Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Kūms un Krūmiņa - čempioni orientēšanās maratonā

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Kūms un Krūmiņa - čempioni orientēšanās maratonā
Jānis Krūms
Foto: Lietuvas Orientēšanās federācija

Sestdien, 8. oktobrī, Baldones novadā pie Kausezera noslēdzās pēdējais Latvijas čempionāts orientēšanās sportā šosezon – čempionāts maratonā jeb pagarinātajā distancē. Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad uzvaru vīriešu elites grupā izcīnīja Jānis Kūms (Alūksne-Ape OK), bet sieviešu elitē līdere – Linda Krūmiņa (Briksnis SK).

Šīs sacensības orientieristiem ir īsts izturības pārbaudījums, jo jāmēro garas distances. Vīriešu elitei tie bija 25,5 bet sieviešu elitei - aptuveni 14 kilometri. Šogad distance pamatā veda caur skujkoku mežu, kur meža ezeri un purvi mijās ar kāpu reljefu. Zelta medaļas ieguvējs vīriešu elites grupā Jānis Kūms pēc finiša atzina, ka distance, salīdzinot ar citiem gadiem, bijusi baudāma, pateicoties gan distanču plānojumam, gan relatīvi viegli skrienamajam mežam.

"Distances plānojums šodien bija ļoti interesants, bet žēl, ka tik maz dalībnieku startēja elites grupā. Izkliede jau pašā sākumā padarīja šīs sacensības par orientēšanās skrējienu vienatnē, jo manam lielākajam konkurentam Jānim Krūmiņam bija izkliedes variants, kas nesakrita ar mani," stāsta J. Kūms.

Labs sniegums J. Kūmam visas distances garumā - uz kontrolpunktiem viņš izvēlējās drošus un pārliecinošus ceļa variantus. Karšu maiņas zonā viņš ieradās ar aptuveni vienas minūtes pārsvaru pār J. Krūmiņu: "Vienā brīdī jau sadzirdēju, ka viņš ir ļoti tuvu, bet noķert viņam mani izdevās tikai pēc tam, kad pieļāvu 2 minūšu kļūdu purvā. Turpmākās 20 minūtes paskrējām kopā, bet man solis bija nedaudz raitāks, tāpēc centos no viņa atrauties, jo negribēju atstāt cīņu uz finišu."

Distanci J. Kūms veica 2:30:06, sudraba medaļas ieguvēju J. Krūmiņu apsteidzot aptuveni minūti. Uz pjedestāla trešā pakāpiena stājās Alvis Reinsons, finišējot pēc 2:45:21.

Sieviešu elites grupā uz starta stājās četras dalībnieces. Pārliecinoša līdere viņu vidū - Linda Krūmiņa, kura finišu sasniedza pēc 2:00:17. Otrajā vietā - Inga Mauliņa (Briksnis SK), bet trešajā - Elīna Mankus (Saldus OK). Abas sportistes no uzvarētājas atpalika vairāk nekā pusstundu.

Šīs sacensības arīdzan tika vērtētas Latvijas kausa ieskaitē. Jau rīt, 9. oktobrī, sacensību “Siguldas Rudens 2016” ietvaros dalībnieki cīnīsies par pēdējiem šīs sezonas Latvijas Kausa punktiem un galīgo vietu sadalījumu kausa izcīņas kopvērtējumā.

Latvijas kausa izcīņa ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizēts orientēšanās sacensību seriāls, kas 2016. gadā sastāv no 15 posmiem un notiek no aprīļa līdz oktobrim. Sacensību kopvērtējumā tiek noskaidroti Latvijas kausa ieguvēji 34 vecuma un meistarības grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Atsevišķi tiek organizēta arī Latvijas kausa izcīņa orientēšanās sprintā un stafetēs.

Ar visiem rezultātiem var iepazīties šeit: Latvijas OS kausa sacīkstes

Izmantotie resursi:
Aija Pakalna
Latvijas Orientēšanās federācija