Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Orientieriste Dambe Siguldā gūst augsto 12. vietu pasaules čempionāta vidējā distancē

Ints Megnis
Ints Megnis

Orientieriste Dambe Siguldā gūst augsto 12. vietu pasaules čempionāta vidējā distancē
Inga Dambe
Foto: Mareks Gaļinovskis/FotoManLv

Latvijas orientieriste Inga Dambe otrdien Siguldā izcīnīja 12. vietu Siguldā aizvadītajā pasaules čempionāta vidējā distancē, kamēr par čempioni kļuva krieviete Natālija Gemperle, bet titulētā Tūve Aleksandešone no Zviedrijas pamanījās pieļaut ļoti lielu kļūdu. Savukārt vīru sacensībās abi latvieši palika trešajā desmitā.

Dambe pēc otrās laika ņemšanas pakāpās pat uz sesto vietu, tobrīd līderei zaudējot vien 36 sekundes. Kaut nedaudz vēlāk viņa izkrita no desmitnieka, tāpat Latvijas sportiste veica cienījamas sacensības. Gemperle distanci noslēdza 32 minūtēs un divās sekundēs, Dambei zaudējot trīs minūtes un 17 sekundes.

Vēl no latvietēm 17. vietā bija Sandra Grosberga, kura atpalika par četrām minūtēm un deviņām sekundēm, kamēr Laura Vīķe atpalika sešas ar pusi minūtes, kas deva 28. vietu. Zīmīgi, ka Grosberga jau trešo reizi čempionātā izcīnīja 17. vietu, jo tieši šajā pat pozīcijā viņa bija arī sprintā un ar Latvijas izlasi sprinta stafetē.

Pie sudraba medaļas tika somiete Marika Teini, kura uzvarētājai zaudēja pusotru minūti, kamēr pie bronzas tika francūziete Isija Basē, kura atpalika par minūti un 54 sekundēm.

Viena no lielākajām sacensību favorītēm bija Aleksandešone, bet viņa pieļāva lielu kļūdu starp trešo un ceturto kontrolpunktu, jau pēc trešās laika ņemšanas vietas zaudējot vairāk nekā 20 minūtes. Zīmīgi, ka Aleksandešonei bija pēdējais starta numurs, līdz ar to viņa kā vienīgā turpināja orientēties mežā, kad visas pārējās sportistes no tā jau sen bija ārā. Turpinājumā viņa uzņēma lielu ātrumu, tomēr distances beigās izlaida vienu no kontrulpunktiem un palika bez rezultāta

Finišu šajā distancē sasniedza 68 sportistes.

Turpinājumā otrdien notika arī vīru vidējā distance, kurā triumfēja norvēģis Eskils Kinnebergs, finišējot pēc 32 minūtēm un 59 sekundēm. Šeit cīņa bija daudz sīvāka, jo sudrabu guvušais šveicietis Daniels Hubmans atpalika vien sešas sekundes, kamēr 14 sekundes zaudēja vēl viens Šveices sportists Florians Hovalds.

No Latvijas pārstāvjiem 23. vietā bija Rūdolfs Zērnis, zaudējot trīs minūtes un 53 sekundes, kamēr kādreizējais pasaules čempions Edgars Bertuks atpalika trīs minūtes un 39 sekundes, kas deva 25. pozīciju. Zīmīgi, ka Zērnis vēl distances vidū bija 14. pozīcijā.

Sacensībās bija plānojis piedalīties arī Artūrs Pauliņš, tomēr nedēļas nogalē viņš aizvadīja divus neveiksmīgus startus, sūdzoties par sportiskās formas trūkumu, un otrdien nestartēja. Vīru konkurencē finišu sasniedza 76 atlēti.

Čempionāts sākās sestdien, kad individuālajā sprintā, kas notika Vecrīgā, Latvijas dāmu izlases līdere Grosberga izcīnīja 17. vietu, bet vīriem labākais bija 22. vietu izcīnījušais Zērnis. Savukārt svētdien Āgenskalnā Latvija finišēja 17. pozīcijā komandu sprintā.

