Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource496 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource496), Fid:375, Did:0, useCase: 0

Svētdien Zaķusalā motokrosa seriāla "Superkauss" posms

Juris Grīns
Juris Grīns

Svētdien Zaķusalā motokrosa seriāla "Superkauss" posms
"Superkauss" trase Zaķusalā 2014. gadā
Foto: Jānis Pastars

Šajā nedēļas nogalē, 21.jūnijā, Baltijas populārākā motokrosa seriāla "Monster Energy Superkauss" septītās sezonas otrais posms norisināsies Rīgā - Zaķusalas krastmalā. Pērn aizsāktā tradīcija, organizēt motokrosu gandrīz pilsētas centrā, apliecina Rīgas, kā sportam draudzīgas pilsētas statusu, jo līdz šim nevienas Eiropas Savienības galvaspilsētā motokrosa sacensības nebija norisinājušās dabīga reljefa trasē.

Kā ierasts, "Monster Energy Superkauss" uzvarētāji tiks noskaidroti piecās klasēs un pie starta barjeras stāsies Baltijas un kaimiņvalstu ātrākie solo un kvadraciklu klašu braucēji.

Šīs sezonas pirmajā posmā prestižakajā ‘’MXPro’’ klasē uzvaru izcīnīja Matīss Karro, kurš, pateicoties augstākai vietai trešajā braucienā, pārspēja savu komandas biedru - pērnā gada čempionu un Rīgas posma uzvarētāju Dāvi Ivanovu, un tieši šie divi sportisti uzskatāmi par vieniem no galvenajiem favorītiem, cīņā par ''Optibet sporta bāra'' Lielo balvu Zaķusalā.

Taču cīņā par uzvaru gatavi iejaukties titulēti kaimiņvalstu sportisti - dalību sacensībās apstiprinājis vairākkārtējs Baltkrievijas čempions Jevgeņijs Tiļeckis, kurš šajā sezonā sekmīgi startē Eiropas čempionāta "Open" klasē, un tā[at dalību solījis pēdējo gadu titulētākais Lietuvas solo klašu braucējs Vitauts Bučs. Viņiem sīvu konkurenci sastādīs arī Igaunijas ātrākie sportisti ar leģendāro Tanelu Leoku priekšgalā, bet pirmo reizi "Superkauss" seriālā startēs vairākkārtējs Somijas izlases dalībnieks Nāciju motokrosā Harri Kullass. Uz starta redzēsim arī daudzus pašmāju titulētus sportistus - Tomu Macuku, Dāvi Līvu, Ivo Šteinbergu, Kārli Sabuli un citus.

Sīvas cīņas paredzētas arī kvadriciklu klasē, kurā uz starta izies arī šīs sezonas Eiropas čempionāta kopvērtējuma līderis Edgars Meņģelis. Sacensībās uzvarētāji tiks noskaidroti arī ''Jauniešu'' klasē, kurā līderis pēc pirmā posma ir Elgars Jonass. Savu pārākumu pār konkurentiem kārtējo reizi centīsies apliecināt ''Senioru'' klases līderis Leons Kozlovskis, bet jaunā motokrosa maiņa startēs ''Junioru'' un ''Iesācēju'' klasēs.

Paredzams, ka sacensībās par uzvarām cīnīsies vairāk nekā 130 sportisti, kuri pārstāvēs 11 komandas.

Sacensības sāksies plkst 9:00, kad sportisti kvalifikācijas sesijās cīnīsies par labākām starta vietām, bet finālbraucienu sākums plkst 12:00.

Seriāla Rīgas posms notiks ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Tiešraidi varēs vērot internetā "straume.lmt.lv".

Izmantotie resursi:
Superkauss

restorāni Rīgā - saņem atlaides