Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

Henkoks izlaiž pirmo GP posmu vēsturē, bet paliek līderis

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

Henkoks izlaiž pirmo GP posmu vēsturē, bet paliek līderis
Andreass Junsons uzvarēja pirmo reizi pēdējo triju gadu laikā.

Vēsturisks notikums spīdveja "Grand Prix" izcīņā - pirmo reizi kopš 1995. gada sezonas, kad risinājās pirmais spīdveja GP seriāls, kādu no posmiem (Vojensas mototrekā Dānijā bija kopā 178. posms) izlaida amerikānis Gregs Henkoks. Rokas savainojums, ko viņš guva iepriekšējā posmā, izrādījās nopietnāks un GP apritē Henkoks atgriezīsies 27. septembrī Stokholmā. Tiesa, viņš tik un tā saglabāja pirmo vietu kopvērtējumā.

Pašreizējais titula īpašnieks un Grega Henkoka tuvākais sekotājs brits Tais Vofindens atpalika par 14 punktiem un varēja gan panākt Henkoku, gan apsteigt viņu vai vismaz pietuvoties cieši klāt. Vienā posmā teorētiski var iegūt lielākais 21 punktu, taču Vofindens ieguva tikai trešdaļu un ar 7 punktiem netika pusfinālā.
Par Vojensas posma uzvarētāju kļuva 2011. gada pasaules vicečempions zviedrs Andreass Junsons, kurš tieši kopš tās sezonas vairs ne reizes nebija uzvarējis (pēdējā uzvara bija Goričanā). Finālā zviedrs apsteidza dāni Peteru Kildemandu (bija visvairāk punktu - 13 - pēc pamatsacensībām), poli Kžištofu Kaspžaku un austrālieti Troju Batčeloru. Junsons kļuva par 9. uzvarētāju šīs sezonas desmit posmos.
Divus posmus pirms pasaules čempionāta beigām Hekokam ir 112 punktu, Vofindenam - 105, uz trešo vietu ar 104 punktiem pacēlies Kaspžaks, dānim Nikijam Pedersenam - 101 un slovēnim Matejam Žagaram - 97 punkti. Tie ir gan pretendenti uz titulu, gan uz medaļām.