Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

Spīdveja dūži Latvijā - Bogdanovs pret pasaules eliti

Spīdveja dūži Latvijā - Bogdanovs pret pasaules eliti
Maksims Bogdanovs priekšplānā

Šovakar Latgales lielākajā pilsētā Daugavpilī norisināsies viens no gada lielākajiem sporta notikumiem Latvijā - Latvijas spīdveja "Grand Prix". Sacensības "Lokomotīves" spīdveja trekā iesāksies plkst. 19:00 un Latvijas godu pārstāvēs šī brīža izlases līderis Maksims Bogdanovs.

Pasaules spīdveja čempionāts Latvijā norisināsies pēc gada pārtraukuma, bet kopumā šī būs jau astotā reize, kad “Grand Prix” seriāla braucēji ciemosies Daugavpilī. Līdzīgi kā visās iepriekšējās reizēs sacensībās piedalīsies 16 spīdvejisti, no kuriem 15 piedalās visos posmos, bet 16. dalībnieks allaž pārstāv rīkotājvalsti. Kopumā paredzēti 12 posmi un pirmo reizi vēsturē Latvijas “Grand Prix” būs pašā sezonas sākumā – 3. posms.

Šobrīd par pasaules čempionāta līderi negaidīti kļuvis Fredriks Lindgrens, kurš pirmajos posmos ieņēmis attiecīgi otro un pirmo vietu. Interesanti, ka zviedrs līdz šim kopvērtējumā nekad nav ticis augstāk par astoto vietu. Vēl vairāk, Lindgrens pirmo reizi “Grand Prix” brauca tālajā 2004. gadā, bet kopš tā laika bija izcīnījis tikai vienu uzvaru. Fredijs noteikti būs starp favorītiem arī Daugavpilī, jo iepriekšējās sezonās bija viens no Daugavpils “Lokomotīves” līderiem. Viņa līdzjutējiem gan būs jābūt piesardzīgiem, jo uz Latviju Lindgrens ieradies ar diezgan nopietnu savainojumu, kas varētu ierobežot viņa varēšanu.

Spilgti jauno sezonu iesācis arī pirmā posma uzvarētājs Martins Vaculiks, kurš seriālā atgriezās pēc trīs izlaistām sezonām. Arī viņš tuvojas personiskajam rekordam, jo jau divreiz iekļuvis posmu finālos, atkārtojot savu līdzšinējo karjeras rekordu! Kopvērtējuma otrajā vietā iekārtojies austrālietis Džeisons Doils, kurš šogad augstāk par trešo vietu nav ticis, toties abos posmos bijis finālā.

Turpat aiz labāko trijnieka ir poļu jaunās paaudzes zvaigznes – Patriks Dudeks un Macejs Janovskis. Pēdējais no viņiem kļuva par iepriekšējā Latvijas “Grand Prix” uzvarētāju 2015. gadā, taču šo posmu nosaukt par pilnvērtīgu īsti nevar, jo stiprā lietus dēļ pusfināli un fināli netika aizvadīti.

Katastrofāli jauno sezonu iesācis pieredzējušais amerikānis Gregs Henkoks. 46(!) gadus vecais četrkārtējais pasaules čempions vēl ne reizi nav pat kvalificējies finālam, pie tam pēdējā posmā pat nepietuvojās pusfinālam. Tas gan nesamazina viņa izredzes uzvarēt Daugavpilī, jo tieši Henkoks ir vienīgais trīskārtējais Latvijas “Grand Prix” uzvarētājs. Gaidāms, ka klātienē viņu atbalstīs arī daudzi viņa līdzjutēji no visas pasaules.

Briesmīgi sezonu aizvada cita leģendāra personība Nikijs Pedersens, pie tam Daugavpilī viņš nemaz nebrauks, jo Dānijas līgas sacensībās guva savainojumu. Toties ierindā būs brits Tajs Vofindens, kurš ir apņēmības pilns beidzot uzvarēt mūsu zemītē. Arī viņam sezona nav iesākusies pārāk labi, tomēr atpalicība no līderiem nav tik liela.

Daugavpils līdzjutēju simpātijas noteikti būs arī krieva Emila Sajfutdinova un zviedra Antonio Lindbeka pusē. Lindbeks iepriekšējās sezonās bija vadošais “Loko” braucējs, bet Sajfutdinovs ir atgriezies starp spīdveja dūžiem pēc vairāku sezonu izlaišanas.

