Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Velsas WRC treniņos ātrākais Mīke, Latvijas rallija čempioni dominē R5 klasē

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Velsas WRC treniņos ātrākais Mīke, Latvijas rallija čempioni dominē R5 klasē
Kriss Mīke. Foto: TGR WRC

Pasaules rallija čempionāta (WRC) Velsas rallija treniņos ceturtdien ātrāko laiku uzrādīja Toyota komandas pilots Kriss Mīke (''Toyota Yaris WRC''), kurš par 1,1 sekundi apsteidza mājinieku Elfinu Evansu (''Ford Fiesta WRC'').

Ieskaitot Velsas ralliju, līdz WRC sezonas beigām atlikuši vairs tikai trīs posmi. Šajās brīvdienās sportistus sagaida nopietns pārbaudījums – Velsas rallijs. Šis rallijs ir zīmīgs ar saviem laikapstākļiem, ar ko sportisti saskārās jau pierakstot trasi.

Gan trases pierakstu laikā, gan rallija laikā sola lietu (brīžiem pat stipru), kas cīņas padarīs neprognozējamas. Ātrie un viltīgie ceļi būs slideni, tāpēc katra kļūda var maksāt ļoti daudz.

4,9 kilometrus garajā Shakedown posmā ātrāko laiku uzrādīja Mīke. 1,1 sekundi viņam zaudēja mājinieks Elfins Evans. Atgādināsim, ka pēc ''Rally Estonia'' gūtās mugura traumas Evans izlaida vairākus posmus, tāpēc viņam šis ir atgriešanās posms Trešo ātrāko laiku uzrādīja Sebastjans Ožjē (''Citroën C3 WRC''). WRC kopvērtējuma līderis Ots Tanaks (''Toyota Yaris WRC''), zaudējot 2,3 sekundes, ierindojās astotajā vietā.

Aizraujošas cīņas solās būt RC2 klasē, kur sportisti brauc ar R5 klases automašīnām. Ātrāko laiku treniņos uzrādīja soms Kalle Rovanpera (''Škoda Fabia R5 evo''). Tikai 0,6 sekundes viņam zaudēja Olivers Solbergs (''Volkswagen Polo GTI R5''), kuram šī ir debija Velsas WRC. Jāatzīmē, ka abi šie sportisti ir bijušie Latvijas rallija čempioni.

Piektajā vietā ierindojās Peters Solbergs (''Volkswagen Polo GTI R5''), kurš Rovanperam zaudēja 3,3 sekundes. 13.vietā finišēja SRT komandas pilots Nikolajs Grjazins (''Škoda Fabia R5 evo''), kurš šoreiz nestartē WRC2 ieskaitē, tāpēc viņš trasē devās pēc WRC2 Pro un WRC2 klases braucējiem, kad ceļš jau bija izbraukāts.

Atgādināsim, ka šis Solbergiem ir īpašs rallijs – Peters Solbergs ar šo ralliju noslēgs savu profesionālo karjeru WRC čempionātā, kamēr viņa dēls Olivers uzsāks savas gaitas WRC. Gan Peters, gan Olivers ļoti gaidīja šo vēsturisko ralliju, taču, kā nesen atzina Olivers, tad viņš varēja arī nestartēt šajā posmā.

Kā zināms, Velsas WRC var startēt tikai ar automobiļu vadītāju apliecību. 23.septembrī Oliveram apritēja 18 gadi, un sportists uzreiz devās kārtot eksāmenus, lai iegūtu vadītāju apliecību. Kā izrādās, tad Olivers izkrita teorijas eksāmenā (neatbildēja uz vienu jautājumu), taču braukšanas eksāmenu sportists nokārtoja. Sportistam atļāva vēlreiz kārtot teoriju, ko viņš nokārtoja un ieguva vadītāja apliecību.

''Trešdien aizritēja braukšanas eksāmens, kuru noliku, un pēc tam man atļāva vēlreiz pārlikt teoriju. Un... es to nokārtoju! 24 stundu laikā no zemākā punkta, domājot, ka mans sapnis ir beidzies (sapnis startēt kopā ar Peteru Solbergu), tiku līdz virsotnei. Teorijas pārbaudījums bija liels spiediens. Kad to liku otrajā reizē, tad trīcēju. Taču tagad tā ir vēsture. Es to nokārtoju. Un tagad mana ģimene var izbaudīt šo īpašo, īpašo ralliju. Nevaru sagaidīt,'' teica Olivers Solbergs.

Pirmā ātrumposma starts tiks dots ceturtdienas vakarā, kad sportistiem būs jāveic 3,5 kilometri. Īstā cīņa sāksies piektdien, kad sportistiem būs jāveic 120 km.

Kopvērtējumā līderis šobrīd ir Ots Tanaks (210), kuram seko Ožjē (193) un Noivils (180).

Shakedown rezultāti ŠEIT.