Latvijas čempionātā triumfē Dišlers, Puķīte, "Ozons" un "Meridiāns"

Latvijas čempionātā triumfē Dišlers, Puķīte, "Ozons" un "Meridiāns"

Vidējās distances apbalvošana
Foto: Ojārs Millers

Orientēšanās 2016

Latvijas čempionāta saldākās distances – vidējā un stafete – aizvadītajā nedēļas nogalē Ventspils pusē pulcēja 650 orientieristu no visas Latvijas, padarot šo par dalībnieku skaita ziņā kuplāk apmeklēto čempionātu pēdējo trīs gadu laikā. Pie elites grupu čempionu tituliem vidējā distancē pirmo reizi karjerā tika Dāvis Dišlers un Irita Puķīte, savukārt stafetē pārliecinošas uzvaras izcīnīja abas favorītkomandas – OK “Ozons” ar Jāni Tamužu, Anatoliju Tarasovu, Dāvi Dišleru un OK “Meridiāns” ar Viedu Lūsu, Zandu Abzaloni un Sandru Grosbergu sastāvā.

Vidējās distances vīriešu elitē šogad uz starta stājās gandrīz viss Latvijas krējums, kas solīja spraigu sacensību ne tikai par čempiona titulu. Ar 6,3km garo distanci pārliecinoši vislabāk galā tika OK “Ozons” pārstāvošais Dāvis Dišlers, esot vadībā gandrīz visas distances garumā un otrās vietas ieguvēju Edgaru Bertuku (OK Alūksne-Ape) apsteidzot par teju pusotru minūti. Bronzas godalgas liktenis tika izlemts tikai finiša taisnē, kur Andris Jubelis (Mežmalas/Madona) izrādījās par sekundi ātrāks kā pagājušā gada Latvijas čempions vidējā distancē Artūrs Pauliņš (Azimuts OK-Sm BJSS), kam šoreiz nācās samierināties ar ceturto vietu.

D. Dišlers par savu pirmo individuālo medalu elitē Latvijas čempionātā komentē: “Esmu ļoti apmierināts ar parādīto sniegumu gan vidējā distancē gan stafetē. Īpašs prieks par vidējo distance, jo spēju to veikt augstā tempā saglabājot pilnīgu kontroli pār tehnisko izpildījumu, tas noteikti bija viens no labākajiem šī gada skrējieniem. Stafetē jāuzteic komandas biedri, kas pirmajos divos etapos paveica lielisku darbu un ieguva komfortablu pārsvaru pirms pēdējā etapa, ko arī izdevās noturēt.”

Dāmu elitē cīņa par medaļām šogad nebija tik spraiga. Lai gan pretendentes uz uzvaru bija vairākas, jaunā čempione Irita Puķīte (Kāpa OK/Saulkrasti) bija vienīgā, kura nepieļāva ļoti lielas kļūdas, kas ļāva izcīnīt uzvaru ar 5 minūšu pārsvaru pār Līgu Ārnieci (Ozons). Vairāk kā astoņu minūšu attālumā finišēja bronzas godalgas ieguvēja Vieda Lūsa (CPSS/Meridiāns/Pārgauja).

Irita Puķīte, kura šogad jau ir izcīnījusi zeltu garajā distancē Daugavpilī, par startiem aizvadītajā nedēļas nogalē raksta: "Šim Latvijas čempionātam nebiju īsti gatava fiziski, jo tikai nedēļu iepriekš startēju Eiropas rogaininga čempionātā Spānijā. Neskatoties uz to, tomēr nolēmu piedalīties, jo gribēju izmantot iespēju pārbaudīt sevi interesantā un sarežģītā apvidū. Patika distance, kas bija tehniski sarežģīta un prasīja nepārtrauktu koncentrēšanos.

Skrējienu iesāku mierīgi, centos nedomāt par sekotājām un mēģināju ielasīties kartē. Jau sākuma daļā izdevās atrast savu ātrumu, kurā skrienot spēju labi lasīt karti un nekļūdīties. Domāju, ka izšķirošo pārsvaru ieguvu etapā uz KP12, kur izdevās veiksmīgs un ātrs skrējiens. Kaut arī pieļāvu apmēram pusotras minūtes lielu kļūdu uz KP16, jutu, ka ar savu skrējienu varu iekļūt trijniekā. Pēc finiša pati biju pārsteigta gan par savu veiksmīgo skrējienu distances sarežģītākajā daļā, gan par izcīnīto zelta medaļu."

Atšķirībā no dažiem iepriekšējiem gadiem, stafetes sacensības elites grupās šogad ar lielām intrigām un līderu maiņām nepārsteidza. Tāpat kā pirms gada, arī šoreiz par absolūtiem favorītiem vīriešu elitē bija uzskatāmi „Ozona” pārstāvji, bet dāmu konkurencē OK „Meridiāns” orientieristes, kam arī otrā komanda varēja pretendēt uz medaļām.
Vīru elitē „Ozons” orientieristi Jānis Tamužs, Anatolijs Tarasovs un Dāvis Dišlers bez lielām problēmām spēja aizstāvēt čempionu titulu un finišēt lepnā vientulībā.

Tiesa, „Azimuts OK-Sm BJSS” pēdējā etapā startēja Artūrs Pauliņš, kurš uzrādīja pārliecinoši labāko laiku starp visiem dalībniekiem, spēja sadeldēt „Ozona” iekrāto pārsvaru līdz 1:20 un kopā ar Artjomu Rekuņenko un Ilgvaru Cauni izcīnīja sudraba godalgas. Bronzu pēc nepārāk veiksmīgā starta beigās tomēr spēja izcīnīt OK „Kāpa” orientieristi Guntis Māliņš, Uldis Upītis un Ainārs Lupiķis.

Dāmu elitē OK „Meridiāns” meitenes, kuras jau pēdējos piecus gadus ir uzskatāmas par galvenajām favorītēm gandrīz visās Latvijas stafešu sacensībās, beidzot spēja attaisnot šo statusu arī Latvijas čempionātā un komanda ar Viedu Lūsu, Zandu Abzaloni un Sandru Grosbergu finišēja vēl lielākā vientulībā, otrās vietas ieguvējas OK „Ozons” orientieristes Līgu Ārnieci, Elizabeti Blūmentāli un Madaru Brici apsteidzot par 10 minūtēm.

Vienīgo intrigu elites grupu stafetēs sagādāja cīņa par 3. vietu dāmu konkurencē, kur par vienu sekundi ātrākas izrādījās SK „Briksnis” orientieristes Ieva Mauliņa, Lolita Kauķe un Linda Krūmiņa, kas finiša spurtā pārspēja OK „Kāpa” komandu.

Latvijas čempionāts stafetē bija 2016. gada Latvijas stafešu kausa pēdējais posms. Par uzvarētājiem vīru elitē šogad kļuvuši OK "Kāpa" orientieristi, taču dāmu konkurencē jau piekto gadu pēc kārtas nepārspētas paliek OK "Meridiāns" dāmas.

Latvijas čempionātu organizēja Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar SIA „O! Latvija” un Siguldas maratona klubu. Atbalstu sniedza arī Ventspils pilsētas dome.

Sacensību rezultāti un cita informācija mājaslapā lc.lof.lv

Informāciju sagatavoja:
Sandra Grosberga
LOF preses dienests

Tev jābūt autorizētam,