Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Rallija galvenais ārsts Tatjana Ivanova: ''Autosports ir visbīstamākais sporta veids''

Rallija galvenais ārsts Tatjana Ivanova: ''Autosports ir visbīstamākais sporta veids''
Tatjana Ivanova un Jānis Naglis
Foto: Raimonds Volonts

Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) aizsākusi kustību „Sievietes motorsportā”, kuras vadītāja ir slavenā pasaules rallija čempionāta 1982.gada vicečempione Mišela Mutona (Michele Mouton). Kustības mērķis ir popularizēt un veicināt sieviešu iesaistīšanos motorizētajos sporta veidos. Latvijas Automobiļu federāciju (LAF) šajā organizācijā pārstāv LAF ģenerālsekretāre Linda Medne. LAF veido stāstu sēriju par sievietēm, kuras aktīvi piedalās aizraujošā autosporta dzīvē Latvijā un pirmais raksts tapis par ilggadējo rallija ārsti Tatjanu Ivanovu.

Ar Tatjanu Ivanovu plašāka publika iepazinās pērnā gada nogalē, kad Latvijas Automobiļu federācijas čempionātu gada apbalvošanas ceremonijā Tatjana saņēma atzinības balvu „Par ieguldījumu autosporta attīstībā”. Šī enerģiskā un smaidīgā dāma vairāk nekā 30 gadus strādājusi neatliekamās medicīnas dienestā un nu jau 17 gadus arī saistīta ar autosportu – vairākus gadus braukusi kā stūrmanis rallijā un kopš 2005.gada strādā par rallija ārstu. Visus šos gadus viņa rūpējusies par sacensību medicīnisko pusi, apmācījusi jaunos speciālistus un, padziļināti izprotot autosporta specifiku, sniegusi reālu palīdzību cietušajiem.

Interese par autosportu parādījusies, kad, kopā ar draugiem Ralfu Zeibotu un Gundaru Romanovski, garāžā skrūvējuši vecāku auto: „”Saskrūvējāmies” tik tālu, ka vajadzēja ko jaunu,” smejas Tatjana, ”tad nāca Moskvich 412 un vēl vēlāk no Igaunijas atvedām Ford Escort. Braucu par stūrmani Ralfam un viņš joprojām ir mans pilots (Tatjana ir precējusies ar Ralfu, red.) Tā arī uzrakstiet (smaida).”

''Ja runājam par autosportu, tad tas ir visbīstamākais sporta veids. Protams, mūsdienās ieviesti daudz un dažādi drošības pasākumi – tehniskie noteikumi vairs neļauj būvēt tik bīstamas automašīnas kā kādreiz un arī trašu drošība ir nesalīdzināmi labāka kā pirms, piemēram, 20 gadiem. Tomēr risks pastāv vienmēr un avārijas gadījumā iespējamas komplicētas traumas, var tikt bojāti iekšējie orgāni, kas uzreiz nav pamanāms, tādēļ arī ātrās palīdzības dienesta uzdevums autosporta sacensībās nav no vienkāršajiem. Nepārtraukti jāmācās un jāapgūst jaunas prasmes,” atzīst Tatjana Ivanova, piebilstot, ka kvalitatīvāku sacensību rīkošana ir milzīgs pluss drošības jomā un viņa patiesi priecājas, ka šie preventīvie darbi ir snieguši rezultātus un nopietnu avāriju ir daudz mazāk kā kādreiz.

Lai arī autosports joprojām ir un paliek Tatjanas galvenā aizraušanās un sirdslieta – ir arī citas nodarbes, kas viņu saista: „Man ļoti patīk rušināties dārzā. Tas sniedz mieru un saskarsmi ar dabu. Un – lai arī ikdienas steigā daudz laika man neatliek – labprāt pieķeros arī rokdarbiem. Ļoti ceru atrast tam vairāk laika, lai varētu radīt ko skaistu.”

Izmantotie resursi:
LAF – Latvijas automobiļu federācija