Favorītu sarakstu varētu turpināt vēl un vēl, jo jebkurš no 16 spīdvejistiem var pacīnīties par čempiona kausu! Starp viņiem būs arī Latvijas izvēle Maksims Bogdanovs, kuram tā būs debija “Grand Prix” kā pamatsastāva braucējam. Jā, vairākkārt viņš ir braucis kā rezervists, bet šoreiz viņam pirmo reizi tiks dota iespēja piedalīties vismaz piecos braucienos. Vakardienas izlozē noskaidrojās, ka “Makss” pirmos braucienos sāks no tālākajiem celiņiem, toties pēdējos divos startēs no pirmā ceļa, kas varētu būt liela priekšrocība.

Varbūt Bogdanovs kļūs par pirmo latvieti, kurš sasniegs posma finālu? Līdz šim labākais rezultāts bijis Ķastam Puodžukam, kurš 2014. gadā, izmantojot Dārsija Vorda nepielaišanu pie sacensībām alkohola lietošanas dēļ, ieguva augsto piekto vietu! Gadu iepriekš līdz pusfinālam tika arī Andžejs Ļebedevs, tomēr kārotais fināls palika pusotra apļa attālumā…

Lielais spīdvejs Daugavpilī jau plkst. 19:00, bet skatītāji tiek aicināt ierasties ātrāk, jo jau no plkst. 18:30 sāksies ļoti interesantas aktivitātes un arī pārsteigums līdzjutējiem! Biļetes joprojām var iegādāties “Biļešu servisa” kasēs, kā arī Daugavpils stadionā. Biļešu cena no 10 EUR, pie tam skolēniem, pensionāriem un invalīdiem ir 50% atlaides.

Iepriekšējo gadu uzvarētāji

GadsTOP3
2006Gregs Henkoks (ASV); 2. Antonio Lindbeks (Zviedrija); 3. Nikijs Pedersens (Dānija)
2007Lī Adamss (Austrālija); 2. Nikijs Pedersens (Dānija); 3. Tomašs Gollobs (Polija)
2008Džeisons Kramps (Austrālija); 2. Nikijs Pedersens (Dānija); 3. Tomašs Gollobs (Polija)
2009Gregs Henkoks (ASV); 2. Kenets Bjerre (Dānija); 3. Tomašs Gollobs (Polija)
2013Gregs Henkoks (ASV); 2. Dārsijs Vords (Austrālija); 3. Tajs Vofindens (Lielbritānija)
2014Kžištofs Kaspžaks (Polija); 2. Nikijs Pedersens (Dānija); 3. Gregs Henkoks (ASV)
2015Macejs Janovskis (Polija); 2. Nikijs Pedersens (Dānija); 3. Trojs Bečelors (Austrālija)

Vai esi redzējis spīdveju klātienē?

  • 65

  • 57

  • 2


  +3 [+] [-]

, 2017-05-27 08:39, pirms 2 gadiem
Žēl tikai, ka LTV7 vairs nerāda tiešraidē. Būs jāmeklē interneta dzīlēs.

  +1 [+] [-]

, 2017-05-27 11:08, pirms 2 gadiem
Belash rakstīja: Žēl tikai, ka LTV7 vairs nerāda tiešraidē. Būs jāmeklē interneta dzīlēs.
Tas man arī šķiet dīvaini, ka LV netiek rādīts.

  +2 [+] [-]

, 2017-05-27 11:28, pirms 2 gadiem
biskaps rakstīja: Tas man arī šķiet dīvaini, ka LV netiek rādīts.
Sadarbība zemā līmenī! Ja top sporta pasākumi notiek Latvijā, tad būtu jābūt iespējai, ka to redz!
Ja ne valsts, tad privāti!

  +3 [+] [-]

, 2017-05-27 13:34, pirms 2 gadiem
Best4SportTV rādīs.

     [+] [-]

, 2017-05-27 13:47, pirms 2 gadiem

  +1 [+] [-]

, 2017-05-27 18:29, pirms 2 gadiem
Franko rakstīja: Best4SportTV rādīs.
Paldies!

     [+] [-]

, 2017-05-27 19:17, pirms 2 gadiem
yES! pirmo vinnēja

     [+] [-]

, 2017-05-27 19:18, pirms 2 gadiem
btw, Best4Sport rāda, es skatos Shortcut.lv mobilajā aplikācijā

     [+] [-]

, 2017-05-27 19:44, pirms 2 gadiem
Youtube arī rāda, tikai jāapiet reģionālais ierobežojums(man caur Nīderlandi rāda) - https://www.youtube.com/watch?v=Yta...