Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

Javgeņijs Kostigovs - desmitais labākais juniors pasaulē

Javgeņijs Kostigovs - desmitais labākais juniors pasaulē
Jevgeņijs Kostigovs - desmitais labākais spīdveja juniors pasaulē.

Šā gada Latvijas junioru vicečempions un Eiropas junioru komandu čempionāta bronzas medaļas ieguvējs spīdvejā daugavpilietis Jevgeņijs Kostigovs ieņēma 10. vietu junioru pasaules čempionāta triju finālposmu summā. Par čempionu kļuva polis Makims Drabiks.

Trešais un pēdējais finālposms piektdien vakarā risinājās Pardubices mototrekā Čehijā un Jevgeņijs Kostigovs tajā apliecināja, ka savā pēdējā sezonā juniora statusā ir viens no labākajiem pasaulē. Piecos pamatsacensību braucienos Jevgeņijs ieguva 9 punktus - divas reizes viņš bija otrais, divas reizes finišēja trešais, bet pēdējā braucienā guva skaistu uzvaru pār nākamo šā posma otrā vietas ieguvēju poli Kacperu Vorinu, vācieti Lukasu Fīnhāgi un šā gada Eiropas junioru čempionu britu Robertu Lambertu. Tajos divos braucienos, kuros Kostigovs bija trešais, viņš tikai pavisam nedaudz zaudēja pirmajiem diviem, bet šā gada Polijas junioru čempions un vēlākais pasaules junioru vicečempions Bartožs Smektala viņu apsteidza tikai pēdējā aplī.
Pusfinālā Jevgeņijam nepadevās starts, visus četrus apļus viņš dzenāja austrālieti Džeku Holderu (Krisa Holdera jaunākais brālis), bet tomēr finišēja ceturtais. Triju posmu summā - 24 punkti, kas kopvērtējumā ļāva saglabāt 10. vietu. Atvadīšanās no juniora statusa iznāca cienīga un tagad jādomā par nākamā soļa speršanu savā karjerā (Kostigovs šogad Latvijas izlases rindās ieņēma 6. vietu Pasaules kausa izcīņā un bija viens no labākajiem).
Čempiona titula liktenis varēja izšķirties finālā, kur tikās visi trīs medaļnieki, taču tad jau čempions bija zināms - savā pēdējā braucienā motocikla defekta dēļ izstājās austrālietis Makss Frike un līdz ar to pirms pusfināliem atpalika no Drabika par 5 punktiem, turklāt viņu apsteidza arī Smektala. Drabikam atlika iegūt punktu un apsteigt pusfinālā Smetalu, lai kļūtu par čempionu.
Finālā tikās visi trīs medaļnieki un jau pieminētais Vorina. Visu pjedestālu poļiem aizņemt neizdevās - jau čempiona lomā (titulu viņam nodrošināja uzvara pusfinālā) pirmais bija Drabiks, otrais finišēja Vorina, bet trešais bija Frike.
Pasaules čempionāta kopvērtējumā Drabikam 49 punkti, Smektalam - 42, Frikem - 41 punkts. Austrālietim neizdevās kļūt tikai par trešo junioru, kuram divas gadus pēc kārtas izdodas iegūt pasaules čempiona titulu.