Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Krievu sportists Aleksandrs Mihailovs: ""Rally Talsi" man ir svētki"

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Krievu sportists Aleksandrs Mihailovs: ""Rally Talsi" man ir svētki"
Aleksandrs Mihailovs
Foto: Jānis Klāks

''Rally Talsi'' ir Čempionu Rallijs. Viena no ekipāžām, kas cīnīsies par Rally Talsi 2018 Čempionu Kausu, būs Aleksandrs Mihailovs un Normunds Kokins ar N4 grupas ''Mitsubishi Lancer Evo X''.

Šī ekipāža pērno sezonu noslēdza ar Latvijas rallija čempiona titulu LRČ2 grupā un šosezon šajā grupā pēc diviem veiktiem rallijiem tā ierindojas kopvērtējuma trešajā pozīcijā. Aleksandram un Normundam šī būs pirmā cīņa par Čempionu Kausu, taču Talsos viņi nebūt nav "jauniņie". Aleksandrs Talsu rallijā startēs jau septīto reizi, bet stūrmanim Normundam šis būs jau divpadsmitais starts rallijā, un tas viņam ir zīmīgs arī kā pirmais rallijs, kuru vispirms viņš apmeklēja kā skatītājs.

Jūs Rally Talsi startēsiet jau septīto reizi, ar ko Jums saistās šis rallijs?
Aleksandrs Mihailovs: "Rally Talsi man ir svētki, jo tas ir pirmais rallijs pēc pavasara pārtraukuma, un iespēja vienuviet atkal satikt visus draugus un paziņas. Tas arī ir brīnišķīgi noorganizēts pasākums, un parasti ar labiem laikapstākļiem. Man šis rallijs saistās ar patīkamām emocijām un lielisku noskaņojumu – katrreiz dodos uz Talsiem ar lielu prieku, jo uzskatu to par vienu no labākajiem rallijiem Baltijā, kas ir svētki kā sportistiem, tā skatītājiem."

Ko šogad sagaidāt no šī rallija?
AM: "Šis būs sarežģīts rallijs ar ļoti spraigu cīņu – mūsu N4 klasē būs spēcīgs dalībnieku sastāvs un ceru, ka jau uz Talsiem atbrauks stiprākie no Lietuvas un Igaunijas, kā arī Krievijas. Domāju, ka būs ļoti interesants rallijs. Jācer, ka arī laiks būs labs, jo lietus laikā Talsu ceļi kļūst ļoti smagi un rallijs pārvēršas par izdzīvošanas cīņu, bet, kad laiks ir labs, ir tīrais prieks, adrenalīns un cīņa par godalgotām vietām."

Kurš ir Jūsu mīļākais Rally Talsi ātrumposms?
AM: "Man ir ļoti grūti izcelt kādu konkrētu ātrumposmu, bet vislabāk jūtos Pastendes ātrumposmā, kuram ir ātra sākuma daļa un šaurāka, tehniskāka otrā daļa. Es viņu ļoti labi atceros un vienmēr braucu ar baudu."

2017. gadā izcīnījāt uzvaru savā grupā. Kā aizstāvēsiet uzvarētāja godu?
AM: "Jau no paša starta sāksim braukt ātri, savā tempā, tad skatīsimies kādus rezultātus uzrāda konkurenti, un ko varam darīt mēs, lai cīnītos par uzvaru. Šogad būs daudz ātru pilotu, cīņa būs sarežģītāka, bet visiem šis būs pirmais rallijs pēc pārtraukuma. Redzēsim kā katram veiksies.”

Ko Jūs domājat par tradīciju Čempionu Kauss?
AM: "Tā ir ļoti laba un uzslavas vērta tradīcija – Talsu rallija rozīnīte. Šī tradīcija ir jāturpina, jo tā piesaista dalībnieku un skatītāju uzmanību."

Kādi ir plāni šī gada rallija sezonai?
AM: "Mums ir ideja šogad pamēģināt citas klases rallija automašīnas. Šobrīd tas vēl ir idejas līmenī un to vēl apspriežam ar Prospeed komandu, kurai šogad esam pievienojušies. Skatāmies R5 un Proto klases virzienā, un iespējams ar kādu no šīs klases automašīnām startēsim pāris rallijos."

Izmantotie resursi:
LRČ