Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

"Baltic Cup" spīdvejā sāksies Rīgā

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

"Baltic Cup" spīdvejā sāksies Rīgā
Rīgā sāksies Baltijas kausa izcīņas vēsture un Biķernieku mototrekā šosezon būs vismaz piecas sacensības spīdvejā.

Jaunās spīdveja sacensības junioriem "Baltic Cup" savu vēsturi sāks rakstīt 30. aprīlī Rīgā - CSDD Biķernieku kompleksās sporta bāzes mototrekā. Baltijas kausa izcīņā piedalīsies divas junioru komandas no Latvijas, pa vienai no Somijas, Igaunijas, Krievijas (Sanktpēterburga) un Ukrainas.

Pavisam Baltijas kausa izcīņā būs pieci posmi un trīs no tiem risināsies pie mums - vēsturiskais pirmais posms 30. aprīlī Rīgā (ja korekcijas šajā neparedzamajā pavadarī neieviesīs laika apstākļi), 15. jūlijā Daugavpilī un 25. augustā atkal Rīgā. Latviju jaunajās sacensībās pārstāvēs Rīgas IK "Auseklis" un Daugavpils "Latgale Juniors", sacensības ritēs pēc pāru braucienu sistēmas un tas nozīmē, ka katrā komandā būs divi braucēji plus rezervists. Motobraucēju vecums - no 15 līdz 21 gadam. Sacensību iecere - ļaut ātrāk sevi apliecināt un dot iespēju tikt pamanītiem jaunajiem spīdvejistiem, kuri vēl netiek lielo komandu sastāvos, dot iespēju viņiem iegūt sacensību pieredzi, kas, piemēram, būs liels ieguvums Rīgas junioru komandai.
Somiju pārstāvēs VRT "Varkaus", Igauniju - "J&U Speedway Kohtla Nomme", Krieviju - Sanktpēterburgas "Ņeva" un Ukrainu - Rovnas komanda. Tiesa, par Rovnas komandas piedalīšanos vēl nav skaidrības, taču sarosījās cita Ukrainas spīdveja centra Červonogradas spīdvejisti un pašreiz vēl nav zināms, kas īsti Ukrainu pārstāvēs.
Biķerniekos, kā zināms, šosezon būs arī junioru komandu pasaules čempionāta pusfināls, kurā Lavijas izlase 14. jūlijā sacentīsies ar Polijas, Zviedrijas un Somijas izlasēm. Jūlija un augusta beigās ir iecerētas arī "Rīgas kausa" izcīņas sacensības 125 un 250 kub.cm klasēs jaunākajiem spīdvejistiem. Iespējams, ka čehi Biķerniekos sarīkos vienu no "Jawa" kausa izcīņas posmiem 250 kub.cm klasē.