Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

Spīdveja juniori - par finālu, par prestižu, par pilsētas atbalstu

Spīdveja juniori - par finālu, par prestižu, par pilsētas atbalstu
Divi no Latvijas junioru izlases līderiem - Oļegs Mihailovs (pa kreisi) un Jevgeņijs Kostigovs.

Latvijas spīdveja izlase šosezon atkal sarīkoja pamatīgu pārsteigumu - izsita no Pasaules kausa sacensībām 15-kārtējo pasaules čempioni Dāniju, iekļuva pēdējās cerības pufinālā un pasaules rangā šogad ieņēma 6. vietu. Tagad vārds junioriem - sestdien Daugavpilī risināsies Eiropas junioru komandu čempionāta pusfināls, kurā mūsu labākie jaunie spīdvejisti sacentīsies ar Zviedrijas, Krievijas un Ukrainas izlasēm. Taisnā ceļā finālā iekļūs tikai uzvarētāji. Tā būs cīņa arī par atbalsta saglabāšanu spīdvejam (Latvijas spīdvejam!) pilsētā arī turpmāk.

Latvijas izlasi pārstāvēs pieci pašreiz labākie Daugavpils "Lokomotīves" juniori - šā gada pasaules junioru čempionāta finālists un 3. vietas ieguvējs pirmajā finālposmā Jevgeņijs Kostigovs, šā gada Eiropas junioru čempionāta finālists (fināls - 26. augustā Daugavpilī) Dāvis Kurmis, Oļegs Mihailovs, Artjoms Trofimovs un Daniils Kolodinskis (rezervists).
Komandas līderi būs pirmie trīs un šajā sakarā priecē Mihailova teicamā sportiskā forma - labs mačs ar Nice līgas līderi Tarnuvas "Azoty Unia", sekmīga braukšana Polijas junioru komandu čempionātā. Trofimovs šosezon jau arī ir startējis Nice līgā, tā ka punktus atvedīs arī viņš. Kurmis - tā pirmām kārtām ir stabilitāte. Rezervē ir Kolodinskis, kurš nupat Nice kausa izcīņā junioriem (vecumā līdz 19 gadiem) lešno mototrekā atveda 14 no 15 iespējamajiem punktiem (finālā - ceturtais). Latvijas izlase tikai otro reizi piedalās junioru komandu Eiropas čempionātā, kas tikai lieku reizi apliecina, cik daudz talantīgu junioru ir izaudzis un vēl aug - agrāk mums gluži vienkārši nebija kaut vai četru pienācīga līmeņa junioru, lai varētu pietiekt komandu Eiropas vai pasaules junioru komandu čempionātam. Tagad tāda komanda ir (visi labākie, kas jau drīkst piedalīties sacensībās, šogad pat netiek sastāvā - malā šoreiz paliek Elvis Avgucevičs, kurš minētajā Nice kausa izcīņā ieguva 7 punktus). Jācer, ka tas būs pietiekami spēcīgs arguments uz galda Daugavpils pilsētas jaunajai vadībai, kas šaubās par spīdveja saglabāšanas nepieciešamību pienācīgā līmenī (un tas pēc divām "Loko" uzvarām Nice līgā, be Andžeja Ļebedeva izaugšanas šajā līgā līdz Eiropas čempionāta līdera līmenim, pēc Latvijas izlases 6. vietas Pasaules kausā, pēc Kostigova un Kurmja sekmēm junioru čempionātos, pēc caurmērā apmēram 5000 skatītājiem tribīnēs vienā mačā, pēc pilsētnieku aptaujas, kurā 72 procenti izteicās par labu spīdvejam ...) - 3. augustā ieplānota pilsētas vadības tikšanās ar spīdveja kluba vadību un spīdveja līdzjutējiem. Tas jau vien ir solis uz priekšu. Var diskutēt par to, kādā līmenī un kurā līgā (atkarīgs no iespējām), taču spīdvejam Daugavpilī ir jāpaliek, jo tā ir pilsētas sporta vizītkarte pasaulē, jo tā ir arī Latvijas izlase. Šogad sestā labākā komanda pasaulē. Un vai šajā gadījumā tā būtu tikai Daugavpils rūpe?...
Latvijas junioru izlases galvenie konkurenti ir zviedri un krievi, kaut gan nedrīkst nerēķināties arī ar pāris ukraiņu spīdvejistiem, kuri var atņemt vērtīgus punktus. Zviedrijas izlases rindās ir visi pieci šā gada labākie juniori ar čempionu, tikai 17 gadus veco Aleksanderu Voentinu priekšgalā. Sastāvā ir pagājušā gada Zviedrijas junioru čempions Joels Andersons (šogad - otrais), kā arī Joels Klings (4. vieta, bet šosezon jau bija lielās izlases rezervē Pasaules kausa izcīņā un ieguva sudraba medaļu), Kennijs Vennerstams (5. vieta) un Filips Hjelmlands (3. vieta) rezervista lomā.
Krievijas izlases līderis būs 17 gadus vecais Gļebs Čugunovs, kurš šosezon sevi lieliski apliecināja Pasaules kausa izcīņā, aizstādams dopinga (meldonija) dēļ diskvalificēto Grigoriju Lagutu. Liels talants esot Romāns Lahbaums, kurš jau trenējas kopā ar Polijas Ekstralīgas klubu Ribņikas ROW, kā arī kārtējais Baškīrijas spīdveja audzēknis Arslans Faizuļins. Mazāk zināms ir Ivans Boļšakovs.
Fināls risināsies 19. augustā Krosno (Polija) un tajā jau ir vieta mājiniekiem poļiem. Finālā iekļūs abu pusfinālu uzvarētāji (otrajā pusfinālā 5. augustā Abensbergā brauks Vācija, Norvēģija, Dānija un Čehija), kā arī tā otrās vietas ieguvēja komanda, kurai būs vairāk punktu.
Sacensību sākums sestdien Daugavpils "Lokomotīves" mototrekā - plkst. 15.