Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Rallijkrosa rīkotājs: "Nebijām gaidījuši, ka būs tik liela atsaucība"

Juris Grīns
Juris Grīns

Rallijkrosa rīkotājs: "Nebijām gaidījuši, ka būs tik liela atsaucība"
Foto: Kalvis Zaļaiskalns Photography

Aizvadīts Latvijas Rallijkrosa čempionāta ceturtais posms. Sacensības kaimiņvalsts Igaunijas rallijkrosa trasē pulcēja teju 70 dalībniekus no piecām valstīm - Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Somijas.

Ivo Traubergs, Latvijas Rallijkrosa čempionāta organizators: "Šajā posmā viss ritēja pēc plāna, lieki starpgadījumi nebija un uzskatu, ka kopumā sacensības bija veiksmīgas. Kulbilohu rallijkrosa trase varētu šķist vienkārša, bet tā ir viltīga, sportistiem bija iespēja parādīt cik tehniski labi viņi prot pielāgoties jauniem apstākļiem. Nākamais posms šajās sezonā būs noslēdzošais, tajā sportisti cīnīsies par čempiona titulu sezonā, spraigas cīņas neizpaliks."

Latviešu sportisti pierādīja, ka arī bez pieredzes konkrētajā ralllijkrosa trasē, var uzstādīt labus rezultātus.

Labākie ceturtajā posmā:

BMW RX 3000 klasē: 1. Miķelis Stengrevics, 2. Dainis Valeinis, 3. Raivis Geriks
CK 650 kroskartu klasē: 1. Dāvis Tobiass, 2. Laurs Langeproons, 3. Karls Martins Miliste.
XTREME kroskartu klasē: 1. Ronalds Baldiņš, 2. Sanders Seps, Jānis Baumanis
LADA RX klasē: 1. Sigmars Tammemagi, 2. Ivars Joelis, 3. Niks Mežiņš
SUPER 1600 klasē: 1. Roberts Vītols, 2. Edijs Ošs, 3. Arnis Odiņš
TOURING klasē: 1. Henri Puhmas, 2. Raimonds Mūrnieks, 3. Jānis Olle
OPEN RX: 1. Marts Tikerbārs, 2. Raini Roomets, 3. Jānis Veģeris

Jānis Bergs, Latvijas Rallijkrosa čempionāta organizators: "Vēl viens posms noslēdzies. Nebijām gaidījuši, ka būs tik liela atsaucība gan no sportistu, gan skatītāju puses, jo lielai daļai, tomēr, šī trase nav ģeogrāfiski izdevīgā vietā. Par spīti valodas barjerai un citiem mazāk svarīgiem sīkumiem, vēl joprojām uzskatu, ka "aizvest" posmu ārpus Latvijas robežām bija laba doma. Mēs kā organizatori un arī sportisti, esam guvuši jaunu un pavisam noteikti - noderīgu pieredzi."

Pēc trīs nedēļām Latvijas Rallijkrosa čempionāts, atgriežoties Latvijā, aizvadīs sezonas pēdējo, piekto posmu - Bauskā, "Musa Raceland" trasē 7.-8. septembrī, kur vērosim izšķirošās cīņas un noskaidrosim labākos 2019. gada sezonā.

Informāciju sagatavoja:
Zane Lielkāja