Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

"Rally Alūksne" gāž rekordus: pieteicies neredzēti liels braucēju skaits

"Rally Alūksne" gāž rekordus: pieteicies neredzēti liels braucēju skaits
Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Latvijas un Igaunijas rallija čempionātu apvienotajā posmā "Rally Alūksne 2018", kas norisināsies šomēnes, uz starta izies vairāk par 100 ekipāžām, kas ir ļoti augsts rādītājs pat visā Baltijas valstu mērogā. Šobrīd dalībnieku pieteikšanās ir noslēgusies un zināms, ka startam gatavojas daudzas ļoti spēcīgas ekipāžas.

Piektdienas vakarā "Rally Alūksne 2018" dalībnieku sarakstā atrodamas 106 ekipāžas. Sacensībās Latvijā šāds skaits braucēju nav startējuši vairākus gadus, bet pērn no visiem Baltijas rallijiem vairāk sportistu piedalījās tikai populārajā Igaunijā notiekošajā Sāremā rallijā, kas ir ļoti populārs starp šī sporta veida cienītājiem jau daudzu gadu garumā. Tikmēr Alūksnes pusē notiekošās sacensības tiek rīkotas vien kopš 2011. gada.

Latvijas un Igaunijas rallija čempionāta kalendārā "Rally Alūksne" pirmo reizi iekļāva pērn, un šogad šo statusu tas saglabājis, paralēli uzņemot arī Latvijas un Lietuvas rallijsprinta čempionātu pirmā posma braucējus.

Latvijas rallija čempionāta ieskaitē startēs 55 ekipāžas, no tām 28 pilotēs sportisti, kas startē zem mūsu valsts karoga, ieskaitot vairākus ārvalstu braucējus - Oliveru Solbergu, Raulu Ernandesu, Ruairi Markusu Belu un Adamu Vestlundu. No spēcīgākajiem pašmāju pilotiem jāizceļ Jānis Vorobjovs, Jānis Berķis, Mārtiņš Sesks, Emīls Blūms, Edijs Bergmanis. Būs arī ekipāžas no Ukrainas, Lietuvas, Igaunijas, Izraēlas, Krievijas, Ungārijas un Lielbritānijas, starp tiem tādi ātri piloti kā Timmu Korge, Vitauts Šveds, Rolands Poms, Tibors Erdi juniors, Ranno Bundsens un Valērijs Gorbans, kurš startēs ar WRC auto. Trīs ekipāžas cīņā dosies ar R5 klases mašīnām. Igaunijas rallija čempionāta ieskaitei reģistrējušās 40 ekipāžas.

Rallija braucējiem būs jāaizvada ātrumposmi gan piektdien, 19. janvārī, gan sestdien, 20. janvārī, kamēr rallijsprinta dalībnieki trasē dosies vien sacensību otrajā dienā. Latvijas rallijsprinta čempionāta pirmajam posmam pieteikušās 32 ekipāžas, bet 35 mašīnas un to ekipāžas sacentīsies par ieskaites punktiem Lietuvas rallijsprinta čempionāta ieskaitē.

"Rally Alūksne 2018" dalībnieku saraksts: LRČ

Izmantotie resursi:
4rati - 4rati