Augstākā līmeņa orientēšanās sporta sacensības Latvijā notiek pirmoreiz un ilgs arī visu šo nedēļu. Šī ir pēdējā reize, kad pasaules čempionātā vienlaicīgi tiek aizvadītas pilsētas un meža disciplīnas. Ceturtdien gaidāmas stafetes sacensības, kur Latvija liek lielākās cerības, bet sestdien notiks garā distance. Pasaules čempionātam pieteikušies 345 sportisti no 49 valstīm.

Pasaules čempionāts ir lielākās starptautiskās sacensības orientēšanās sportā. Čempionāti notiek kopš 1966. gada, un kopš 2003. gada tie risinās katru gadu. Pasaules čempionātos sacensības notiek garajā distancē, vidējā distancē,
sprintā un stafetē, kā vīriešiem tā sievietēm, tomēr šogad šāds formāts tiek aizvadīts pēdējo reizi.

Latvijas sportistu lielākais panākums ir Edgara Bertuka 2012. gada pasaules čempionātā Šveicē izcīnītās zelta un bronzas medaļas. Tā bija pirmā Latvijas un arī Baltijas valstu sportistu izcīnītā uzvara un medaļa pasaules čempionātos pēc neatkarības atjaunošanas (1989. gadā, pārstāvot PSRS, medaļu izcīnīja Alīda Ābola). 2013. gada čempionātā, kas notika Somijā, Bertuks izcīnīja vēl vienu bronzas medaļu.

2017. gada pasaules čempionātā, kas notika Igaunijā Latvijas vīriešu izlase (Andris Jubelis, Mārtiņš Sirmais, Edgars Bertuks) ieņēma 7. vietu stafetē, kamēr dāmas (Inga Dambe, Laura Vīķe, Sandra Grosberga) bija piektās, kas ir augstākais rezultāts, kādu Latvijas sasniegusi pasaules čempionātos stafetē. Individuāli labāko vietu sasniedza Inga Dambe vidējā distancē, ieņemot augsto 11. vietu.

Sacensību apmeklējums ir bez maksas, izņemot standarta ieejas maksu Turaidas muzejrezervātā uz čempionāta pēdējām divām dienām.

  -3 [+] [-]

, 2018-08-07 16:01, pirms 2 gadiem
Nez vai to var saukt par augstu vietu. Latvijā mēdz uzskatīt, ka orientēšanās ir viens no Latvijā populārākajiem sporta veidiem. Te 12. vietu uzskata par panākumu. Savukārt citos, ne tik populāros sporta veidos, ko praktizē Latvijā (piemēram, cīņas sporti, svarcelšana, vieglatlētika, atsevišķas riteņbraukšanas disciplīnas, bobslejs, kamaniņas, skeletons, hokejs, basketbols), to bieži uztver kā izgāšanos.

  -2 [+] [-]

, 2018-08-07 16:03, pirms 2 gadiem
Vai tad Megņa kungam skolā nemācīja, ka raksta ir jāpievieno rezultātu tabulu?

  +2 [+] [-]

, 2018-08-07 18:09, pirms 2 gadiem
Par vietu augstumu: būtisks faktors ir, cik liela ir konkurence. Masveidīgas sporta veidos, kam pieskaitāma orientēšanās, aiz tādas 12. vietas ir tūkstošiem cilvēku. Aiz divpadsmitās vietas motokrosā blakusvāģiem vai kamaniņu divniekiem ir pārdesmit cilvēku. Protams, orientēšanās primāri ir amatieru sporta veids, bet tāpat ir arī piemēram ar skriešanu. Un nav šaubu, ka olimpiskajā maratonā vieta tajā pašā otrajā desmitā ir augsts sasniegums, kamēr nišas sportā šķēpmešanā - so-so.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2018-08-08 06:03, pirms 2 gadiem
нарoд, недавнo нашел yникальный cпоcоб как быcтро накачать преcc [и другие мышцы] без физичесkих уcилий, диет и прочей лабyды. Пoсле двух недель использования миостиmулятора убрал пивное пyзу и начали прocтупать kубики, пoдkачал бицепc и нoги, а жена убрала в талии парy cантиmетров и cделала краcивый живoт. Дa и приkoл что нe надo ничeгo дeлать прocTo надeл и включил, этo рeальнo cамый лeнивый и быcтрый cпocoб похyдеть и подkaчатьcя, да и cтoит kопейки! Вoт здеcь я o нем и вычитал--- https://piar.life/myistory