Zilo ezeru reģions sāk gaidīt ralliju "Latgale 2013"

Zilo ezeru reģions sāk gaidīt ralliju "Latgale 2013"

Foto: Arnolds Šivars, 4rati.lv

Lai gan ralliju „Latgale” sportisti un skatītāji sagaidīs tikai nākamgad, tā sagatavošanas darbi jau ir uzsākti. Atsaucoties Baltkrievijas pilsētas Braslavas deputātu padomes priekšsēdētājas Ņinas Pučinskas aicinājumam pārrunāt iespējamo sadarbību kopīgā rallija rīkošanā, nesen Krāslavas pusē tikās rallija „Latgale” organizatori, atbalstītāji, Krāslavas un tās novada vadība, kā arī tuvākā apgabala Krievijas un Baltkrievijas pašvaldību vadītāji.

Jau septiņus gadus Krievijas un Baltkrievijas rallija braucēji sacenšas „Slavjanskij kubok” kausa izcīņā un kopā ar pašvaldību vadītājiem ir pieņemts lēmums strādāt pie tā, lai nākamajā gadā „Latgalē” kā apvienotajā rallija čempionātu posmā uz starta stātos Latvijas, Lietuvas, un Baltkrievijas, iespējams, arī Krievijas un Ukrainas sportisti.

Protams, organizatoru atbildība, rīkojot apvienoto rallija posmu vairāku valstu sportistiem, ir daudz lielāka – jo viss, kas tiek darīts, vienlaikus var būt gan reklāma, gan antireklāma un radīt viedokli par visiem Latvijas autosporta notikumiem vienkopus. Uzdevums noteikti nebūs vienkāršs, bet ar nozīmīgo pašvaldību, īpaši Krāslavas un novada mēra Gundara Upenieka atbalstu, tas ir paveicams.

Pasākumā piedalījās arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs, kurš uz Latgali bija devies reģionālajā darba vizītē. Ministra pārziņā ir ne tikai projekti, kas saistīti ar biznesa, bet arī ar kultūras un sporta jomas attīstību, un rallijs „Latgale”, nenoliedzami, pieder pie reģiona nozīmīgākajiem sporta dzīves notikumiem. Arī Edmunds Sprūdžs, tāpat kā pārējie tikšanās dalībnieki, izmantoja iespēju improvizētā ātrumposmā pavizināties Gata Vecvagara pilotētajā rallija auto.

Šogad pus pa jokam, pa pusei nopietni vietējo pašvaldību pārstāvji rallija organizatoriem ir likuši saprast, ja arī nākamgad rallija nebūs – labāk tajā pusē lai vairs nerādoties. Kā zināms, 2012.gada rallijs „Latgale” no Latvijas rallija čempionāta kalendāra tika izslēgts, lai dotu iespēju ĻRČ posmam Igaunijā.

Un „Latgales” organizatori ir tādi – latgaliski spītīgi un azartiski, līdz ar to nav ne mazāko šaubu, ka rallijs „Latgale 2013” būs nozīmīgākais Zilo ezeru zemes reģiona autosporta notikums.

Tev jābūt autorizētam,