Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Stupelim pēc kritiena konstatētas trīs lauztas ribas un ieplīsis kājas muskulis

Stupelim pēc kritiena konstatētas trīs lauztas ribas un ieplīsis kājas muskulis
Kaspars Stupelis
Foto: Arie Bon

Latvijas motokrosa braucējam Kasparam Stupelim pēc pagājušajā nedēļas nogalē piedzīvotā smagā kritiena konstatētas trīs lauztas ribas, ieplīsis kājas muskulis un smadzeņu satricinājums, tomēr sarunā ar Sportacentrs.com viņš pilnībā neizslēdza iespēju atgriezties uz starta jau šajā nedēļas nogalē.

Pagājušajā nedēļas nogalē risinājās pasaules čempionāta blakusvāģu motokrosā sezonas pirmais posms. Nīderlandes pilots Etjēns Bakss ar latviešu kantētāju Stupeli pirmo braucienu sāka no pēdējās pozīcijas, tomēr brauciena vidū bija tikuši jau līdz ceturtajai pozīcijai. Šajā brīdī kādā no trases vietām Baksam radusies ideja braukt pa citu trajektoriju, tomēr ātrums bija nedaudz par lielu un braucēji uzmeta kūleni.

Pēc pārbaudēm secināts, ka Stupelim ir trīs lauztas ribas, kājai ieplīsis muskulis un arī ir smadzeņu satricinājums. Tikmēr Baksam veikta lauztā atslēgas kaula operācija.

"Vakar un šodien daudz esmu nogulējis, tāpēc tagad jau jūtos normāli," portālam Sportacentrs.com izteicās Stupelis. "Tagad dienu no dienas skatīsimies kāda mums pašsajūta. Iespēja, ka startēsim jau šonedēļ Nīderlandes čempionāta posmā ir ļoti maza, jo Etjēnam vēl vakar ļoti sāpēja. Ārsti atzina, ka pat bez kritieniem viņš var atkārtoti satraumēt šo atslēgas kaulu un tad atlabšana būs vēl ilgāka, jo viņa lūzums bijis vairākās daļās. Galvenais mērķis, protams, ir atgriezties trasē uz pasaules čempionāta posmu nākamajā nedēļā."

"Man šīs dienas ir nosacīti mierīgs režīms. Pirmdien bija ļoti agrs lidojums un nebiju daudz gulējis, tāpēc vakar kārtīgi izgulējos. Savukārt šodien jau mājās paminos ar riteni, kā arī braukšu uz Latvijas Olimpisko vienību (LOV) pie fizioterapeitiem. Daru cik varu, tomēr ļoti daudz nevaru šobrīd izdarīt - tikai uzminos, lai notiek asins cirkulācija," stāstīja Stupelis.

"Aizvadītajās sacensībās paši sev bijām pretinieki, tomēr netikām ar sevi galā - uzskatu, ka trasē bijām ātrākie un labākie, jo 20 minūtēs no pēdējās vietas tikām līdz ceturtajai," pagājušās svētdienas sacensības atcerējās Stupelis. "Mehāniķis teica, ka ātrums esot bijis iespaidīgs. Grūti pateikt, ko atlikušajas 15 minūtēs vēl izdarītu, gan jau, ka vēl būtu pakāpušies, jo normālā gadījumā tikt no pēdējās vietas līdz pjedestālam ir neiespējamā misija. Ātrākie bijām viennozīmigi."

Stupelis atgādināja, ka pasaules čempionātā kopā būs 13 posmi, tāpēc cīņa par titulu vēl nav zaudēta. "Čempionātu divos braucienos neizcīna. Fokusējamies paši uz sevi. Mēģināsim tikt atpakaļ uz svītras un salasīt maksimāli daudz punktus. Vēl gan grūti pateikt, kādi nākamajā posmā būsim uz moča, bet čempionāts nav zaudēts. Tiesa, nepadarījām sev ceļu vieglāku."

Bakss un Stupelis vienā duetā par pasaules čempioniem kļuva 2015. gadā, kamēr pērn to Bakss paveica pārī ar francūzi Nikolā Musē.

  +6 [+] [-]

, 2018-03-28 14:29, pirms 10 mēnešiem
Jāatkārtojas - motokrosā ir dzelzs veči! Nu, un diezgan lieli psihi!

     [+] [-]

, 2018-03-28 14:50, pirms 10 mēnešiem
Jums viri udeni nevar pienest! visu cienju!

  +2 [+] [-]

, 2018-03-28 17:18, pirms 10 mēnešiem
Jā žēl ka tā. Nu jācer uz ātru veseļošanos. Turās veči

  +1 [+] [-]

, 2018-03-28 20:16, pirms 10 mēnešiem
nu nezinu gan vai ar lauztām 3 ribām var atgriezties jau pēc 2 nedēļām, man bija tikai plēstas 2 un tad kādu mēnesi īsti nevarēja dažas kustības veikt bez sāpēm un ievilkt gaisu tā vairāk lai nedur, bet blaķenē tak visu laiku jākratās un jālokās uz vienu un otru pusi

  +1 [+] [-]

, 2018-03-28 22:04, pirms 10 mēnešiem
Tas ir skarbi bet kaulus skrūvē un lieto pretsāpju līdzekļus.

     [+] [-]

, 2018-03-28 23:13, pirms 10 mēnešiem
Bail domāt kā visas traumētās vietas sāpēs un pluss galva traumēta...

     [+] [-]

, 2018-03-29 01:16, pirms 10 mēnešiem
Dzelzs vīrs,paraugs sportā!