Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

Andžejs Ļebedevs briest Gistrivai, "Lokomotīve" - līderim

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

Andžejs Ļebedevs briest Gistrivai, "Lokomotīve" - līderim
Andžejs Ļebedevs ir starp līderiem pēc 1. finālposma SEC čempionātā.

Spraiga nedēļas nogale būs Latvijas labākajiem spīdveja meistariem. Izlases līderim Andžejam Ļebedevam sestdien Gistrovas mototrekā Vācijā būs Eiropas čempionāta (SEC) 2. finālposms, bet Daugavpils "Lokomotīve" svētdien savā mototrekā uzņems Polijas Nice līgas līderi Tarnuvas "Azoty Unia" komandu.

Tieši ar SEC 1. finālposmu Toruņā (Polija) sākās Andžeja Ļebedeva sekmīgo sacensību sērija - 3. vieta (pirmo reizi Latvijas spīdveja vēsturē Eiropas čempionāta finālposmā) SEC 1. finālposmā, teicams sniegums Latvijas izlasē Pasaules kausa izcīņā, divi ražīgi mači (pa 13 punktiem) Polijas Ekstralīgā un Zviedrijas Elitserien čempionātā attiecīgi Vroclavas un Eskilstūnas komandās. Spīdveja GP mājaslapā Andžejam veltīts atsevišķs raksts kā Latvijas spīdveja uzlēcošjai zvaigznei, kas var kļūt par pirmo Latvijas spīdvejistu Grand Prix seriālā visas sezonas garumā.
SEC 1. finālposmā uzvarēja polis Jaroslavs Hampels, kura rēķinā ir 14 punktu. Otrais pēc pirmā posma ar 12 punktiem ir čehs Vāclavs Miliks, bet trešais ar 11 punktiem - Andžejs Ļebedevs. Pa 10 punktiem - zviedram Andreasam Junsonam un polim Pžemislavam Pavļickim. Grigorijs Laguta dopinga dēļ 2. finālposmā nepiedalīsies un līdz ar to pa 9 punktiem ir diviem motobraucējiem - poļiem Mateušam Ščepanjakam un Kžištofam Kaspžakam. 10. vietu no trešās šķir 4 punkti, bet 6. vietu no trešās - tikai 2 punkti. Tā ka trijos atlikušajos finālposmos būs aizraujoša spēkošanās. Gistrovas mototrekam ir diezgan īpatnēja ģeometrija un ne katram tajā izdodas ātri pielāgoties braukt pašam un saregulēt motociklu. Ļebedevs šajā mototrekā ir braucis vairākkārt un diezgan labi, kas vieš cerību uz labu turpinājumu. Šoreiz īpaši būs jārēķinās vēl arī ar mājinieku Kaiu Hukenbeku, kurš pērn Gistrovā ierindojās 5. vietā un kurš arī šoreiz startēs ar wild card jeb īpašo ielūgumu. Cits vācietis Martins Smolinskis sev labi zināmajā mototrekā arī var pārsteigt.
Savainojumu dēļ arī Gistrovā nebūs pašreizējā titula īpašnieka un trīskārtējā pasaules čempiona dāņa Nikija Pedersena, kā arī poļa Adriana Miedziņska. Viņus aizstās attiecīgi Andrejs Kudrjašovs (Krievija, 7 punkti 1. finālposmā) un dānis Mihaels Jepsens Jensens. G.Lagutas vietā brauks dānis Mikels Behs.
Sacensību sākums - plkst. 18.
Savukārt svētdien Daugavpils "Lokomotīve" Polijas Nice līgas čempionātā uzņems līderi Tarnuvas "Azoty Unia", kam pirmajā riņķī viesos zaudēja ar 29:61. Uz bonuspunktu cerēt ir velti, bet par uzvaru jācīnās, kaut gan arī šoreiz "Loko" rindās būs četri juniori (naudas taupīšanas un jaunās maiņas ātrākas skološanas nolūkos) un tikai viens leģionārs soms Timo Lahti.
Nice līgā Tarnuvas komandai pašreiz ir 19 punktu (10 mačos), "Lokomotīvei" - 16 (11), Graņskas "Zdunek Wybrzeze" - 14 (9), Lodzas "Orzel" - 14 (10), Pilas "Polonia" - 13 (10), Krakovas "Wanda" - 11 (11), Ržešuvas "Stal" - 5 (10) un Bidgoščas "Polonia" - 3 (11).
Pirmās četras komandas pēc regulārā čempionāta iekļūs pusfinālā, pēdējā komanda izkritīs uz 2. līgu, bet priekšpēdējā aizvadīs divus pārejas mačus ar 2. līgas vicečempioni.

     [+] [-]

, 2017-07-15 14:22, pirms 2 gadiem
Toļik, atkāpes, lūdzu, saliec, citādi teksts nesmuki izskatās