Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Orientieristam Upītim 20. vieta pasaules junioru čempionāta sprinta distancē

Ints Megnis
Ints Megnis

Orientieristam Upītim 20. vieta pasaules junioru čempionāta sprinta distancē
Uldis Upītis
Foto: Latvijas Orientēšanās federācija

Latvijas jaunais orientierists Uldis Upītis otrdien Ungārijā ieguvis cienījamo 20. vietu pasaules junioru čempionāta sprinta distancē.

Puiši sacensībās veica 4,1 kilometra distanci ar 24 kontrolpunktiem, kurā pārsteidzoši uzvarēja vācietis Kolins Kolbe, finišējot pēc 15 minūtēm un 48 sekundēm, bet Upītis distancē pieļāva kļūdas un viņam piekāpās par 52 sekundēm.

"Distance bija saplānota daudz tehniskāka un tāpēc arī garāka nekā biju to paredzējis. Tomēr tas man netraucēja. Jau uz otro etapu, kurš bija arī garais, pieļāvu vairāk nekā pusminūtes kļūdu, jo neparezi uztvēru kartē sazīmēto un iegriezos nepareizajā ielā. Tālāk distanci veicu diezgan labi, tomēr dažas variantu izvēles nebija tās optimālākās. Rezultāts ir tāds kāds ir un to vairs nemainīsi," Latvijas Orientēšanās federācija citē Upīti.

Vēl no Latvijas puišiem 70. vietā bija Matīss Slikšjānis, 92. vieta Ilgvaram Caunem, 102. vieta Rihardam Krūmiņam, 115. vieta Fricim Spektoram, bet bez rezultāta palika Edgars Ustinovs. Meiteņu konkurencē labākā bija Agnija Caune, kurai 48. vieta. Vēl 94. vieta Signei Sirmajai, 109. vieta Elīzai Ozolai, 112. vieta Vilmai Alberingai, 120. vieta Aigai Irbei Blūmai, bet bez rezultāta Magda Cigle.

Dienu iepriekš notika garā distance, kurā Upītis izcīnīja 35. vietu. "Ļoti daudz kļūdu un kļūdiņu, kuras pieļāvu tieši distances atklātajā daļā - tas mani atsvieda ļoti tālu no kārotā rezultāta. Fiziski lielāko distances daļu jutos labi, tomēr pēc jau otrās lielās kļūdas distances otrajā pusē nespēju vairs saņemties skriet pieklājīgā ātrumā un vienkārši tiku līdz finišam," atzina sportists.

Vēl garajā distancē 42. vieta bija Rihardam Krūmiņam, 76. vietā finišēja Edgars Ustinovs un 92. vietā ierindojās Matīss Slikšjānis, kamēr meiteņu konkurencē Vilma Alberinga bija 117. vietā

Pasaules junioru čempionātā pirmo reizi daudzu gadu laikā Latviju pārstāvē maksimālais sportistu skaits no vienas valsts - sešas meitenes un seši puiši. Čempionāts 12. un 13. jūlijā turpināsies ar vidējās distances kvalifikāciju un finālu, bet 14. jūlijā noslēgsies ar stafetes sacensībām.