Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource496 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource496), Fid:375, Did:0, useCase: 0

"Superkauss" braucējs Uldis Spulle: "Skola nav šķērslis panākumiem"

Juris Grīns
Juris Grīns

"Superkauss" braucējs Uldis Spulle: "Skola nav šķērslis panākumiem"
Uldis Spulle
Foto: superkauss.lv

Līdz 2015. gada sezonas „Superkauss” posmam Valmierā ir atlicis mazāk kā mēnesis, un motokrosa sabiedrībā ir jūtams darbīgums. Pavasarim atnākot ātrāk, kā citus gadus, braucēji steidz uz trasēm trenēties un gatavoties gaidāmajai motokrosa sezonai. Nedēļas nogalēs Latvijas mototrasēs ir redzams arī Uldis Spulle. Aizvadījis pavisam neveiksmīgu „Superkauss” 2014. gada sezonu, izlaižot divus posmus, viņš ir nomainījis savu Kawasaki pret jaudīgāku KTM un ir gatavs cīnīties par TOP 10. Ko gan šogad mums parādīs 2013. gada Jauniešu klases čempions, aizvadot savu otro sezonu prestižajā MX Pro klasē?

Diemžēl pagājšgad „Superkauss” sezona Tev nebija no tām veiksmīgākajām – nācās izlaist divus posmus, un kopvērtējumā ierindoties tikai 18. vietā. Ko šogad mainīsi un kādus mērķus esi uzstādījis „Superkausam”?

U.S.:”Viens no galvenajiem mērķiem šogad „Superkauss” seriālā ir nobraukt pilnu sezonu bez traumām, kas man nesanāca pagājšgad, jo fiziskās sagatavošanās treniņā ar velosipēdu dienu pirms posma Zaķusalā sanāca neveikli pakrist un pārsist kāju. Nācās braukt uz slimnīcu, kur uzlika 15 šuves un ārsti neļāva piedalīties secansībās. Posms Kandavā tika izlaists veselības apsvērumu dēļ, līdz ar to pagājšgad nesanāca īstenot savus mērķus. Šogad mans mērķis ir iebraukt TOP 10 katrā no braucieniem un cīnīties ar visiem Baltijas ātrākajiem braucējiem. Domāju, ka būs nedaudz vieglāk cīnīties, jo šogad braukšu ar KTM 350 firmas motociklu, kas dos iespēju izcīnīt augstāku vietu startā un ilgāk noturēties starp brauciena līderiem.„

Kāpēc tika pieņemts lēmums par motocikla maiņu?

U.S.:”Šāds lēmums tika pieņemts, jo dzīvē ir nepieciešamas pārmaiņas un biju dzirdējis daudz labas atsauksmes par 350ccm motociklu. Ļoti patīk šī motocikla vadāmība un jauda, jo domāju, ka, pārkāpjot no MX2 klases motocikla uzreiz uz 450ccm liela motocikla, būtu ļoti grūti, bet šis motocikls ir tieši tas, kas vajadzīgs. Pašlaik esmu aizvadījis tikai pāris treniņus un uz motocikla jūtos ar katru treniņu arvien labāk un labāk. Domāju, ka līdz pirmajam „Superkauss” posmam būšu iebraucies vēl labāk un spēšu parādīt pēc iespējas augstākus rezultātus.”

Kā gatavojies gaidāmajai motokrosa sezonai?

U.S.:”Gatavošanās šogad notiek nedaudz mierīgāk kā tas bija pagājušo gadu, jo esmu iestājies Rīgas Stradiņa Universitātē Medicīnas fakultātē, kas prasa lielāko daļu no manas dienas, bet tas nevienā brīdī nav apturējis mani no gatavošanās sezonai, jo mācoties universitētē esmu sapratis, ka lai visu paspētu ir jāplāno savs laiks. Iespējams, nedaudz mazāk laiks atliek braukšanai ar motociklu, jo sanāk visu laiku dzīvot Rīgā, kamēr motocikls atrodas dzimtajās mājās Koknesē, bet cenšos visu saplānot tā, lai aizadītu 2-3 treniņus nedēļā uz motocikla.”

Vai arī šogad plāno braukt privāti vai tomēr kāda komanda ir spējusi Tevi pārliecināt pievienoties viņu pulkam?

U.S.:”Pagājšgad lielāko daļu no sezonas aizvadiju privāti bez komandas, bet varētu teikt, ka mana komanda bija „VV Moto racing team”. Komanda nevēlējās pieteikt atsevišķi komandu „Superkauss” dēļ viena pilota, tāpēc sanāca braukt privāti. Šajā komandā lielāko atbalstu sniedza Ivars Rubīns un Valdis Vanags, kuri mani sniedza visu nepieciešamo, lai varētu pilnvērtīgi cīnīties trasē.
Sezonas noslēdzošajās sacensībās „x99/Slīterāni” komanda jautāja vai varu palīdzēt viņiem izcīnīt 5. vietu sezonas kopvērtējumā un bez ilgas domāšanas piekritu, bet dēļ dažu sportistu neveiksmēm tas neizdevās. Domāju, ka šī komanda ar savu saliedētību un cīņassparu vēl parādīs uz ko tā ir spējīga.
Šogad ir piedāvājumi no pāris komandām, bet pats vēl īsti neesmu izlēmis, kuru no tām es vēlos pārstāvēt. Apspriedīsimies ar tēti un pieņemsim lēmumu, bet domāju, ka privāti šogad es nestartēšu.”

Pats Uldis ir pozitīvi noskaņots un ar nepacietību gaida jauno motokrosa sezonu. „Paldies jāsaka visiem atbalstītājiem, kas ir atbalstījuši gan, esot uz pjedestāla, gan brīžos, kad nav gājis tik viegli. Liels paldies arī Tomasam Cīrulim, Ivaram Rubīnam, Valdim Vanagam, Artim Višķeram, PRO-TEC Robertam Lejasmeijeram, OMX Graphics, z/s”Ievas”, Motofavorīts u.c., bet, protams lielākais paldies ģimenei, kas palīdz īstenot ikvienu ieceri ceļā uz panākumiem.”

Šobrīd Uldim ir 10 dienu pārtraukums no skolas, kas nozīmē intensīvus treniņus un testus uz jaunā motocikla. Ar katru treniņu pārliecība par saviem spēkiem pieaug un aizvien labāk tiek aprasts ar jauno motociklu. Uldis uzskata, ka lēmums par motocikla maiņu spēs uzlabot viņa rezultātus „Superkauss” seriālā. Par to mēs pārliecināties varēsim jau 1. maijā Valmierā, kad kritīs starta barjera.

Izmantotie resursi:
Superkauss

restorāni Rīgā - saņem atlaides