Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

Peteram Ljungam pietrūka palīgu. Šodien - junioru kārta

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

Peteram Ljungam pietrūka palīgu. Šodien - junioru kārta
Vadībā Peters Ljungs.

Polijas Nice spīdveja līgas pirmajā pusfinālmačā Daugavpils "Lokomotīve" savā mototrekā ar 43:47 zaudēja regulārā čempionāta uzvarētājai Ļubļinas "Speed Car Motor" komandai. Atbildes mača Ļubļinā - 8. septembrī.

"Lokomotīve" tikai vienreiz visā mačā bija vadībā, kad 4. braucienā Peters Ljungs un Artjoms Trofimovs atveda 5:1 pret 2011. gada pasaules vicečempionu zviedru Andreasu Junsonu - 13:11. Gan komandai kopumā, gan atsevišķiem tās braucējiem pietrūka stabilitātes - teicami aizvadīti braucieni mijās ar neveiksmīgiem. Savukārt Ljungam pietrūka palīgu - zviedrs viens pats atveda 16 no komandas 43 punktiem. Viesi bija spēcīgāki tieši kā komanda kopumā (diviem - pa 10 punktiem, diviem - pa 9, vienam - 8 punkti).

Lai kā ritētu mačs, daugavpilieši nepadevās. Trīs braucienus pirms beigām viesi panāca 6 punktu pārsvaru (39:33) un likās, ka viss beidzies, taču jau nākamajā braucienā Timo Lahti un Ljungs uzvarēja ar 5:1 un pirms diviem pēdējiem braucieniem - vairs tikai 38:40. Diemžēl priekšpēdējā braucienā - 1:5 un visas cerības vējā... Pēdējā braucienā Ljungs ar Lahti uzvarēja ar 4:2, taču atgūt it kā tikai četru punktu deficītu Ļubļinā būs ļoti grūti. Tiesa, tas nav arī neiespējami.

Bez Ljunga "Loko" rindās 9 punktus atveda Lahti, savu darbu vairāk vai mazāk padarīja juniori - Oļegam Mihailovam trijos braucienos 5, bet Trofimovam 3 punkti, taču tikai 6 punkti šoreiz Ķastam Puodžukam, tikai 2 - Vadimam Tarasenko (aizvadīja tikai trīs braucienus, bet tad viņu mainīja) un 2 punkti arī Jevgeņijam Kostigovam.

Šodien plkst. 15 Daugavpilī risināsies Eiropas junioru izlašu fināls, kurā Latvijas junioru izlase (bez Mihailova un Trofimova arī Dāvis Kurmis, Ernests Matjušonoks un Elvis Avgucevičs) sacentīsies ar Poliju, Zviedriju un Dāniju. Šā gada pasaules junioru poļu rindās nebūs divu viņu līderu Maksima Drabika (pašreizējais pasaules junioru čempions individuāli un līderis kopvērtējumā arī šogad) un Bartoša Smektalas, kas tikai palielina intrigu. Zviedri un Dāņi ir savos gandrīz labākajos virknējumos ar abu valstu šā gada junioru čempioniem priekšgalā (attiecīgi Joels Klings un Andreass Līagers), taču zviedriem savainojuma dēļ nebūs viena no viņu labākajiem junioriem Filipa Hjelmlanda. Būs interesanti un Latvijas izlasei ir izredzes paspēkoties par medaļām.

Savukārt Rīgas IK "Auseklis" puiši Ričards Ansviesulis un Rūdolfs Sproģis šodien Brovstā (Dānija) pārstāvēs Latvijas Eiropas pāru čempionāta finālā. Abiem tās būs pirmā tāda līmeņa sacensības un abiem tā būs laba skola.