Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Sieviešu orientēšanās izlasei desmitā vieta Eiropas čempionātā stafetē

Andrejs Siliņš

Sieviešu orientēšanās izlasei desmitā vieta Eiropas čempionātā stafetē
Inga Dambe
Foto: Jānis Tamužs

LETA. Latvijas sieviešu orientēšanās izlase sestdien Eiropas čempionāta stafetes sacensībās izcīnīja desmito vietu, kamēr vīri ierindojās 14.pozīcijā.

Sieviešu stafetes posmu Latvijas izlasē uzsāka Inga Dambe, kura pēc sava skrējiena ierindojās 20.vietā, savukārt otrajā etapā Laura Vīķe pacēla Latvijas valstsvienību uz 17.pozīciju. Pēdējā posmā Sandra Grosberga ļāva Latvijas komandai pakāpties vēl par vietu augstāk.

Latvijas trio trasē uzrādīja 16.rezultātu, bet tā kā priekšā bija vēl sešu valstu otrās komandas, tad Vecā kontinenta meistarsacīkšu ieskaitē latvietēm desmitā vieta.

Savukārt vīriešu konkurencē pirmo etapu cerīgi sāka Latvijas otrās komandas pārstāvis Dāvis Dišlers, kurš finišēja devītais, Uldis Upītis pēc otrā etapa bija 16., bet Andris Kivlenieks finišēja 20.pozīcijā.

Tikmēr pirmās komandas pirmo etapu Andris Jubelis noslēdza 16.pozīcijā, otrajā posmā Mārtiņš Sirmais pakāpās uz 15.vietu, bet noslēgumā Artūrs Pauliņš finišēja 17.pozīcijā.

Latviešiem kopējā ieskaitē priekšā bija trīs valstu otrās komandas, līdz ar to Eiropas čempionātā vīri tika klasificēti 14.pozīcijā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka ceturtdien Latvijas orientēšanās jaukto dzimumu izlase Eiropas čempionāta sprinta stafetes sacensībās izcīnīja 11.vietu. Savukārt Vīķe trešdien ieguva 23.vietu Eiropas čempionāta vidējā distancē, kamēr Pauliņš bija 28.pozīcijā.

Eiropas meistarsacīkstes, kas vienlaikus ir arī sezonas pirmais Pasaules kausa posms, Šveicē ilgs līdz svētdienai. Šogad tas pēdējo reizi notiek klasiskajā formātā, ietverot gan meža, gan sprinta distances. Labākie tiks noskaidroti sprintā, vidējā distancē, sprinta stafetē, stafetē un garajā distancē.

Latvijas sportistiem šī ir pēdējā iespēja sacensties tik augsta mēroga sacensībās pirms augustā gaidāmā pasaules čempionāta Latvijā.

Izmantotie resursi:
LETA