Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Orientierists Pauliņš ieguvis 20. vietu Pasaules čempionāta garajā distancē

Krišs Upenieks

Orientierists Pauliņš ieguvis 20. vietu Pasaules čempionāta garajā distancē
Artūrs Pauliņš
Foto: Ojars Millers

Latvijas orientierists Artūrs Pauliņš šodien Pasaules čempionāta garajā distancē iekļuvis TOP 20, izcīnot 20. vietu un piekto visu laiku labāko Latvijas vīriešu rezultātu garajā distancē.

A. Pauliņš kopumā 17 km garo distanci veica 2 stundu 1 minūtes 8 sekunžu laikā, no zelta medaļas ieguvēja, norvēģu orientierista Olava Lundanesa (Olav Lundanes) atpaliekot 15 minūtes 43 sekundes.

"Uz pirmo punktu skrēju taisni, plus mīnus izpildot, ko es gribēju. Ieraudzīju sportistu, kuru par divām minūtēm biju noķēris, bet viņš kļūdījās, galu galā līdz stundai mēs vilkām četratā barā. Ļoti necentos, taupījos, jo plāns bija maksimāli nekļūdīties. Divās vietās pa kādai pusminūtei atstāju, bet kopumā tādā zaļā apvidū diezgan labs plūdums. Pēc kādas stundas sajutos nedaudz spēcīgāks kā pārējie, un tad jau pret kalnu attiecīgi aizskrēju prom, un beigās arvien vairāk un vairāk sportistus ķēru," tā pēc finiša par veikumu distancē stāstīja A. Pauliņš.

Par spīti tam, ka iepriekšējās dienās aizvadīti sprints un sprinta stafete, fiziski A. Pauliņš juties ļoti labi: "Pirmo stundu jutos kā treniņā principā, varēju jebkurā brīdī aizskriet prom no pārējiem. Bija laba sajūta. Līdz pusotrai stundai īsti neko nejutu, beigās sākās tādi mazi krampji pret kalniem, un tas bija vienīgais, kas šobrīd traucē. Bet nekādu problēmu. Šodien fiziski sajūta bija labākā, kāda šogad bijusi - orientēšanās nesagādāja nekādas grūtības, atlika tikai turēties rāmjos".

Jāpiemin, ka O. Lundaness par pasaules čempionu garajā distancē šodien kļuva jau ceturto reizi. Sudraba medaļu garajā distancē izcīnīja Leonīds Novikovs (Leonid Novikovs) no Krievijas, bet bronza zviedram Viljamam Lindam (William Lind). Otrs Latvijas izlases pārstāvis vīriešu konkurencē Rūdolfs Zērnis garajā distancē par spīti lieliskam sākumam ierindojās 26. vietā.

Sieviešu konkurencē mūsu sportistes garajā distancē ierindojās tūlīt aiz pirmā trīsdesmitnieka - Irita Puķīte izcīnīja 32. vietu, bet Līga Valdmane - 38. vietu. I. Puķīte distancē pavadīja 1 stundu 44 minūtes 5 sekundes, bet L. Valdmane - par piecām minūtēm ilgāk.

Zelta medaļu kopumā 11,4 km garajā distancē gana sīvā cīņā ieguva zviedriete Tūve Aleksandersone (Tove Alexandersson). Viņai veikt distanci prasīja 1 stundu 19 minūtes un 10 sekundes. Bet sudrabu, no līderes atpaliekot pusotru minūti, izcīnīja Maja Alma (Maja Alm) no Dānijas, kura arīdzan ir šī gada sprinta čempione, bet bronza - Natālijai Gemperlei (Natalia Gemperle) no Krievijas.
L. Valdmane pēc finiša sacīja, ka viņas sniegums nav bijis mierīgs un bez kļūdām, kādu viņa to bija gaidījusi: "Pirms starta centos nomierināties, centos lēnām sākt, bet, protams, kā dabūju karti rokās, tā gribējās skriet. Uz pirmo punktu jau bija garais etaps, un manis izvēlētais variants nebija no tiem labākajiem, bet kopumā distances sākuma daļu ļoti veiksmīgi veicu, bet vidū ļoti šķībi aizgāju pēc virziena. Tur es daudz laika zaudēju, arī Irita mani noķēra, ātrums kritās un finiša beigas bija ļoti grūtas, pret kalnu. Ja nebūtu tā lielā kļūda, tad būtu labāk".

Toties apmierināta ar savu sniegumu, neskatoties uz pāris kļūdām, ir I. Puķīte: "Lielākā no kļūdām bija uz pirmo kontrolpunktu, kur izvēlējos varbūt ne to labāko variantu - pārgāju pļavā pāri ceļam un to nepamanīju. Tā vietā, lai skrietu pa ceļu, turpināju doties taisni. Tur atstāju daudz laika, noteikti kādas divas ar pusi minūtes".

Tālāk gan viss veicies labāk, viņa turpina, jo bijušas vēl tikai pāris vietas, kur viņa saminstinājusies un ilgāk izvēlējusies pareizo variantu. "Tā kā biju kļūdījusies, distancē mani panāca Jaunzēlandes skrējēja, ar kuru kopā tad arī veicām lielāko daļu distances, viena otru piekoriģējot. Smagas bija distances beigas - kāpums pirms skatītāju punkta un arī finišā bija smags un prasīja daudz spēka."

Viņa arī piebilst, ka pirms starta nav bijis liela uztraukuma, pateicoties komandas atbalstam un faktam, ka treneri bija parūpējušies par visu sportistu labsajūtai.

Pasaules čempionāts orientēšanās sportā turpināsies ceturtdien, 6. jūlijā, ar vidējo distanci, kurā zem Latvijas karoga startēs Andris Jubelis, Mārtiņš Sirmais, Sandra Grosberga un Inga Dambe.

Pasaules čempionāts orientēšanās sportā laikā no 30. jūnija līdz 7. jūlijam notiek mūsu kaimiņvalstī Igaunijā. Pasaules čempionātā šogad piedalās kopumā 50 valstis, un Latviju tajā pārstāv izlase 12 sportistu sastāvā. Atgādinām, ka 2018. gadā, Latvijas simtgadē, pasaules labākie orientieristi sacentīsies Latvijā - Siguldas gravās un Rīgas ielās.

Informāciju sagatavoja:
Aija Pakalna
Latvijas Orientēšanās federācija