Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Baumaņa komandas biedrs izveido savu komandu un plāno startēt arī Rīgā

Juris Grīns
Juris Grīns

Baumaņa komandas biedrs izveido savu komandu un plāno startēt arī Rīgā
Foto: Jani Paasonen

Somu autosportists Jani Pāsonens, kurš vēl pagājušajā gadā dažos posmos bija Jāņa Baumaņa komandas biedrs, izveidojis pats savu vienību startēšanai pasaules rallijkrosa čempionātā. Jau šogad viņu uz starta varam sagaidīt arī Biķernieku trasē.

Savulaik Pāsonens bija "Mitsubishi" un "Škoda" rūpnīcu WRC pilots pasaules rallija čempionātā, lai gan nevienu pilnu sezonu savā karjerā neaizvadīja un arī lielus panākumus neguva. Pēdējo 15 gadu laikā viņš guvis pieredzi Eiropas rallijkrosa čempionātā, startējot sacīkstēs ar dažādām "Škoda Fabia" mašīnām, bet pērn piecos "World RX" posmos pārstāvēja Manfrēda Štola STARD vienību, ne reizi gan netiekot līdz pusfinālam.

No "MJP Racing" komandas Pāsonens ir iegādājies "Supercar" klases "Ford Fiesta" automašīnu, ar ko šogad plāno aizvadīt daļēju sezonu pasaules čempionātā, lai jau 2021. gadā startētu visos posmos. Tāpat jaunā komanda plāno būvēt savu elektrisko rallijkrosa auto, kad 2022. gadā stāsies spēkā jaunie tehniskie noteikumi.

"Zviedrijā plānojam savas pirmās sacensības šajā sezonā, tad varbūt startēsim Rīgā un vēl es ceru uz Barselonas posmu," atklāj 45 gadus vecais sportists. "Varbūt piedalīsimies vēl arī citās sacīkstēs, bet tas vēl nav izlemts. Tas atkarīgs no tā, kā ies pirmajās sacensībās."

Lai gan komandas automašīnai tiks izmantota MJP radītā šasija, tai būs jauns motors, kas šobrīd tiek būvēts Somijā. Nesen divas dienas auto tika testēts Kouvolā, pēc kā tiek veiktas turbīnas, dzinēja un amortizatoru izmaiņas. Tāpat arī turpmāk tiek plānoti testi dažādās trasēs Somijā un citviet Eiropā.

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, NASCAR,...