Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

Kādas Jevgeņijam Kostigovam būs atvadas no junioriem?

Kādas Jevgeņijam Kostigovam būs atvadas no junioriem?
Jevgeņijs Kostigovs pēdējā sezonā juniora statusā iekļuva pasaules čempionāta finālā, kurā centīsies tikt pēc iespējas augstāk.

Daugavpilietim Jevgeņijam Kostigovam šī ir pēdējā sezona spīdvejā juniora statusā un tieši šajā sezonā viņš pirmo reizi karjerā iekļuva pasaules čempionāta finālā. Jau sestdien Poznaņas mototrekā Polijā risināsies pirmais no trim finālposmiem un Jevgeņijam jāstartē jau pirmajā braucienā.

Labs sniegums Pasaules kausa izcīņas pusfinālā (atcerēsimies 20. braucienu!) un race-off jeb pēdējās cerības pusfinālā (otra lielākā punktu summa Latvijas izlasē aiz Andžeja Ļebedeva) ļauj cerēt, ka atvadīšanās no juniora statusa spīdvejā Kostigovam var izdoties sekmīga. Ko tas nozīmē? Nesapņosim par medaļām, taču par vietu sešiniekā triju posmu summā Daugavpils "Lokomotīves" pašreiz spēcīgākais juniors varētu paspēkoties.
Sestdien Poznaņā savā pirmajā braucienā, kas būs arī sacensību pirmais brauciens, Kostigovs tiksies ar 2016. gada Austrālijas čempionu (pieagušajiem!) Brediju Kurcu, vienu no pašreiz labākajiem poļu junioriem Kacperu Vorinu un šā gada Zviedrijas junioru čempionu Aleksanderu Voentinu. Zviedru tikai 17 gadus vecais talants Voentins nav tik pieredzējis arī junioru sacensībās, bet Vorina un Kurcs ir starp fināla favorītiem. Vēl starp favorītiem jāmin pašreizējo titula īpašnieku austrālieti Maksu Friki, pagājušā gada bronzas medaļas ieguvēju un jau Lielbritānijas izlases dalībnieku Robertu Lambertu, poļus Bartošu Smektalu, Maksimu Drabiku un Dominiku Kuberu, austrālieti Džeku Holderu (Krissa Holdera jaunākais brālis pērn finālā bija ceturtais un viņam bija tik pat punktu triju posmu summā kā Lambertam), pagājušā gada Eiropas junioru čempionu francūzi Dimitri Beržē (pērn bija 5. vietā), dāni Andreasu Līageru...
Junioru pasaules čempionāti spīdvejā risinās kopš 1977. gada, taču līdz 1988. gadam tos sauca par Eiropas atklātajiem čempionātiem. Latvijas junioriem medaļu ir izdevies iegūt tikai vienreiz - 2010. gadā Maksims Bogdanovs triju finālposmu summā bija trešais. Pirms pēdējā brauciena trešajā finālposmā "Maksam" bija visvairāk punktu, viņam pietika finišēt otrajam, lai iegūtu titulu, taču... Trešā vieta un papildbrauciens par titulu ar austrālieti Darsiju Vordu (viņš arī uzvarēja) un poli Maceju Janovski. "Makss" finišēja trešais.
2013. gadā ceturtais triju finālposmu summā bija Andžejs Ļebedevs, kuru no goda pjedestāla šķīra tikai viens punkts (neveiksmīgs otrais posms Bervikā).
Visvairāk medaļu kopā - 27 - un visvairāk titulu - 11 - ir ieguvuši poļu spīdvejisti, kuri turklāt kopš 2000. gada tikai divreiz palika bez medaļām, bet pēdējos piecos gados uzvarēja trīs reizes (2013. gadā - poļiem viss pjedestāls).