Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource496 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource496), Fid:375, Did:0, useCase: 0

Ivanovs, Kozlovskis un Suharževskis - klašu līderi pirms ''Superkauss'' fināla

Superkauss
Superkauss

Ivanovs, Kozlovskis un Suharževskis - klašu līderi pirms ''Superkauss'' fināla
Dāvis Ivanovs 2014.gada
sezonas finālposmā
Foto: J.Pastars

Deviņas dienas atlikušas līdz brīdim, kad tiks noskaidroti un kronēti motokrosa seriāla ''Monster Energy Superkauss'' sezonas čempioni... Sajūta, ka atklāšanas posms Valmierā norisinājās vien pirms pāris nedēļām, taču realitāte ir tāda, ka jau 13.septembrī Brocēnu novada ''Bērzu'' mototrasē Lielais fināls...

Šogad seriāla ''Superkauss'' čempioni tiek noskaidroti četru posmu kopvērtējumā - sezonu tradicionāli iesākām maija pirmajā dienā Valmierā, divas dienas pirms Līgo otrais posms norisinājās Zaķusalā, augusta vidū pirmo reizi viesojāmies Madonas ''Smeceres sila'' trasē, bet punktu sezonai, kā ierasts, pieliksim Brocēnu novada ''Bērzos''.

Raugoties kopvērējuma rezultātos pirms noslēdzošā posma, redzam, ka ar viskomfortablāko pārsvaru uz finālposmu var doties prestižākās MXPro klases līderis un pērnās sezonas čempions Dāvis Ivanovs, kurš savu tuvāko sekotāju un komandas biedru Matīsu Karro apsteidz par 23 punktiem. Kā atceramies, tad Karro nepaveicās Rīgas posmā, kur viņu pievīla tehnika, bet Dāvis visus 9 šīs sezonas braucienus aizvadījis ļoti stabili un pelnīti atrodas kopvērtējuma tabulas pašā virsotnē. Karro pārsvars pār trešo vietu ir 15 punkti un to ieņem vēl viens ''MX Moduls'' komandas sportists Kārlis Sabulis. Taču no Kārļa tikai par punktu atpaliek titulētākais Igaunijas sportists Leoks, bet par diviem Toms Macuks, kurš sezonas otrajā pusē rāda ļoti atzīstamu sniegumu un noteikti centīsies ielauzties kopvērtējuma top3.

Kopvērtējuma sestajā vietā pirms finalposma lasāms Ivo Šteinberga vārds, bet nākamās divas ailītes aizņem komandas biedri no ''Rodeo MX RT'' - Dāvis Ivanovs un Priit Ratsep. Kā redzams, tad ''Bērzu'' mototrasē mūs visus gaida trīs aizraujoši braucieni, kuros paredzami vairāki aizraujoši mikrodueļi. Protams, ka galvenais favorīts uz uzvaru kopvērtējumā ir Dāvis Ivanovs, kurš pats atzīst, ka noslēdzošajā posmā jābrauc apdomīgi un jācenšas pārsvars nosargāt. Kā šī apdomība izbrudīsies brīdī, kad kritīs starta barjera un vairāk kā 20 Baltijas top sportisti dosies trasē - to redzēsim 13.septembrī.

Pārējās klasēs līderu pārsvars pār sekotājiem nav tik liels, taču jāpiemin, ka iespējas to sadeldēt citās klasēs arī ir mazākas, jo tiek aizvadīti divi braucieni atšķirībā no MX Pro klases. Visai komfortabli pirms fināla var justies ''Kvadru'' klases līderis Raivis Sootee, kurš otrajā vietā esošo Valteru Dišleru-Kirilko apsteidz par 11 punktiem. Vēl lielāku pārsvaru ir iekrājis ''Junioru'' klases titula pretendents Patriks Uzuls, kuram 15 punktu pārsvars pirms noslēdzošajiem diviem braucieniem.

Mazliet saspringtāka situācija ''Senioru'' klasē - līderis Leons Kozlovskis Ronaldu Baldiņu apsteidz par 9 punktiem, taču ir izcīnījis pārliecinošas uzvaras visos sešos sezonas braucienos un ir lieliskā formā, par ko liecina augstā piektā vieta pasaules čempionātā, klasē, kurā sacenšas vīri pēc 40. Tikai kāds misēklis var Leonam patraucēt ceļā pēc titula, jo jāatzīt - konkurentiem šobrīd tas nav pa spēkam.

Vissaspringtākā situācija izveidojusies ''Jauniešu'' klasē un tā jau kļūst par tradīcīju. Pērn finālā Saldū līdz pēdejiem trases centimietriem notika cīņa starp Elgaru Jonasu un Gati Būmani. Mazliet ātrāks un veiksmīgāks pērn bija Būmanis, kurš šogad jau startē MX Pro klasē, taču Jonass otro gadu pēc kārtas mērķtiecīgi cīnās par titulu. Elgars uzvarēja pirmajos divos posmos Valmierā un Rīgā, taču pilnīgi ''apmaldījās'' starp ''Smeceres sila'' priedēm - visu iekrāto pārsvaru Madonā pazaudēja un uz finālposmu spiests doties kā vicelīderis, par sešiem punktiem atpaliekot no Harija Suharževska, kurš Madonā izcīnīja pirmo uzvaru ''Superkauss'' karjerā. Priekšā aizraujoši divi braucienu, kuros viss vēl var mainīties.

restorāni Rīgā - saņem atlaides