Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

Zviedrijā mājinieku triumfu izjauc Zmažliks

Zviedrijā mājinieku triumfu izjauc Zmažliks
Bartošam Zmažlikam pirmā Grand Prix uzvara
Foto: Birmingham mail

Pasaules spīdveja čempionāta septītajā posmā par uzvarētāju kļuvis poļu jaunais talants Bartošs Zmažliks, kurš aiz sevis atstāja mājiniekus Antonio Lindbeku un Fredriku Lindgrenu. Pasaules čempionāta kopvērtējumā pirmajā pozīcijā nostiprinājies polis Macejs Janovskis.

Jau pirms Zviedrijas posma sākuma kļuva zināms, ka savainojuma dēļ uz treka neredzēsim ASV un pasaules spīdveja leģendu Gregu Henkoku. Viņa prombūtnē pēc ilgāka pārtraukuma Grand Prix startēja vācietis Martins Smolinskis, tomēr viņš cīņā par godalgām neiesaistījās. Neveiksmīgi brauca arī kopvērtējuma vadošie spīdvejisti kā Džeisons Doils un Patriks Dudeks, kuri pat netika starp pusfinālistiem.

Mājinieku galvenās cerības Lindgrens un Lindbeks vietējo publiku turēja eiforijā līdz pat finālam, jo tieši viņi aizvadīja šo posmu visstabilāk. Pirmajā pusfinālā triumfēja Lindbeks, kurš apsteidza poli Janovski, toties ārpus fināla palika krievs Saifutdinovs un slovāks Martins Vaculiks.

Otrajā pusfinālā negaidīti izstājās brits Tajs Vofindens, kuru apsteidza ne tikai Lindgrens, bet arī Zmažliks. Pirms fināla likās, ka pirmo vietu sadalīs Lindgrens ar Lindbeku, tomēr Bartošs ieviesa negaidītas korekcijas. Pēc starta pirmais izrāvās Lindbeks, kurš pirmo pozīciju saglabāja līdz pat pēdējai virāžai, kad fantastiskā ātrumā pa ārējo malu viņu apsteidza polis, nozogot šķietami drošo pirmo vietu no bijušā Daugavpils "Lokomotīves" braucēja.

Jāpiemin, ka Zmažlikam šī bija pirmā uzvara kādā no "Grand Prix" posmiem kopš sensacionālā triumfa 2014. gadā. Par jauno kopvērtējuma līderi pēc Zviedrijas posma kļuvis viņa tautietis Janovskis, kurš finālā samierinājās ar ceturto vietu. Lindgrens kopvērtējumā ir ceturtais, Zmažliks ticis līdz sestajai pozīcijai, bet Lindbeks pakāpies līdz devītajai vietai.

Nākamais posms paredzēts Polijā pēc divām nedēļām.

Grand Prix, 7. posms

VBraucējsValstsP
1.Bartošs ZmažliksPolija15
2.Antonio LindbeksZviedrija19
3.Fredriks LindgrensZviedrija18
4.Macejs JanovskisPolija13
5.Tajs VofindensLielbritānija14
6.Emils SaifutdinovsKrievija10

Pasaules čempionāta kopvērtējums

VBraucējsValstsP
1.Macejs JanovskisPolija88
2.Džeisons DoilsAustrālija83
3.Patriks DudeksPolija80
4.Fredriks LindgrensZviedrija76
5.Tajs VofindensLielbritānija71
6.Bartošs ZmažliksPolija70