Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Pasaules rallija čempionātā būtiskas pārmaiņas

Juris Grīns
Juris Grīns

Pasaules rallija čempionātā būtiskas pārmaiņas
Foto: Citroen Racing Media

2019. gada sezonā ievērojamas pārmaiņas skars pasaules rallija čempionāta WRC2 ieskaites klasi, kas tiks sadalīta divās daļās. Par vienu titulu cīnīsies rūpnīcu atbalstītās komandas, bet otrs tituls būs pieejams privātajām ekipāžām.

Arī nākamajā sezonā WRC2 kategorijā tiks startēts ar pilnpiedziņas R5 klases sacīkšu spēkratiem, tādiem kā “Škoda Fabia”, “Ford Fiesta” un “Citroën C3”, tomēr vienā kategorijā par ieskaites punktiem cīnīsies ražotāju komandas, kamēr otrai kategorijai varēs pieteikties privātās komandas. Jaunajā WRC 2 PRO čempionātā titula ieguvēji tiks noskaidroti pilotu, stūrmaņu un ražotāju vērtējumā.

Tādas pašas specifikācijas mašīnas tiks izmantota arī WRC2 privāto komandu ieskaitē, līdz ar to atsevišķos posmos uzvarēt būs iespēja visiem, tomēr titula ieguvēji tiks noteikti atsevišķi. Noteikumi šādi izmainīti ar mērķi piesaistīt vairāk ekipāžas no nacionālajiem un reģionālajiem čempionātiem.

Līdz ar to, WRC2 PRO klasē šogad sacenstos tādi piloti kā Jans Kopeckis un Pontuss Tidemands, kuri pārstāv “Škoda” rūpnīcu, vai Stefans Lefevrs, kurš brauc ar “Citroen” rūpnīcas auto, kamēr WRC2 klasē par titulu cīnītos tādi braucēji kā Lukažs Pienjažeks un Pjērs Luī Lubē.

Tāpat no nākamā gada vairs nebūs WRC3 ieskaites klases viena tilta piedziņas spēkratiem, lai gan aizvien notiks cīņa par titulu “Junior WRC” ieskaitē, kur savā starpā sacenšas jaunie braucēji ar līdzīgu tehniku. Tajā pašā laikā sacensībās joprojām drīkstēs startēt ar viena tilta piedziņas mašīnām,arī tad, ja sportisti neatbildīs “Junior WRC” klases noteikumiem, taču tad nebūs iespēja izcīnīt punktus.

Izmantotie resursi:
4rati - 4rati