Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Bakerūds: ''Startā piedzīvotā avārija bija sacīkšu incidents" (+video)

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Bakerūds: ''Startā piedzīvotā avārija bija sacīkšu incidents" (+video)
Bakerūds (pa labi) pēc izstāšanās. Foto: Dirtfish

Pēc Katalonijas trasē aizvadītā pasaules rallijkrosa čempionāta (Pasaules RX) posma, kurā avāriju finālā piedzīvoja Andrēass Bakerūds, norvēģis atzina, ka sadursme ar Jūhanu Kristofešsonu bija sacīkšu incidents.

Finālā no pirmās starta rindas startēja Bakerūds un Kristofešsons, kur tieši Bakerūds bija labākajā pozīcijā – iekšmalā. Diemžēl pirmajā līkumā Bakerūds un Kristofešsons piedzīvoja sadursmi, kuras rezultātā Bakerūds bija spiests izstāties, kamēr uzvaru vēlāk svinēja pasaules RX kopvērtējuma līderis Jūhans.

Neilgi pēc finiša tiesneši atzina, ka izskatīs minēto incidentu starp abiem sportistiem, taču vēlāk tika paziņots, ka rezultāti paliek nemainīgi, jo avārija starp Bakerūdu un Kristofešsonu tiek klasificēta kā sacīkšu incidents.

''Pēc starta redzēju, ka Bakerūds nedaudz atpaliek, tāpēc pirmajā līkumā negaidīju, ka viņš tur pēkšņi parādīsies. Domāju, ka viņš ir vairāk aizmugurē. Biju gandrīz mašīnas tiesu priekšā, kad, bremzējot pirmajā līkumā, viņš parādījās kā raķete. Ja godīgi, tad neko savādāku tajā līkumā nevarēju darīt,'' pēc finiša atzina Jūhans Kristofešsons.

''Man bija ļoti labs reakcijas laiks. Domāju, ka otrs labākais aiz Robina Larsona, bet labāks par Jūhanu. Taču paātrinoties, mums nebija labas vilkmes, tāpēc Jūhans mums bija nedaudz priekšā. Viņš sākumā pirmajā līkumā iegrieza tikai nedaudz, bet pēc tam sekoja liels iemetiens, kā rezultātā notika abu automašīnu sadursme un es ielidoju barjerās. Kad apgriezos, Larsonam nebija kur braukt un viņš ieskrēja manās durvīs. Protams, tas bija sacīkšu incidents. Bet, ja Kristofešsons vēlētos no tā izvairīties, viņš varēja atstāt tur automašīnas platuma tiesu. Startējot sacensībās, vienmēr dodos cīņā pēc uzvaras. Man tas bija jāpamēģina. Visu gadu neesmu izbaudījis šampanieša garšu, tāpēc ļoti centos,'' tā šo negadījumu komentēja Andrēass Bakerūds.

Skats no Timija Hansena automašīnas:

     [+] [-]

, 2020-10-21 17:32, pirms mēneša
Kopš gankās iesaistījās rūpnīcas komandas, gonkas ir nebaudāmas, jo viss ir atkarīgs no tehnikas pārākuma.
ļoti labi atceros, kad solbergs ar nitišu cīnījās, jo tajos laikos vēl bija atkarīgs no braucēja, tagad no rūpnīcu miljardu ieguldījumiem.
Labi, ka vēl FIA paspēja pārdomāt, un gonkās palika rūpnīcu komandas, citādi būtu kā F1, WEC, WRC, kur piedalīšanās komandām maksā gadā ap pusmilardu, lai izpildītu safantizētos FIA noteikumus, piemēram, izturība, degvielas ekonomija, utt.