Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Orientieriste Grosberga gūst 18. vietu PČ iesildošajās atlases sacensībās

Ints Megnis
Ints Megnis

Orientieriste Grosberga gūst 18. vietu PČ iesildošajās atlases sacensībās
Sandra Grosberga Limbažu vecpilsētā
Organizatoru foto

Latvijas orientieriste Sandra Grosberga piektdien Limbažos guva 18. vietu nākamajā mēnesī gaidāmā pasaules čempionāta atlases sacensību sprinta distancē.

Uz atlases sacensībām, lai pierastu pie pasaules čempionāta reljefiem, ieradusies lielākā daļa pasaules labāko orientieristu. Dāmu sacensībās 3,9 kilometru distancē ar 19 kontrolpunktiem jau prognozējami triumfēja pasaules labākā orientieriste Tūve Aleksandešone no Zviedrijas, kura finišēja pēc 14 minūtēm un 20,1 sekundes.

Tikmēr Grosberga uzvarētājai piekāpās par minūti un 25,8 sekundēm, esot labākā no latvietēm. Vēl dāmu sacensībās 35. vietā bija Līga Valdmane, 37. vietu guva Irita Puķīte, 59. palika Elīna Kārkliņa, bet Elizabete Blūmentāle samierinājās ar pēdējo, 72. pozīciju.

Vīriem labākais bija šveicietis Matīass Kiburcs, kurš 4,1 kilometra distanci ar 22 kontrolpunktiem veica 13 minūtēs un 38,6 sekundēs. Aptuveni minūti viņam zaudēja uzreiz trīs latvieši, Rūdolfam Zērnim, Andrim Jubelim un Artūram Pauliņam gūstot attiecīgi 22., 23. un 27. vietu. Vēl 46. pozīcijā palika Andris Kivlenieks, kamēr 62. vietu guva Dāvis Dišlers, bet 68. pozīcijā palika Artjoms Rekuņenko.

Atlases sacensību vidējā un garā distance sestdien un svētdien risināsies Skaļupēs pie Līgatnes Rehabilitācijas centra. Komandu atlases sacīkstēs piedalīsies 251 sportists no 26 valstīm. Šajās sacensībās izlases sastāvu noskaidros arī Latvijas komanda, kas dalībai pasaules čempionātā varēs pieteikt 11 sportistus (sešus vīrus un piecas dāmas), bet par vietu izlasē atlases sacīkstēs Limbažos un Līgatnē cīnīsies 16 sportisti. Tomēr Latvijas izlases atlases kritēriji paredz izlases veidošanu, ņemot vērā arī citus faktorus, un dalība atlasēs nav obligāta. Šonedēļ vēl nevar startēt Edgars Bertuks, kurš nesen pārcietis vēl vienu pēdas operāciju.

Pasaules čempionāts Latvijā notiks no 4. līdz 12. augustam. Dalību pasaules čempionātā šobrīd oficiāli apstiprinājušas 42 valstis, tostarp 2017. gada pasaules čempionāta medaļnieces Zviedrija, Francija, Šveice, Somija, Krievija, Ukraina, kā arī tādas valstis kā Austrālija, Brazīlija, Kazahstāna, Ēģipte, Ķīna, ASV, Korejas Republika Jaunzēlande un citas.

Pasaules čempionātam pieteikti 339 sportisti (184 vīrieši un 155 sievietes), taču lielākā daļa valstu vēl nav noteikušas savu izlašu sastāvus, tāpēc daudzas komandas šonedēļ Latvijā piedalīsies atlases sacensībās, pēc kā tad kļūs zināms, tieši kuri orientieristi startēs pasaules čempionātā.