Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Pasaules labākā orientieriste: "Šogad Latvijā esmu jau ceturto reizi"

Ints Megnis
Ints Megnis

Pasaules labākā orientieriste: "Šogad Latvijā esmu jau ceturto reizi"
Tūve Aleksandešone
Foto: Matias Salonen/IOC

Pasaules labākā orientieriste Tūve Aleksandešone, kura šobrīd Latvijā piedalās pasaules čempionātā, uzskata, ka sacensības ir noorganizētas labi. Viņa iepriekš ilgāku laiku gatavojusies Latvijā un šogad šeit ir jau ceturto reizi.

Pasaules čempionāts sestdien sākās ar sprinta sacensībām Rīgas centrā. Vecrīgā notikušajā finālā zviedriete ilgstoši atradās vadībā, tomēr vienā distances posmā 500 metros zaudēja 14 sekundes, izcīnot otro vietu aiz dānietes Majas Almas, kura par pasaules čempioni tieši sprintā kļuva ceturto gadu pēc kārtas. Aleksandešone revanšējās svētdien, kad kopā ar Zviedrijas izlasi Āgenskalnā triumfēja sprinta stafetē.

Aleksandešone ir vien 25 gadus veca, bet jau tikusi pie 12 pasaules čempionātu medaļām - sešiem zeltiem, pieciem sudrabiem un vienas bronzas. Pēc sestdienas sprinta ar sportisti aprunājās arī Sportacentrs.com, tobrīd zviedrietei neesot pārāk priecīgai.

"Sacīkste nebija laba, jo zaudēja pārāk daudz laika, tāpēc finišā biju vīlusies. Pat pašā finišā zaudēju sekundes, jo skrēju uz starta nevis finiša zonu. Vietā, kur zaudēju daudz laika, zināju, ka pieņēmu sliktu lēmumu," par sprintu teica Aleksandešone. "Kopumā bija ātra un tiešām laba trase. Tā bija viltīga, kurā iespējams izvēlēties daudzus variantus."

Aleksandešone atzina, ka Vecrīgā nācies ar vairākiem cilvēkiem saskrieties, jo tur to bija tiešām daudz.

Pasaules čempionāta organizēšanu Aleksandešone nosauca par labu, neprognozējot, cik medaļas viņa izcīnīs. "Nepieciešams aizvadīt labas sacīkstes." Pirms pasaules čempionāta daudzi orientieristi ilgstoši trenējušies Latvijā, pierodot pie šejienes mežiem. "Šī man šogad Latvijā ir ceturtā reize. Meži ir tiešām zaļi, izaicinoši, tur klāsies grūti."

Pasaules čempionāts jau otrdien turpināsies Siguldā ar vidējās distances sacensībām. Pēc tam ceturtdien Turaidā tiks aizvadītas stafetes, bet sestdien turpat - garā distance.

PČ sprinta stafetes starts (zilajā formā Aleksandešone)

  +4 [+] [-]

, 2018-08-07 00:13, pirms 2 gadiem
46. sekunde video

  -1 [+] [-]

, 2018-08-07 01:05, pirms 2 gadiem
Бpocить кypить нaвceгда всего за день? Лeгкo, нo только этим дедовским методом - БРОСИТЬ КУРИТЬ БЕЗ УСИЛИЙ! Излeчит дaжe опытных курильщиков с 30-40 летним стажем. Кypилa 14 лет пo пaчкe-полторы вдeнь, но бросилa без физический и моральных усилий за 1 день!