Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

Spīdveja juniori iekļūst finālā, "Loko" cīnās par četrinieku un izdzīvošanu

Spīdveja juniori iekļūst finālā, "Loko" cīnās par četrinieku un izdzīvošanu
Junioru izlases līderis Jevgeņijs Kostigovs.

Pirmo reizi vēsturē Eiropas junioru izlašu čempionāta finālā spīdvejā piedalīsies Latvijas komanda, savukārt Daugavpils "Lokomotīve" spiesta cīnīties ne tikai par vietu pirmajā četriniekā Polijas Nice līgā, bet arī par izdzīvošanu un turpmāko darbošanos pienācīgā līmenī.

Pagājušo sestdien visstiprāk un visnepiemērotākajā laikā lija tikai tajā Daugavpilī un tieši tajā pilsētas daļā, kurā atrodas spīdveja stadions. Eiropas junioru izlašu čempionāta pusfinālu varēja sākt tikai ar pusotras stundas nokavēšanos, bet pēc desmit braucieniem to lietusgāzes dēļ nācās pārtraukt.
Smagajam celiņam vislabāk un visātrāk pielāgojās Latvijas juniori, kamēr galvenie konkurenti Zviedrijas un Krievijas spīdvejisti zaudēja punktus. Piemēram, 5. braucienā kritienus piedzīvoja gan zviedrs Joels Klings, gan Romāns Lahbaums no Krievijas un abi pretinieki palika bez punktiem, bet Oļegs Mihailovs uzvarēja otro reizi atkārtotajā braucienā un panāca Latvijas izlasei piecu punktu pārsvaru. Mūsu komandā īpaši pārliecinoši brauca Mihailovs un Jevgeņijs Kostigovs, kurš abos savos braucienus uzvarēja ar vismaz 30-40 metru pārsvaru, taču arī Dāvis Kurmis un Artjoms Trofimovs stabili veda punktus un nepiedzīvoja nevienu kritienu vai nefinišēja ceturtajā vietā.
Kad jau likās, ka celiņš kļūst arvien labāks (uz brīdi pat uzspīdēja saulīte), tad virs mototreka atkal uznāca pamatīgs lietus mākonis un jau 10. brauciena laikā sāka līt, bet tad sākās īsta lietusgāze... Puse no 20 paredzētajiem braucieniem bija aizvadīta un rezultātu drīkstēja ieskaitīt. Celiņš desmit minūšu laikā bija tā pielijis, ka turpināt sacensības pat pēc ilgstošākas celiņa sagatavošanas vairs nebija iespējams (pēc tam, protams, iestājās saulains laiks). Latvijas izlasei bija 23 punkti, Zviedrijai - 15, Krievijai - 13 un Ukrainai - 7 punkti. Līdz ar to Latvijas izlasei pirmā vieta un pirmo reizi iekļūšana Eiropas junioru komandu čempionāta finālā.
Skaidrs, ka visvairāk sarūgtināti bija zviedri, kuri sāka braukt arvien pārliecinošāk un cerēja apsteigt Latvijas izlasi, taču viņiem vairs nebija lemts to izdarīt. Tiesa, uz smagā celiņa zviedriem, tas varēja arī neizdoties, jo Latvijai pašreiz ir patiešām spēcīga izlase, kas finālā spējīga pacīnīties par medaļām. Laika apstākļi izjauca skaistu sacensību, jo Latvijas, Zviedrijas un Krievijas izlašu spēkošanās par uzvaru būtu ritējusi visticamāk līdz pēdējai braucienu sērijai.
Fināls risināsies 19. augustā Krosno un tajā bez Latvijas izlases ir jau mājiniece Polija. Otrs pusfināls būs 5. maijā Abensbergā (Vācija) un no tā finālā visticamāk iekļūs Dānija. Vēl vienai komandai jābūt labākajai (kurai vairāk punktu) starp otro vietu ieguvējām, taču kā lai to tagad nosaka, ja zviedri ne jnau savas vainas dēļ aizvadīja tikai 10 braucienus?
Nākamajā dienā junioru izlase pirnā sastāvā jaui bija "Lokomotīves" rindās Polijas Nice mačā Ržešuvā pret "Stal" - šoreiz ierindā nebija Maksima Bogdanova un pirmo reizi "Loko" brauca ar pieciem (!) junioriem. Tā bija debija Nice līgā Daniilam Kolodonskim, kurš trijos braucienos atveda vienu punktu. "Loko" likumsakarīgi zaudēja ar 37:52, taču izpildīja minimālo uzdevumu un ieguva bonuspunktu, jo mājās bijām uzvarējuši pārliecionošāk (56:34).
Vēl pēc 7 braucieniem bija neizšķirts - 21:21, bet tad kritienu piedzīvoja gan Kolodinskis, gan Puodžuks un mājinieki uzvarēja ar 5:0. Līdz pat pēdējiem diviem braucieniem vēl centāmies kaut ko glābt, bet tad jau bija skaidrs, ka neizglābsimies un ka bonuss jau nodrošināts.
Pa 9 punktiem Ķasta Puodžuka un Kostigova rēķinā, 7 - Timo Lahti.
"Loko" turnīra tabulā tagad ir 4. vietā un 6. augustā savā mototrekā tiksies ar vienu no tiešajiem konkurentiem cīņā par vietu četruiniekā Gdaņskas "Wybrzeze". "Loko" ne jau labas dzīves dēļ un ne jau tikai junioru skološanas nolūkos (šajā ziņā - ieguvums) izmanto tikai vienu leģionāru un spiesta atstāt malā vienu no komandas līderiem, jo pašreiz nav zināms, kāds būs komandas liktenis. 3. augustā plkst. 18 "Lokomotīves" stadionā notiks komandas, tās vadības, līdzjutēju un pilsētas jaunās vadības pārstāvju tikšanās, lai runātu par spīdveja turpmāko likteni pilsētā (un Latvijā!; "Loko" šodien ir arī Latvijas izlase, kas - atgādināšu - pasaules kausa izcīņā šogad ieņēma 6. vietu).

     [+] [-]

, 2017-07-31 11:10, pirms gada
Ceru, ka izdosies rast kādu risinājumu, jo bez "Loko" var teikt ardievas Latvijas spīdvejam.

     [+] [-]

, 2017-07-31 13:54, pirms gada
Nu vajag būt Loko un spīdvejam Latvijā.