Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Pasaules rallijkrosa čempionāta rīkotāji no nākamās sezonas kalendāra svītro posmu Ostinā

Agris Suveizda

Pasaules rallijkrosa čempionāta rīkotāji no nākamās sezonas kalendāra svītro posmu Ostinā
Jānis Baumanis. Foto: Facebook.com/janisbaumanisrx

LETA. Pasaules rallijkrosa čempionāta rīkotāji no nākamās sezonas kalendāra svītrojuši posmu Ostinā, Teksasā. Šīm sacensībām bija jānotiek uzreiz pēc posma Biķerniekos 28 un 29.septembrī, tomēr, lai mazinātu čempionāta izmaksas, nolemts šo etapu no kalendāra svītrot.

"Pēc konsultēšanās ar Starptautisko Automobiļu federāciju (FIA) un mūsu čempionāta komandām esam nolēmuši samazināt 2019.gada posmu skaitu. Šāds solis sperts, lai palīdzētu vienībām kontrolēt izmaksas un lai nodrošinātu pēc iespējas lielāku konkurētspēju," izteicās čempionāta rīkotāju "IMG Motorsport" direktors Pols Belamijs. "Tiesa, 28.-29.septembrī Ostinā rīkosim Amerikas Rallijkrosa čempionāta posmu, kurā ir aicināta piedalīties jebkura komanda, tomēr tas netiks iekļauts pasaules čempionāta kalendārā."

Pasaules rallijkrosa čempionāts ASV grasās atgriezties 2021.gadā, kad sacensību seriālā parādīšoties arī elektriskās automašīnas. Šogad rallijkrosa posms Ostinā, kur norisinās arī Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta etaps, notika pirmo reizi vēsturē. Pērn ar šīs trases īpašniekiem tika noslēgts piecu gadu līgums.

Līdz ar to nākamajā sezonā palikuši desmit posmi. Pirmais etaps 5.-6.aprīlī notiks Abū Dabī, bet sezonas noslēgums būs 9.-10.novembrī Dienvidāfrikas Republikā. Šosezon "SuperCar" klasē priekšlaicīgi par čempionu otro gadu pēc kārtas kļuva zviedrs Jūhans Kristofešons, kamēr latvietis Jānis Baumanis bija devītajā vietā.

2019. gada kalendārs

SkValstsDatums
1.AAE5.-6. aprīlis
2.Spānija27.-28. aprīlis
3.Beļģija11.-12. maijs
4.Lielbritānija25.-26. maijs
5.Norvēģija15.-16. jūnijs
6.Zviedrija6.-7. jūlijs
7.Kanāda3.-4. augusts
8.Francija31. augusts-1. septembris
9.Latvija14.-15. septembris
10.Dienvidāfrika9.-10. novembris

Izmantotie resursi:
LETA