Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

WRC sezona beigsies priekšlaicīgi, čempions – Evanss?

Juris Grīns
Juris Grīns

WRC sezona beigsies priekšlaicīgi, čempions – Evanss?
Elfins Evanss. Foto: Toyota Gazoo Racing

Pastāv bažas, ka "Covid-19" dēļ ieviesto ierobežojumu rezultātā varētu nenotikt pēdējie divi šogad plānotie pasaules rallija čempionāta posmi, kas nozīmētu, ka 2020. gada titulu izcīnījis brits Elfins Evanss.

Vēl pagājušās nedēļas nogalē tika aizvadītas WRC sacensības Sardīnijā, kamēr pēdējiem diviem posmiem jānotiek Beļģijā un Itālijā. “Ypres Rally” pārstāvji noliedz, ka tiem būtu radušās problēmas sarīkot sacīkstes pēc plāna, taču reģionā, līdzīgi kā citviet, strauji pieaug ar “Covid-19” inficēto skaits, tādēļ apdraudēta ir visu tur gaidāmo sporta pasākumu norise. Piemēram, velobrauciena “Tour of Flanders” rīkotāji jau mainīja sākotnēji ieplānoto maršrutu, lai nebūtu jādodas uz vietu, kur plānota Ipras rallija servisa parka atrašanās.

Vien pagājušajā nedēļā pasaules čempionāta kalendāru papildināja “Monza Rally”, tomēr līdzīgas šaubas ir arī par šī posma norisi. Šobrīd gan vēl ir lielas neskaidrības – iespējams, abi ralliji notiks kā plānots, bet varbūt būs nepieciešamība tos atcelt. Ipras rallijam būtu jānotiek no 20. līdz 22. novembrim, bet Moncas rallijam – no 4. līdz 6. decembrim.

Ja sezonu nāktos pārtraukt šobrīd, pirmo reizi karjerā par pasaules čempionu rallijā kļūtu brits Elfins Evanss. Ilggadējais “M-Sport Ford” komandas pilots šogad pirmo sezonu pārstāv “Toyota” vienību. Iepriekš viņš ne reizi nav guvis augstāku vietu kopvērtējumā par piekto. Savukārt komandu vērtējumā tādā gadījumā tituls pienāktos “Hyundai”, kas šobrīd ir vien septiņus punktus priekšā “Toyota” rūpnīcai.

“Tas, kurš čempionātam noslēdzoties ir kopvērtējuma līderis, tas ir čempions,” iespējamo notikumu attīstību komentē WRC līderis Evanss. “Šie, protams, nav parasti apstākļi, bet visiem iespējas bijušas līdzvērtīgas.”

WRC "Top 10" kopvērtējums

VietaPilotsKomandaPunkti
1.Elfins EvanssToyota111
2.Sebastjēns OžjēToyota97
3.Tjerī NoivilsHyundai87
4.Ots TanaksHyundai83
5.Kalle RovanperaToyota70
6.Tēmu SuninensM-Sport Ford44
7.Esapeka LapiM-Sport Ford38
8.Danijs SordoHyundai26
9.Kreigs BrīnsHyundai25
10.Sebastjēns LēbsHyundai24

Pilns kopvērtējums: https://www.wrc.com/en/results-stan...

Izmantotie resursi:
4rati - 4rati