Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource496 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource496), Fid:375, Did:0, useCase: 0

Motokrosa veterāns Kozlovskis cer uz uzvaru Latvijas čempionātā un "Superkausā"

Juris Grīns
Juris Grīns

Motokrosa veterāns Kozlovskis cer uz uzvaru Latvijas čempionātā un "Superkausā"
Leons Kozlovskis
Foto: superkauss.lv

Ar pirmajām pavasara vēsmām arvien tuvāk ir jaunās motokrosa sezonas atklāšana Latvijā. Pasaules čempionāta seriāla prestižākajās klasēs jau aizvadīti pirmie divi posmi Katarā un Taizemē, kuros lieliskus panākumus guvuši Latvijas sportisti, taču līdz pašmāju motokrosa sezonas atklāšanai faniem vēl jāpaciešas.

Šajā īsajā apskatā centīsimies ieskicēt kā jaunajai sezonai gatavojas viens no Latvijas visu laiku titulētākajiem motokrosa pārstāvjiem, dzelzs vīrs - Leons Kozlovskis. Sportists, kura stāžs motokrosā ir vairāk kā 28 gadi, kurš bija starp pirmajiem Latvijas motokrosistiem, kas ''lauza'' ceļu uz pasaules motokrosa trasēm, un kopā ar Viesturu Gauši un Mairi Levanu, tālajā 1992.gadā, Pasaules Nāciju motokrosā Austrālijā izcīnīja 11.vietu, sasniedzot rezultātu, kurš līdz šim nav pārspēts. Absolūtais vairākums tā laika un vēlāko gadu Leona cīņu biedru un konkurentu sportista karjeru sen kā beiguši, taču Kozlovskis neatlaidīgi turpina sevi apliecināt, izvirza mērķus un ar savu sniegumu trasē un profesionalitāti ārpus trases, pārsteidz ne tikai sava gada gājuma vīrus, bet arī jaunās paaudzes motobraucējus.

Pirms vairākiem gadiem Kozlovskis sev nosprauda mērķi - pienācīgi sagatavoties un cīnīties par visaugstākajām vietām pasaules kausā motokrosā veterānu klasē, kurā var piedalīties sportisti, sasniedzot 40 gadu vecumu. 2014.gada sezona bija pirmā, kurā dalību varēja ņemt arī Kozlovskis un starpsezonā tika ieguldīts milzīgs darbs, lai pasaules kausa izcīņā Zviedrijā tiktu sasniegts maksimālais rezultāts. Viss bija labi līdz brīdim, kad cerībām svītru pārvilka neveiksmīgs kritiens ''Superkauss'' Tartu posma kvalifikācijas sesijā. Iznākums bēdīgs un jau tad šķita, ka pasaules mači, līdz kuriem bija atlikuši vien divi mēneš,i Leonam ies secen, taču ādažnieks kartējo reizi apliecināja savu dzelzs vīra statusu un pēc piedzīvotā rokas lūzuma, tam sekojošās operācijas uz starta izgāja. Protams, ka nesenā trauma lika par sevi manīt un tieši ne līdz galam izārstētā trauma bija par iemeslu kritienam pirmajā braucienā. Rezultātā - nolauzta sajūga svira un tam sekojoša izstāšanās. Otrajā braucienā Kozlovskis spēja izcīnīt augsto 10.vietu, kas divu braucienu summā ļāva noslēgt top15, 44 braucēju konkurencē.

Kopš sacensībām Zviedrijā pagājuši jau deviņi mēneši, izdarīti secinājumi un noslēgumam tuvojas starpsezonas sagatavošanās posms. Kozlovskis pastāstīja, ka roka (pēc četriem karjeras laikā piedzīvotiem lūzumiem) nav funkcionējusi tā, kā sportists to gribētu, tāpēc, pēc konsultācijām ar ārstiem, tika pieņemts lēmums veikt vēl vienu operāciju, kas uzlabotu rokas funkcionalitāti. Operācija un tai sekojošais rehabilitācijas process aizritēja veiksmīgi un pāris nedēļas Leons redzams Ādažu smilšu trasē uz motocikla, gatavojoties jaunajai sezonai. Mērķi palikuši nemainīgi - uzvara Superkauss senioru klasē, Latvijas čempionātā, bet ar fokusu uz pasaules kausa izcīņu veterāniem, kas šogad 31.augustā norisināsies Asenas motokompleksā, kurā norisinās arī šosejas MotoGP sacīkstes. Leons uzskata, ka jaunizveidotā trasē visiem būs vienādas iespējas, kas izredzes pacīnīties par augstu vietu uzlabo, taču reizē arī uzsver, ka pirmā divdesmitnieka sportisti ir īsti profesionāļi ar tam sekojošu attieksmi pret treniņdarbu un tehnikas sagatavošanu, tāpēc cīņas par augstām vietām solās būt ļoti smagas.

Sportists uzsvēra arī to, ka šogad ir mazliet pamainīta treniņmetodika, vairāk liekot uzsvaru uz nodarbībām svaigā gaisā. Jāpiebilst, ka neskatoties uz cienījamo sportisko stāžu, tieši 2014.gadā Leons Kozlovskis tika atzīts par ''Ādažu gada sportistu'', izpelnoties atzinību novadā, kur pretendentu uz šādu titulu nekad nav trūcis.

Lai arī Leonam pašam ir visai ambiciozi mērķi jaunajai sezonai, viņš turpina vadīt ''MX Ādaži'' motoklubu, būt tā ''mugurkauls'' un piemērs visiem jaunajiem sportistiem, kas aizstāv Ādažu kluba krāsas. Tēva pēdās arvien drosmīgākus soļus sper Leona dēls Ralfs, kurš pērn debitēja ''Superkauss'' mazāko braucēju klasē, bet par Ralfu un citiem Ādažu sportistiem sīkāk komandas pirmssezonas apskatā...

Tiekamies 1.maijā Valmierā - ''Superkauss'' sezonas atklāsanas posmā, kur uz starta izies arī Leons un Ralfs Kozlovski!

Izmantotie resursi:
Superkauss

restorāni Rīgā - saņem atlaides