Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Rallijsprinta kopvērtējumā situācija sarežģīta

Rallijsprinta kopvērtējumā situācija sarežģīta

Raivis Ozoliņš/Jānis Veilands

Rallijsprints

Pirms nedēļas nogalē Madonas pusē gaidāmā Latvijas rallijsprinta čempionāta ceturtā posma situācija seriāla kopvērtējumā visās klasēs ir sarežģīta – neviens no līderiem nav izveidojis pārsvaru, kas ļautu priekšlaicīgi prognozēt rallijsprinta čempionus.

Rallijsprints „Madona 2012” būs Latvijas čempionāta ceturtais posms no astoņiem, tātad sezona sasniegs savu ekvatoru. Sacīkste notiek kopīgā pasākumā ar tā saukto lielo ralliju, jeb Latvijas rallija čempionātu, kas nozīmē, ka šī posma rezultāti kopvērtējumā tiks atainoti ar klasiskās punktu tabulas palīdzību: par uzvaru 11 punkti, sekojošajām pozīcijām 8-6-5-4-3-2-1. Šosezon sacīkstēs, kas notiek atsevišķi no LRČ posmiem, tiek piemērots koeficients 1,5.

Rallijsprinta čempionāta Road klasē līderis pēc pirmā posma ir Edgars Trūps, tomēr šogad, vismaz sezonas pirmajā pusē, pretestību čempionam izrāda Kaspara Borga/Andra Pāpes ekipāža, kā arī duets Elmārs Tikums/Arnis Modris. Pašlaik šķiet, ka šīs būs galvenās titulu dalošās vienības šajā klasē. Čempionāta kopvērtējums pēc šī posma mainīsies, jo līderi nav pieteikti Madonas rallijsprintam.

1600 klasē tikai par puspunktu (28:27,5) vadībā atrodas Mārcis Strautiņš/Guntis Mūrnieks. Tomēr sekotāji, pērnie čempioni Raivis Ozoliņš/Jānis Veilands ir apņēmības pilni turpināt uzvaru sēriju, kas iesākās ar otro sacīksti pēc izstāšanās pirmajā posmā. Divreiz mazāk punktu nekā līderiem ir trešās vietas turētājiem Agnim Alksnim/Līgai Liepiņai, turklāt ekipāža nav atrodama Madonas posma pieteikumu sarakstā. Interesanti, ka Madonā šajā sacīkstē atgriezīsies savulaik rallijā startējušais Agris Upītis – pēc ilgākas pauzes un panākumiem folkreisā Upītis startēs kopīgi ar Māri Egli.

Arī 4WD klasē izveidojušās divas vadošās ekipāžas. Līderpozīcijā ir Edgara Enkura/Ainara Jankoviča vienība, bet par 4,5 atpaliek Jāņa Patmalnieka pilotētā ekipāža. Iespējams, jau Madonas rallijsprints parādīs, vai trešajā vietā esošā vienība Rimants Kalniņš/Jānis Siliņš pievienosies līdervienībām, vai tomēr pretendēs uz „labākie pēc labākajiem” statusu.

Saspringta situācija 2WD Open klasē. Pašlaik klases līderi ir Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs, kuri ir vadībā arī Latvijas rallija čempionāta R2 grupā. Taču noteikumi paredz, ka rallija un rallijsprinta kopīgā sacīkstē sportisti var gūt ieskaiti tikai vienā vērtējumā. Tas nozīmē, ka, Sirmacim/Kulšam koncentrējoties uz prestižāko Latvijas rallija čempionātu, nebūs iespējas šonedēļ gūt punktus rallijsprintā. Šī ir iespēja Kaspara Brenča/Armanda Ziemeļa ekipāžai, kura ir tuvākā sekotāja Sirmacim/Kulšam. Trešais kopvērtējumā šobrīd Viesturs Tilgass.

4WD Open klase ir vienīgā, kurā kopvērtējuma līdera pārsvars sasniedz vienas uzvaras tiesu. Edijs un Kārlis Bergmaņi atrodas 11 punktu attālumā no sekotājiem Alekseja Mersjanova/Dmitrija Čumaka ekipāžas. Tomēr krievu vienība nebūs uz starta rallijsprinta ieskaitē, kas nozīmē, ka Bergmaņiem ir iespējas nostabilizēt pozīciju. Trešajā vietā – Gints Bremze/Toms Freibergs.

Junioru kausā līderpozīcijā Ralfs Sirmacis, savukārt šobrīd kvalitatīvākā komanda ir www. rjteam.lv.

Informāciju sagatavoja:
Viesturs Saukāns
LAF Preses dienesta vadītājs

Tev jābūt autorizētam,