Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Autokrosā un folkreisā Brenguļos noskaidroti šīs sezonas čempioni

Juris Grīns
Juris Grīns

Autokrosā un folkreisā Brenguļos noskaidroti šīs sezonas čempioni
Foto: Maruta Dene

Brenguļu autotrasē noslēdzies Folkreisa Vasaras kauss un Krosa komisijas autokrosa kausa izcīņa, posms bija arī tradicionālais Čempionu kross, kurā pulcējas daudz Latvijas krosa un citu autosporta disciplīnu čempioni. Folkreisā par šīs vasaras labāko braucēju kļuva Sandis Džeriņš, Krosa komisijas kausa kopvērtējumā uzvara Viesturam Plētienam. Savukārt Čempionu krosa uzvarētājs – Armands Plūme.

Folkreisā pirms pēdējā posma matemātiski uz uzvaru kopvērtējumā pretendēja septiņi braucēji, un intriga saglabājās līdz pat finālam, jo vadošie seši titula pretendenti kvalificējās izšķirošajam braucienam. Tajā finiša līniju pirmais šķērsoja Artis Biezais, kuram sekoja Sandris Vigulis, Ivo Gabrāns un Sandis Džeriņš – visi kopvērtējuma uzvaras pretendenti. Vēl divi no viņiem – Māris Zālītis un Toms Edušs – izstājās fināla gaitā.

Šāds iznākums nozīmētu Arta Biezā uzvaru kopvērtējumā, kas būtu labs papildinājums ziemā iegūtajam Folkreisa Ziemas kausam. Taču vēlāk ziņojumu iesniedza Tehniskās komisijas pārstāvji, norādot, ka Arta mašīnai pēc finiša konstatēta radžu riepu izmantošana, kas tehniskajos noteikumos ir aizliegta. Rezultātā Biezais tika izslēgts no finālbrauciena, bet pie uzvaras tika Vigulis. Tomēr vislielākais ieguvējs situācijā vija Sandis Džeriņš, kurš, pakāpjoties uz trešo vietu pēdējā posmā, kļuva par šā gada Vasaras kausa ieguvēju. Vigulis, kurš sešos posmos guva trīs uzvaras, sezonā otrais, bet Zālītim pat ar izstāšanos pietika, lai sasniegtu sezonas trešo vietu.

Krosa komisijas autokrosa kausā – seriālā, kas apvieno gan ziemas, gan vasaras autokrosa sezonu, – pirms pēdējā posma uz uzvaru kopvērtējumā pretendēja Viesturs Plētiens un Aigars Kļaviņš. Abiem šī sacīkste izvērtās sarežģīta tehnikas problēmu dēļ. Finālā Plētiens finišēja septītais, bet Kļaviņš astotais, kas nozīmēja, ka par šā gada Krosa komisijas kausa ieguvēju kļuvis Viesturs. Aigaram otrā vieta, bet trešo pozīciju jau pirms šī posma bija nodrošinājis Andrejs Freimanis, kurš sacīkstē izstājās tehnikas problēmu dēļ.

Krosa klasē vadošo lomu spēlēja Čempionu krosa uzvaras kārotāji ar pilnpiedziņas automašīnām. Bijušo Čempionu krosa uzvarētāju duelī Armands Plūme pārspēja Intu Jeršovu, atkārtojot 2017. gada panākumu. Trešo vietu sasniedza šā gada 1600 klases autokrosa čempions Edijs Ošs, kurš, līdz ar to, sezonu noslēdz ar 15 sasniegtām pjedestāla pozīcijām dažādās sacīkstēs šajā gadā.