Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Kivleniekam 16. vieta Eiropas čempionāta vidējā distancē

Rolands Eliņš

Kivleniekam 16. vieta Eiropas čempionāta vidējā distancē
Andris Kivlenieks
Foto: LOF

Šodien Somijā noslēgušās Eiropas ziemas orientēšanās čempionāta sacensības vidējā distancē. 16. vietā ierindojies Latvijas ziemas orientierists Andris Kivlenieks.

12,2 kilometrus garo distanci A. Kivlenieks veica 44 minūtēs un 26 sekundēs, no uzvarētāja, Baltkrievijas sportista Staņimira Belomaževa, atpaliekot vairāk nekā divas ar pusi minūtes. Cerēto 13. vietu atņēma neskaidrības kartes apzīmējumos: "Distancē izdevās iecerētais, nepieļāvu lielas kļūdas uz variantu izvēli, izņemot variantu pa ezeru garajā etapā, kas tomēr ticis apstiprināts kā atļauts, līdz ar to esmu noslīdējis uz 16.vietu," tā sportists pēc finiša.

"Beigu daļā izdevās noķert un apsteigt igauņu sportistu un distances beigu daļu veikt ar vienu piecu sekunžu kļūdu un kritienu ceļā uz 20 kontrolpunktu, kas, iespējams, liedza iegūt 15. vietu. Kopumā esmu apmierināts ar rezultātu, protams, mazliet nepatīkami, ka nestandarta variants pa ezeru garajā etapā bija ļoti izšķirošs gala rezultātā," turpina A. Kivlenieks. 

Dāmu konkurencē Līga Valdmane finišēja kā 25., zaudējot pirmās vietas ieguvējai teju 14 minūtes.

Lielisks sniegums Eiropas čempionāta jauniešu konkurencē šodien Elizabetei Ločmelei - izcīnīta 15. vieta. Viņa finišēja pēc 43 minūtēm un 47 sekundēm. No uzvarētājas, Krievijas sportistes Veronikas Kaļiņinas, E. Ločmele atpalika 8 minūtes un 22 sekundes.

"Distances sākuma daļā sanāca kļūdīties aptuveni divas minūtes, taču, manuprāt, tālāk garajā etapā izvēlējos ļoti labu variantu," par sniegumu distancē stāsta sportiste. "Uz distances beigām arī neizvēlējos labākos variantus; tur bija vairāk kalnu, lielāks nogurums. Noteikti pietrūka ātrums distances beigās. Lai gan rezultāts ir labs, tomēr līdz galam neesmu apmierināta." Uz vēl labākiem rezultātiem E. Ločmele cer rītdien, kad kopā ar komandu startēs stafetēs.

Jauniešu konkurencē 20. vieta Rūdolfam Matīsam Vimbam, 22. vieta Jēkabam Putniņam, 23. vieta Paulam Alberingam, 30. vieta Mārim Heinolam, savukārt starp jaunietēm 19. vieta Artai Renātei Rullei, 25. vieta Annai Emīlijai Sutai, 27. vieta Elīnai Skopānei, bet 26. vieta Monikai Badunai.

Junioru konkurencē – 30. vieta Nikam Pļaviņam, 34. vieta – Andrim Sarksņam, bet starp juniorēm – 31. vieta Vilmai Alberingai.

Rīt, 12. februārī, Eiropas čempionāts pieaugušajiem un jauniešiem un Pasaules čempionāts junioriem ziemas orientēšanās sportā noslēgsies ar stafeti, kas ikreiz skatītājiem sagādā vislielāko intrigu un pārsteigumus.

Informāciju sagatavoja:
Aija Pakalna
LOF Sabiedrisko attiecību daļa

     [+] [-]

, 2017-02-11 18:18, pirms 2 gadiem
Pirms ko rakstiet, tad vispirms ar sporta veidu iepazīstiniet.
https://en.wikipedia.org/wiki/Ski-o...

Šis ir viens no 4 orientēšanās sporta veidiem, kuru rīko Starptautiskā orientēšanās federācija:
https://en.wikipedia.org/wiki/Inter...

Citi trīs:
https://en.wikipedia.org/wiki/Foot_...
https://en.wikipedia.org/wiki/Mount...
https://en.wikipedia.org/wiki/Trail...