Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Dambei 18. vieta Latvijā notiekošā pasaules čempionāta garajā distancē

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Dambei 18. vieta Latvijā notiekošā pasaules čempionāta garajā distancē
Inga Dambe
Foto: Jans Kobahs, worldofo.com

LETA. Latvijas orientēšanās sportiste Inga Dambe sestdien Turaidā izcīnīja 18. vietu pasaules čempionāta garajā distancē.

Par šo sacensību uzvarētāju 9,9 kilometrus garā maršrutā kļuva titulētā zviedriete Tūve Aleksandešone, kura finišēja pēc vienas stundas, 14 minūtēm un četrām sekundēm. Viņa par teju pusotru minūti apsteidza dānieti Maju Almu, kamēr trešā bija šveiciete Sabīne Hauzvirta.

Tikmēr labākā no Latvijas orientieristēm bija Dambe, kurai 18. vieta, bet no uzvarētājas viņa atpalika par 19 minūtēm un septiņām sekundēm. Savukārt Laura Vīķe bija 24.v ietā, bet Sandra Grosberga - 33.pozīcijā.

Vīriešiem sestdienas maršruts ir 16,1 kilometru garš, bet Latviju tajā pārstāv Edgars Bertuks, Artūrs Pauliņš un Andris Jubelis.

Latvijas vīriešu stafetes komanda ar Jubeli, Bertuku un Rūdolfu Zērni sastāvā ceturtdien Siguldā izlaida no rokām medaļas pasaules čempionāta stafetes sacensībās. Latvijas sportisti stafetē guva astoto vietu, lai gan lielu daļu no sacensību laika atradās vadībā.

Savukārt sieviešu komanda ar Dambi, Vīķi un Grosbergu izcīnīja septīto vietu, kamēr pie zelta tika Šveice. Tieši medaļas stafetes sacensībā čempionāta rīkotāji iepriekš minēja kā pašmāju sportistu galveno mērķi šajās meistarsacīkstēs.

Pasaules čempionāts tika atklāts pirms nedēļas ar sprinta sacensībām Vecrīgā, kur Grosberga izcīnīja 17. vietu, kamēr vīru konkurencē Zērnis bija 22., Jubelis 32., bet Artūrs Pauliņš 33. vietā. Svētdien Āgenskalnā jauktajā sprinta stafetē Dambe, Pauliņš, Jubelis un Grosberga ierindojās 17. pozīcijā.

Savukārt otrdien vidējā distancē Siguldā Dambe izcīnīja 12. vietu, Grosberga bija 17., bet Vīķe ierindojās 28. vietā. Vīru sacensībās Zērnis un Bertuks izcīnīja attiecīgi 23. un 25. vietu.

Sacensībās Latvijā tiek pārstāvēti pieci kontinenti, jo dalību pieteikušas 49 valstis no Eirāzijas, Āfrikas, Ziemeļamerikas, Dienvidamerikas un Austrālijas. Pasaules čempionātā startēs vairāk nekā 340 sportisti. 35. pasaules čempionātā orientēšanās sportā tiks izcīnīti desmit medaļu komplekti piecās disciplīnās.

Paralēli pasaules čempionātam orientēšanās sportā Daugavpilī norisināsies arī taku orientēšanās planētas meistarsacīkstes. Tāpat notiks līdzjutēju un skatītāju sacensības, kurām vēl jūlija vidū bija reģistrējušies 900 dalībnieki no 32 valstīm.

Pasaules čempionāts orientēšanās sportā pirmo reizi Baltijas valstīs notika pērn Igaunijā.

Pagājušajā gadā Cēsīs norisinājās Pasaules kausa posms, Vidzemes pilsētai šāda līmeņa sacensības uzņemot otro reizi vēsturē.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2018-08-11 18:32, pirms 2 gadiem
Jaunajām meitenēm vēl smagi jātrenējas, lai apsteigtu vecmeistari. Dambei visaugstākie un stabilākie rezultāti mežā no mūsējām.

     [+] [-]

, 2018-08-11 18:45, pirms 2 gadiem
Puiši, man ir nepieciešams, lai skatītāji tulkotu))
Es sāku spēlēt 5 minūtes!
Ja tas ir neērti, dodieties uz priekšu un vienkārši izskatu!
Tas ir starp kollapu >>> 18pop.tk