Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

Junioriem spīdvejā būs jauns čempions, lielajiem - atkal pārsteigums?

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

Svētdien Daugavpils "Lokomotīves" mototrekā risināsies Latvijas atklātais čempionāts spīdvejā ar pašmāju, Somijas, Ukrainas un Krievijas motobraucēju piedalīšanos, taču jau tagad ir zināms, ka junioru konkurencē būs jauns čempions - pašreizējais titula īpašnieks Artjoms Trofimovs pēc savainojuma vēl nav pilnībā gatavs braukt sacensībās un tāpēc paliks malā.

Šonedēļ treniņā Artjoms Trofimovs jau atkal brauca, taču viņš pēc smadzeņu satricinājuma vēl nejūtas gatavs braukt ar pilnu spēku, bet piedalīties tikai piedalīšanās dēļ - tas ir pat riskanti. 31. augustā Rovnā Artjomam jāpiedalās Eiropas junioru čempionāta finālā un tāpēc labāk ilgāk iepauzēt un lieki neriskēt.
Tieši junioru konkurencē paredzama aizraujošākā spēkošanās par titulu un medaļām, jo 10 no 16 pamatsastāva braucējiem (Trofimovu aizstās kāds no rezervistiem - juniori Kristers Lumanis vai Aleksejs Pilacs, kuri, iespējams, startēs pārmaiņus) nav vecāki par 21 gadu. Oļegam Mihailovam, Dāvim Kurmim, Daniilam Kolodinskim, Ernestam Matjušonoksm, Elvim Avgucevičam, Ričardam Ansviesulim un Rūdolfam Sproģim nopietnu konkurenci sastādīs divi Ukrainas juniori - slavenā Viktora Trofimova mazdēls Viktors Trofimovs juniors, kuram gan tagad ir Polijas pilsoņa pase un kurš brauc gan Ekstralīgā, gan Polijas junioru izlasē (otrajā sastāvā), kā arī talantīgais Marko Ļevišins, kurš daudzus pārsteidza 2018. gada sezonā, bet šosezon tik sekmīgi nebrauca un tagad centīsies pierādīt, ka "Lokomotīve" ne velti bija iekļāvusi viņu savās rindās (nevienā mačā nepiedalījās, jo netika sastāvā) un ne velti cer uz viņu nākotnē.
Starp pieaugušajiem ir pašreizējais titula īpašnieks Jevgeņijs Kostigovs, kura uzvara pērn bija liels pārsteigums, trīskārtējais čempions Ķasts Puodžuks un 2013. gada čempions Andžejs Ļebedevs. Galvenie pretendenti uz titulu ir Ļebedevs un vēl viens šīs sezonas "Loko" līderis soms Timo Lahti, kā arī viens no spēcīgākajiem Krievijas spīdvejistiem Andrejs Kudrjašovs. kurš šosezon braca Nice līgas klubā no Gņezno un piedalās Eiropas čempionāta finālposmos (iespējams, ka nākamsezon viņš "Loko" rindās aizstās Vadimu Tarasenko). Žēl, ka nevarēs ierasties zviedrs Pontuss Aspgrens, ar kuru "Loko" nākamsezon arī saista savas cerības (šosezon piedalījās vienā mācā).
Favorīti zināmi, taču iespējami arī pārsteigumi, ko apliecināja pagājušā gada čempionāts. Sacensību sākums svētdien plkst. 16.

     [+] [-]

, 2019-08-17 18:38, pirms 5 mēnešiem
Kādēļ tad Lagutas nav sastāvā,kurš labprāt gribēja piedalīties?