Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

papildināts G.Laguta uzmet Eiropas čempionātu, Podžukam un Ļebedevam par konkurentu mazāk

G.Laguta <i>uzmet</i> Eiropas čempionātu, Podžukam un Ļebedevam par konkurentu mazāk

Nikolajs Kokins un Andžejs Ļebedevs domīgi
Foto: Aivars Račko, Sportacentrs.com

Kļuvuši zināmi visi Eiropas spīdveja čempionāta fināla pirmā posma dalībnieki. Starp 16 labākajiem būs arī divi mūsējie - Andžejs Ļebedevs un Kjasts Podžuks. Ir iespējas pacīnīties par augstām vietām. No starta pirmajā posmā atteicies iepriekšējā gada čempions Grigorijs Laguta.

Šogad Eiropas čempionāta fināls norisināsies četros posmos, aizvietojot līdz šim ierasto viena posma sistēmu. Otrais no četriem posmiem 1. septembrī Daugavpilī, bet pirmais jau 18. augustā Polijas pilsētiņā Ravičā. Lai arī šogad organizatori solījās darīt visu iespējamo, lai padarītu sacīkstes arvien populārākas (piesaistīt pasaules mēroga zvaigznes), dalībnieku sastāvs ne tuvu nav tas iespaidīgākais.

Fināla sešpadsmitniekā varēja tikt caur atlases sietu (vairākās kārtās tika noskaidroti astoņi labākie), vēl trīs vietas tika garantētas iepriekšējā čempionāta medaļniekiem (Grigorijs Laguta, Alešs Drimls, Tomašs Gapiņskis), četrus sportistus izvēlējās Eiropas motosporta federācija, bet pēdējā vieta pienākas katra posma mājinieku braucējam.

Par Eiropas čempionu kļūs braucējs, kurš iekrās lielāko punktu summu četros no posmiem. Par galveno favorītu droši varētu saukt iepriekšējā gada uzvarētāju Grigoriju Lagutu, taču Griša atteicies no starta pirmajā posmā. Lieta tāda, ka tajā datumā viņam Čenstohovas kluba rindās paredzēta pārceltā Polijas Ekstralīgas cīņa, tādēļ viņš priekšroku devis savam klubam. Tā paziņojuši poļu kluba pārstāvji.

No citiem braucējiem augstu jāvērtē visu poļu spīdvejistu iespējas, nedrīkst nenovērtēt ukraini Andreju Karpovu, aizķerties varētu dāņi Kenijs Larsens un Klauss Visings, bet bīstams būs ungārs Jozefs Tabaka.

Latviju šajā finālā pārstāvēs jaunais talants Andžejs Ļebedevs un 2005. gada Eiropas junioru vicečempions Kjasts Podžuks. Abi kā pēdējie iekļuva finālā, tomēr pilnīgi noteikti nebūs statistu lomā. Savā trekā tieši latvieši būs starp galvenajiem kandidātiem uz panākumu. Arī Ravičā ir braukts ne reizi vien, tā ka iespējas ir.

Eiropas čempionāta fināla dalībnieku sastāvs

BraucējsValsts
Andrejs KarpovsUkraina
Grigorijs Laguta??Krievija
Mihals ŠčepaņjaksPolija
Kenijs LarsensDānija
Pjotrs DimsPolija
Kjasts PodžuksLatvija
Alešs DrimlsČehija
Klauss VisingsDānija
Roberts MiškovjaksPolija
Tobiass BušsVācija
Jozefs TabakaUngārija
Makss DilgersVacija
Tomāšs SuhāneksČehija
Makss GregoričsSlovēnija
Andžejs ĻebedevsLatvija
Tomašs GapiņskisPolija
Šimons KjelbasaPolija
Slavomirs MusjelaksPolija

Tev jābūt autorizētam,