Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Smagā stāvoklī slimnīcā nogādāts Dakaras rallija dalībnieks

Juris Grīns
Juris Grīns

Smagā stāvoklī slimnīcā nogādāts Dakaras rallija dalībnieks
Edvins Stravers. Foto: Dakar.com

Dakaras rallija 11. posmā negadījumā iekļuvis motociklu klases dalībnieks Edvins Stravers, kurš guvis nopietnus savainojumus un šobrīd kritiskā stāvoklī atrodas slimnīcā.

Holandiešu motosportists kritienu piedzīvojis kāpās, tobrīd atrodoties starp otro un trešo kontrolpunktu. Negadījuma brīdī viņš braucis ar ātrumu tikai aptuveni 50 km/h, taču kritiens bijis ļoti neveiksmīgs.

Pie cietušā piesteigušies citi braucēji, kas izsaukuši glābējus. Stravera sieva, kas arī atrodas Saūda Arābijā, atklāj, ka sportistam pat uz aptuveni desmit minūtēm apstājusies sirdsdarbības. Viņu izdevies reanimēt un nogādāt slimnīcā Rijādā, kur atklājies, ka lauzts kakla skriemelis, un sportista stāvoklis tiek vērtēts kā kritisks.

48 gadus vecais Stravers Dakaras rallijā startēja trešo reizi. 2018. gadā viņš finišēja 49. vietā, bet pērn ieguva 30. vietu absolūtajā ieskaitē, reizē kļūstot par "Originals by Motul" klases uzvarētāju. Šajā kategorijā brauc sportisti, kuri nesaņem nekādu tehnisko palīdzību.

"Ja mēs nepieņemtu to, ka tā var notikt, būtu jāpaliek mājās," pēc tam, kad pirms vairākām dienām bojā gāja motociklu klases braucējs Paulu Gonsalvešs, atzina Stravers. "Tomēr es vienmēr piebremzēju, ja priekšā var būt briesmas - nekad nebraukšu pāri kāpai, ja neredzēšu, kas ir aiz tās."

Diemžēl tieši kāpās viņš piedzīvoja kritienu, kā rezultātā jācīnās par savu dzīvību. Pirms smagā kritiena šogad Stravers ierindojās 38. pozīcijā.

Izmantotie resursi:
Jaunumi « Sākums - AutoEuro