Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource496 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource496), Fid:375, Did:0, useCase: 0

Noskaidroti visi sestās ''Monster Energy Superkauss'' sezonas uzvarētāji

Noskaidroti visi sestās ''Monster Energy Superkauss'' sezonas uzvarētāji
Foto: Jānis Pastars

Vakar tika aizvadīts noslēdzošais ''Monster Energy Superkauss'' sezonas posms, kurā tika noskaidroti ZZS Lielās balvas ieguvēji un sestās sezonas čempioni.

''MX Pro'' klasē savu meistarību apliecināja Tanels Leoks, kurš izcīnīja uzvaras visos trīs finālbraucienos. Pirmajā no tiem igaunim sīvu konkurenci sastādīja Dāvis Ivanovs, kurš ilgu laiku turējās brauciena vadībā, bet tad bija spiests atzīt Leoka pārākumu. Otrajā braucienā cīņa par uzvaru noritēja starp Leoku un viņa tautieti Lauri Lehtlu, kurā pārāks izrādījās pieredzējušākais sportists. Trešajā braucienā Leokam atkal ''nervus bojāja'' Ivanovs, taču finiša līniju pirmais šķērsoja Tanels. Posma kopvērtējumā otro vietu izcīnīja Ivo Šteinbergs, kuram braucienos viena trešā un divas piektās vietas. Par vienu punktu no otrās vietas atpalika Dāvis Līvs, kurš kāpa uz goda pjedestāla trešā pakāpiena, ceturtajā vietā Priits Ratseps no Igaunijas, bet piektajā Lauris Freibergs.

Par sestās ''Superksuss' sezonas čempionu ''MX Pro'' klasē kļuva Dāvis Ivanovs, kurš kopvērtējumā par 12 punktiem apsteidza Lauri Freibergu, bet trešajā vietā pēdējo divu gadu čempions Dāvis Līvs, kuru no Freiberga šķīra vien 4 punkti.

''Jauniešu'' klasē sīvas cīņas risinājās starp trim pretendentiem uz čempiontitulu - Dāvi Kurmi, Elgaru Jonasu un Gati Būmani. Diemžēl izstāšanos pirmajā braucienā piedzīvoja Dāvis Kurmis, kas viņam liedza pacīnīties par uzvaru gan posmā, gan sezonas kopvērtējumā. Abos braucienos sīvā cīņā uzvaru svinēja Gatis Būmanis, bet otrais abas reizes finišēja Elgars Jonass. Jāatzīmē, ka Būmaņa pārsvars pār Jonasu abos braucienos bija mazāks par sekundi. Posma kopvērtējumā trešo vietu izcīnīja Valdis Seratinskis, bet aiz viņa ierindojās Kārlis Podnieks un Kristers Kovgers.

Par ''Jauniešu' klases čempionu kļuva Gatis Būmanis, kurš piecu posmu kopvērtējumā par 3 punktiem pārspēja Elgaru Jonasu. Trešajā vietā ierindojās klases debitants Dāvis Kurmis.

''Senioru'' klasē pirmo reizi šajā sezonā pie vienas starta barjeras tikās Ronalds Baldiņš un Leons Kozlovskis. Uzvaru posmā izcīnīja Baldiņš, taču jāatzīmē, ka Kozlovskim pacīnīties par uzvaru pirmajā braucienā patraucēja pārsista riepa. Otrajā braucienā Leons izcīnīja uzvaru, bet Baldiņš finišēja uzreiz aiz viņa. Posmā otrā vieta Jurģim Žukas, trešā vieta Raimondam Baltgalvim, ceturtā Marekam Lavrovam, bet piektā Leonam Kozlovskim.

''Senioru'' klasē par čempionu kļuva Raimonds Baltgalvis, kurš savu komandas biedru Jurģi Žukas apsteidza tikai par vienu punktu. Sīva cīņa visas sezonas garumā, no kuras kā uzvarētājs šoreiz izgāja pieredzes bagātais Baltgalvis. Trešā vieta sezonas kopvērtējumā Marekam Lavrovam,

''Kvadru'' klasē vakar savu pārākumu par konkurentiem kārtējo reizi nodemonstrēja Edgars Meņģelis, kuram uzvaras abos braucienos. Otrajā vietā ierindojās Kristaps Veinbergs, bet trešajā vietā Ralfs Reinfelds.

Sezonas kopvērtējumā par ''Kvadru'' klases čempionu kļuva Ralfs Reinfelds, kurš ar ievērojamu 55 punktu pārsvaru aiz sevis atstāja otrās vietas ieguvēju - lietuvieti Mariusu Stasiški, bet trešo vietu izcīnīja Raivis Sootee.

''Junioru'' klasē vakar pārliecinoši triumfēja Rainers Žuks, kuram uzvaras abos braucienos. Toms Babris abos braucienos finišeja otrais, bet Ralfs Edgars Ozoliņš trešais.

Par 2014.gada sezonas čempionu kļuva Dāvids Rjabovs, otrā vieta Raineram Žukam, kurš nestartēja visos posmos, bet trešajā vietā ierindojās Toms Babris, kurš arī izlaida sezonas otro posmu.

Komandu ieskaitē par ''Superkauss'' čempioniem pirmo reizi kļuva ''Rodeo MX Racing Team'' sportisti, otrajā vietā pērnā gada čempioni ''MX Moduls'', bet trešajā vietā Laura Freiberga vadītā ''FFF Motodraugi'' komanda.

restorāni Rīgā - saņem atlaides