Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

Tuvojas pavasaris. Tuvojas spīdvejs

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

Tuvojas pavasaris. Tuvojas spīdvejs
Spīdveja jaunā sezona vairs nav aiz kalniem... Drīz viss sāksies.

Tieši mēnesis atlicis līdz pirmajam oficiālajam spīdveja mačam jaunajā 2018. gada sezonā Latvijā - 15. aprīlī Daugavpils "Lokomotīve" savā mototrekā Polijas Nice līgas mačā uzņems (ja korekcijas neieviesīs pavasara aizkavēšanās) vienu no favorītēm Ribņikas ROW komandu (pirmais mačs līgā mūsējiem šosezon būs 8. aprīlī Gņezno).. Jaunā spīdveja sezona solās būt aizraujoša, daudziem interesantiem notikumiem piesātināta arī Latvijā, jo pirmo reizi sacensību kalendārs būs arī Rīgas jauniešu komandai "Auseklis".

Daugavpils "Lokomotīve" šosezon būs jaunākā komanda Nice līgā - vidējais komandas braucēju vecums ir 23,3 gadi. No pagājušā gada sastāva pieredzējušajiem motobraucējiem palikuši tikai Ķasts Puodžuks un soms Timo Lahti, savukārt Jevgeņijam Kostigovam šī būs pirmā sezona pieaugušā statusā. Atgriezies komandā Krievijas izlases braucējs Vadims Tarasenko, kurš savulaik bija viens no labākajiem "Loko" junioriem (toreiz juniors drīkstēja būt ārzemnieks), iespējams, ka sastāvā iekļausies vēl kāds ārzemnieks (tas atkarīgs no kluba rocības un nepieciešamības pastiprināt sastāvu), bet visi pārējie "Loko" rindās ir pašmāju juniori - Dāvis Kurmis (19 gadi), Oļegs Mihailovs (18), Artjoms Trofimovs (18) un Elvis Avgucevičs (17). Pirmie trīs no viņiem kopā ar Kostigovu pērn ieguva Eiropas junioru izlašu čempionāta bronzas medaļas. Rindā stāv vēl 2-3 talantīgi puiši un kluba vadības stratēģija neliks viņiem ilgi gaidīt iespēju sevi apliecināt - proti, uzsvars tiek likts uz pašmāju braucēju izaudzināšanu, lai jau pēc dažiem gadiem varētu sekmīgi startēt vienā no piecām spēcīgākajām spīdveja klubu līgām pasaulē gandrīz tikai ar saviem braucējiem. "Loko" junioru komanda arī šosezon piedalīsies Polijas junioru komandu čempionātā un mēģinās tikt finālā - pērn pietrūka viena punkta... Te varēs startēt arī tie, kam ir 15 gadi, iegūstot pirmo starptautisko pieredzi. Tas viss, protams, ir pozitīvi arī Latvijas izlases kontekstā, kuras līderi arī šosezon būs Eiropas čempions Andžejs Ļebedevs (Polijas vicečempions Vroclavas kluba rindās un Zviedrijas čempions Eskilstūnas komandā) un Maksims Bogdanovs (šosezon brauks Lodzas "Orzel" rindās Nice līgā, Dānijas čempionvienībā "Fjelsted" un Zviedrijas Elitserien klubā no Vēstervikas). "Loko" mērķis - tikt Nice līgas pusfinālā, bet tas nav "par katru cenu" mērķis, jo galvenais ir skolot spēcīgajā līgā jaunos talantus.
Šosezon ir mainīts Pasaules kausa sacensību (izlašu pasaules čempionāts) formāts un nosaukums - tagad šīs sacensības sauks par "Speedway of Nations" un tās risināsies pēc pāru sacensību (plus rezervists) principa. Pieteikušās 15 valstu komandas un Latvijas izlase, kas pērn Pasaules kausā ieņēma 6. vietu (pārspējot 15-kārtējos pasaules čempionus dāņus!), 2. jūnijā pusfinālā Teterovā (Vācija) tiksies ar Krieviju, Vāciju, Dāniju, Slovākiju, ASV un Slovēniju. Tr'is labākās komandas iekļūs finālā, kas risināsies 8. un 9. jūnijā Vroclavā (otrajā pusfinālā Mančestrā ir Lielbritānija, Zviedrija, Čehija, Francija, Itālija, Austrālija un Somija). Polija jau ir finālā rīkotājvalsts statusā.
Labākie Latvijas spīdvejisti startēs "Grand Prix" pretendentu sacensībās, Eiopas jeb SEC čempionāta, kā arī pasaules un Eiropas junioru čempionātu kvalifikācijā, bet trīs lielas starptautiskas sacensības šosezon notiks arī Latvijā.
Eiropas jeb SEC čempionāta trešais finālposms (no četriem) 18. augustā risināsies Daugavpilī. Eiropas čempionam Ļebedevam vieta finālposmos jau garantēta (pirmais būs 23. jūnijā Polijā), bet jācer, ka finālposmos iekļūs vēl kāds no mūsējiem (Latvijas posmā vēl viena vieta mums būs noteikti).
1. septembrī Daugavpilī risināsies Eiropas junioru izlašu fināls, kurā Latvijas labākie junioru atkal pacentīsies tikt uz goda pjedestāla.
14. jūlijā CSDD Biķernieku kompleksās sporta bāzes (BKSB) mototrekā Rīgā risināsies pasaules junioru izlašu čempionāta pusfināls, kurā Latvijas izlasei pretī stāsies Polija, Zviedrija un Somija. Finālā iekļūs tikai uzvarētāji.
Absolūts sezonas jaunums - Baltijas kauss junioru komandām. Šajās sacensībās piedalīsies Latvijas, Somijas, Igaunijas, Ukrainas un Krievijas komandas. Latviju pārstāvēs divas komandas - Daugavpils "Latgale Juniors" (iespējams, ka jaunajā sezonā arī lielās komandas nosaukums būs citādāks - "Lokomotīve Latgale") un Rīgas "Auseklis". Komandās būs braucēji vecumā no 15 līdz 21 gadam un, piemēram, Daugavpils komandā brauks gandrīz tikai 15-16 gadus veci puiši, savukārt Rīgas komandā vecāku braucēju pagaidām nemaz nav. Tā būs ļoti labi iespēja gūt sacensību pieredzi jaunajiem spīdvejistiem. Igauniju pārstāvēs "J&U Speedway Kohtla Nomme", Somiju - VRT "Varkaus", Ukrainu - Rovnas komanda un Krieviju - Sanktpēterburgas '"Ņeva". Jaunās sacensības atbalsta Eiropas motosporta savienība (EMU), par tām jau rakstīja lielākie poļu un vācu spīdveja portāli.
"Ātrais ceļš" drīz būs vaļā.