Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Tiesneši Latvijas autosportā turpmāk vienoti un pamanāmi

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Tiesneši Latvijas autosportā turpmāk vienoti un pamanāmi
Foto: Kalvis Zaļaiskalns Photography

Latvijas Automobiļu federācija sadarbībā ar ŠKODA Latvija izstrādājusī pavisam jaunu konceptu tiesnešu apģērbam Latvijas autosportā. Tiesneši un to drošības ekipējums ir federācijas atbildība, tāpēc jau ilgu laiku tika meklēts labākais risinājums. Pateicoties šai sadarbībai, turpmāk, autosporta sacensībās tiesneši būs vienoti un pamanāmi.

Citviet pasaulē tiesneši autosportā jau praktizē vienāda materiāla un krāsas formas, neatkarīgi no laikapstākļiem tiesneši trasē ir vienoti un pamanāmi. Apģērbs ir izstrādāts no ugunsdrošiem materiāliem, kas atbilst vajadzīgajiem starptautiskajiem kvalitātes standartiem, jo tiesneši ir pirmie negadījuma vietā trasē un sniedz palīdzību, ja tas nepieciešams. Formas sastāv no trīs elementiem - bikses, jaka un cepure. Tiesnešiem trasē, viņu pašu drošībai, ir jābūt atpazīstamiem un ļoti pamanāmiem, tāpēc formas ir koši oranžā krāsā. Tonis speciāli izvēlēts tāds, lai atšķirtos no tiesnešu karogu krasām. Papildus uzdrukātas atpazīstamības zīmes, kā arī Latvijas Automobiļu federācijas un sadarbības partnera ŠKODA Latvija, logotipi.

Gunārs Kosojs, LAF viceprezidents / Krosa komisijas padomes priekšsēdētājs un idejas autors:
"Liels pagrieziena punkts Latvijas Automobiļu federācijas tiesnešu drošībai! Jūtos ļoti gandarīts un vēlos izteikt lielu pateicību visiem iesaistītajiem, ka iecere "drošs un vienots tiesnešu apģērbs" ar federācijas un mūsu sadarbības partnera, vadītāja Māra Jansona un viņu komandas atbalstu, ir tikusi veiksmīgi realizēta. Viņu izpratni, spēju iedziļināties un atvērtība jaunām pieejām ir augsti novērtējama. Arī jūtos pārliecināts, ka visi skatītāji, sportisti, mēdiji, organizators un arī paši tiesneši to spēja sajust un novērtēt nupat aizvadītājā Rallijkrosa festivālā Biķerniekos. Tas bija izcils sākums! Drošība ir mūsu pirmais vadmotīvs! Trasē tiesneši atrodas visbīstamākajos punktos, kur viņu rosība mijās ar sportistu adrenalīnu, ātrumu un situāciju neprognozētību. Pirmie, kuri sniegs palīdzību, bet arī pirmie, kuri pakļauti riskiem. Latvijas autosporta tiesnešu darbs ir starp labākajiem pasaulē un tagad ar drošu, vienotu un labi pamanāmu apģērbu, mūsu tiesnešu kvalitātes zīmols pacelts visaugstākajā līmenī. Tā ir pasaules prakse, kas F1, WEC, GT, arī pasaules rallijkrosā Biķerniekos, Rīgā jau sen piekopta. Tāpēc nevaru teikt, ka tā ir mana ideja, bet no laikiem, kad biju aktīvs trases tiesnesis, sen lolots sapnis to nodrošināt visām sacensībām Latvijā. LAF Prezidijs ar savu lēmumu ir apstiprinājis jaunās tiesnešu formas, kā obligāto drošības ekipējumu. Attiecīgi, visās apļveida autosporta sacensībās tiesnešiem būs jāvalkā šīs formas, ar atkāpi, tikai gadījumā, ja organizators nodrošinās tiesnešiem līdzvērtīga materiāla un krāsas apģērbu."

Auto 100 Latvija, ŠKODA importētāja vadītājs Māris Jansons: “Drošības ziņā – gan aktīvā, gan pasīvā ŠKODA automobiļos kompromisus nemeklē un tieši inovatīva un praktiska pieeja sadarbībai starp ŠKODA Latvija un Latvijas Automobiļu Federāciju ir šī projekta pamatā. Kopējiem spēkiem radām iespēju izgatavot jaunas un visiem standartiem atbilstošas tiesnešu formas, kas rūpēsies par sacensību tiesnešu pamanāmību un drošību to norises vietās. Tas ir inovatīvs un atjautīgs veids, kā varam atbalstīt LAF un Latvijas motorsporta jomu kopumā, nodrošinot praktisku pielietojumu tiesnešu formām katrās sacensībās. ŠKODA AUTO viens no galvenajiem zīmola pīlāriem jau daudzus gadus ir motorsports, kā arī zīmols izceļas ar inovācijām un praktiskiem risinājumiem, kas paaugstina ŠKODA automašīnu izmantošanas ērtumu."

6.-7. jūlijā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē norisinājās "Biķernieku Motorsporta Festivāls". Pirmais autosporta notikums, kurā tiesnešus varēja vērot vienotā koptēlā.

Informāciju sagatavoja:
Zane Lielkāja
Sabiedrisko attiecību speciāliste

     [+] [-]

, 2019-07-08 19:30, pirms 4 mēnešiem
Pašsaprotams pasākums, kuram jau labu laiku iepriekš bija jābūt kārtībā.