Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource496 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource496), Fid:375, Did:0, useCase: 0

Saldū tiks noskaidroti "Superkauss" motokrosa čempioni

Juris Grīns
Juris Grīns

Saldū tiks noskaidroti "Superkauss" motokrosa čempioni
Foto: superkauss.lv

7.septembrī Saldus ''Bērzu'' mototrasē norisināsies motokrosa seriāla ''Monster Energy Superkauss'' sestās sezonas finālposms, kurā motokrosa meistari no visas Baltijas cīnīsies par ''ZZS Lielo balvu'' un noskaidros 2014.gada sezonas čempionus piecās motociklu klasēs.

Finālposma norise Saldū ir kļuvusi par ''Superkauss'' seriāla tradīciju, un tam ir objektīvi iemesli - Saldus jau daudzus gadu desmitus Latvijas motokrosā tiek uzskatīts par neoficiālu Latvijas motokrosa galvaspilsētu, no kuras cēlušies daudzi izcili motokrosa meistari, un šajā pilsētā grūti būs atrast cilvēku, kurš kaut reizi nebūtu bijis motokrosa sacensībās.

Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka tieši finālposms ''Bērzos'' ir skatītāju iecienītākais un apmeklētākais posms un organizatori cer, ka izņēmums nebūs arī šis gads.

''Superkauss'' seriālā šogad aizvadīti jau četri posmi, taču sezonas atrisinājums - čempionu noskaidrošana notiks tieši Saldū. Visās klasēs turpinās cīņa par tituliem, un kādu pirms laika kronēt par čempionu ir pāragri.

Sevišķi spraiga cīņa Saldus posmā gaidāma ''Jauniešu'' klasē, kura šajā sezonā ir viskuplāk pārstāvētā klase - uz starta četros aizvadītajos posmos ir izgājuši 55 sportisti. Klases līderis pirms finālposma, daudziem par pārsteigumu, ir klases debitants Dāvis Kurmis. Lai arī Dāvim nav izdevies izcīnīt nevienu uzvaru kādā no atsevišķiem posmiem, tomēr stabilitāte ir nesusi augļus, un jaunajam sportistam ir ļoti labas iespējas kļūt par čempionu. Kurmja pozīcijas gan apdraud Gatis Būmanis un Elgars Jonass, kuri atpaliek no līdera vien par 5 un 6 punktiem.

''Junioru'' klasē līderpozīcijās ir izvīrzījies Dāvids Rjabovs, taču šeit jāpiebilst, ka viņa tuvākie sekotāji - Rainers Žuks, Toms Babris, Ralfs Edgars Ozoliņš un Niklāvs Sūna nav startējuši visos posmos. Vai kāds no viņiem spēs sadeldēt Rjabova pārsvaru, to noskaidrosim 7.septembrī.

Ārkārtīgi liela intriga sagaidāma ''Senioru'' klasē, un šeit, visticamāk, lielākā uzmanība tiks pievērsta no vietējo līdzjutēju puses, jo kopvērtējuma vadībā ir divi ''Saldus motokluba'' sportisti - Raimonds Baltgalvis un Jurģis Žukas, kurš no Raimonda atpaliek vien 2 punktus...

''Kvadru'' klases vadībā pēc četriem posmiem atrodas Ralfs Reinfelds, neskatoties uz to, ka šī sezona kopumā Ralfam nav izdevus pārāk veiksmīga - jaunais kuldīdznieks mokās ar mikrotraumām, kuras liedz trasē parādīt labāko sniegumu. Kopvērtējuma otrajā pozīcijā atrodas lietuvietis Mariuss Stasiškis, kuram seko Valters Dišlers-Kirilko un Raivis Sootee.

Prestižākajā ''MX Pro'' klasē čempiona titulam tuvu ir Dāvis Ivanovs, kurš aizvadījis lielisku sezonu un Rīgas posmā pārspēja motokrosa grandus Matīsu Karro un Tanelu Leoku. Otro vietu kopvērtējumā ieņem ''Superkauss'' trīskārtējais čempions Lauris Freibergs, kuram cieši seko viņa principiālais sāncensis un pēdējo divu sezonu čempions Dāvis Līvs. Skaidrs, ka šo divu kurzemnieku bezkompromisa duelis turpināsies arī Saldū, un kārtējo reizi priecēs līdzjutējus. Cīņā par ''ZZS Lielo balvu'', protams, iesaistīsies arī daudzi citi labākie pašmāju un kaimiņvalstu sportisti.

Septembra pirmās nedēļas nogalē Saldū valdīs motokrosa svētki, kuros katrs ir aicināts piedalīties un atbalstīt savus favorītus trasē. Sacensību pirmie kvalifikācijas braucieni sāksies plkst 9.00, bet finālbraucienu pirmais starts tiks dots 12:00. Sestdienā, dienu pirms sacensībām, k/n ''Ciecere'' notiks ''preparty'' ballīte, kurā par motokrosa fanu izklaidi rūpēsies DJ Ziggy! Tiekamies!

Izmantotie resursi:
Superkauss

restorāni Rīgā - saņem atlaides