Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

Spīdvejisti grib elitē

Spīdvejisti grib elitē
2013. gada Pasaules kausa izcīņā Latvijas izlase sarūpēja sezonas lielāko pārsteigumu - 6. vieta! Tagad tiecamies atgriezties elitē. Attēlā - Maksims Bogdanovs 2013. gada pusfinālā vadibā...

Šodien Daugavpils "Lokomotīves" spīdveja komanda Toruņas mototrekā Polijā tiksies ar Nice līgas galveno favorīti "Azoty Unia" komandu, bet jau svētdien visus labākos Latvijas spīdveja meistarus redzēsim CSDD Biķernieku kompleksās sporta bāzes mototrekā Rīgā - Pasaules kausa kvalifikācijas sacensībās. Latvijas izlase pēc gada pārtraukuma grib atgrieztis pasaules elitē jeb Pasaules kausa pusfinālčetriniekā.

Latvijas izlases rindās 25. jūnijā Biķerniekos (sākums - plkst. 16) brauks Andžejs Ļebedevs, kurš šosezon sekmīgi startē pasaules spēcīgākajā spīdveja līgā Polijas Ekstralīgā Vroclavas "Betard Sparta" rindās (komanda pašreiz atrodas 3. vietā), Maksims Bogdanovs, Ķasts Puodžuks un Jevgeņijs Kostigovs. Rezervē būs Dāvis Kurmis vai Oļegs Mihailovs.
Latvijas izlases pretinieki - Vācijas, Francijas un Itālijas spīdvejisti. Tieši šadā secībā. Aizpagājušajā sezonā Latvijas izlase izkrita no finālsacensībām (labāko astoņnieks plus fināla rīkotāji), bet pērn kvalifikācijā Terenzāno mototrekā Itālijā zaudējām Vācijai, kurai tagad būs iespe'ja revanšēties. Nepilnu nedēļu pirms sacensībām kļuva zināms, ka Vācijas izlase nebūs labākajā sastāvā - britu Premjerlīgā (tā tagad sauc Elites līgu) dabūtā savainojuma dēļ izkrita vecākais no brāļiem Risiem - Marks, bet komandas līderis, vienīgais vācu spīdvejists, kurš uzvarēja GP posmā Martins Smolinskis nebrauks uz Rīgu ģimenes apstākļu dēļ. Viņus neaizstās ne Kevins Vēlbērts, ne Mihaēls Hērtels, ne Tobiass Kroners, jo Vācijas motosporta federācija nebija gatava segt sportistiem ceļa un citus izdevumus. Līdz ar to diviem ļoti labiem braucējiem Kaiam Hukenbekam (tāpat kā Smolinskis šosezon iekļuva GP pretendentu finālā) un slavenā Gerda Risa jaunākajam dēlam 21 gadu vecajam Ērikam Risam (jaunākais vēsturē pasaules čempions garajā trekā jeb hipodromā, pašreizējais Vācijas čempions spīdvejā) kompāniju sastādīs Renē Dedenss (8. vieta pērn Vācijas čempionāta finālā), pieredzējušais Ronijs Vaiss un 18 gadus vecais Rihards Geijers. Lieki teikt, ka Vācijas izlase kļuvusi vājāka, taču tas nenozīmē, ka mūsējos gaida pastaiga pa "ātro ceļu". Hukenbeks un Riss var uzvarēt jebkuru, kaut kādus punktiņus "salasīs" arī pārējie, tā ka uzdevums kļuvis vieglāks, taču vietu pusfinālčetriniekā nav garantēta.
Pēdējā laikā spīdvejs strauji attīstās Francijā - 2013. gadā Dāvids Bellego kļuva par pirmo Francijas spīdvejistu, kurš ieguva medaļu Eiropas vai pasaules čempionātos (bronzas medaļu Eiropas junioru čempionātā), bet pērn Dimitri Beržē kļuva par pirmo čempionu no Francijas (uzvarēja Eiropas junioru čempionātā). Viņi abi būs Francijas izlases līderi. Nedrīkst nerēķināties arī ar pieredzējušajiem Stefanu Tresarjē un Metjū Tresarjē, kā arī ar Džordanu Dubernāru.
Itālijas izlasē nav Argentīnā dzimušā Nikolasa Kovati, kurš pērn Biķerniekos kļuva par galveno varoni Eiropas čempionātā pāriem (Itālija guva pārsteidzošu uzvaru), taču spīdveju prot braukt arī itāļu slavenākā spīdvejista Armando Kastanjas dēls Mikele Pako Kastanja, Daniele Tresari, Guljelmo Franketi un Alesandro Milaneze.
Spīdvejā nedrīkst nenovērtēt nevienu, jo brauciens ir īss un kļudu startā vai paviršību var arī vairs nepaspēt labot. Tā ka tikai maksimāla koncentrēšanās ļaus mūsējiem iepriecināt līdzjutējus un iekļūt Pasaules kausa pusfinālčetriniekā. Rīgas kvalifikācijas uzvarētāji 4. jūlijā pusfinālā Vēstervikā (Zviedrija) sacentīsies ar Zviedriju, Dāniju un Krieviju. Citā pusfinālkvartetā "King's Lynn" mototrekā Anglijā jau 1. jūlijā brauks Lielbritānija, Austrālija, Čehija un ASV.

     [+] [-]

, 2017-06-22 16:01, pirms 2 gadiem
Kua pec speka Polija sanak nice liga? 2.?

     [+] [-]

, 2017-06-22 17:49, pirms 2 gadiem
Jā, 2

     [+] [-]

, 2017-06-22 17:52, pirms 2 gadiem
Ar šo sastāvu - viegla uzvara!

     [+] [-]

, 2017-06-25 10:25, pirms 2 gadiem
Kur transles Rigas posmu??