Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Trīskārtējais MXGP vicečempions Desāls paziņo par karjeras beigšanu

Juris Grīns
Juris Grīns

Trīskārtējais MXGP vicečempions Desāls paziņo par karjeras beigšanu
Klemēns Desāls. Foto: Monster Energy Kawasaki

Panākumiem bagātais beļģu motosportists Klemēns Desāls paziņojis, ka pēc šīs sezonas noslēgs savu karjeru MXGP pasaules motokrosa čempionātā.

Jau piekto sezonu Desāls pārstāv "Monster Energy Kawasaki" rūpnīcas komandu. Šogad viņš visās aizvadītajās sacīkstēs guvis punktus, bet augstāk par ceturto vietu nav finišējis, savukārt kopvērtējumā sportists ierindojas astotajā pozīcijā. Šobrīd Desālam ir 31 gads.

Pasaules motokrosa čempionāta lielākajā klasē Desāls startē kopš 2006. gada un kopš tā laika guvis uzvaras 23 posmos, ieskaitot 2010. gada Latvijas "Grand Prix", bet pēdējo reizi kādā no MXGP posmiem beļģis uzvarēja 2018. gadā. Desālam ne reizi nav izdevies kļūt par čempionu, bet trīs reizes viņš ierindojies otrajā vietā kopvērtējumā (2010., 2012. un 2013. gadā), kā arī trīs reizes izcīnījis trešo vietu (2009., 2011. un 2018. gadā).

"Pēc 15 sezonām, kas pavadītas pasaules čempionātā, no tām 11 sezonas rūpnīcas braucēja statusā, šī gada izskaņā beigšu startēt "Grand Prix" sacīkstēs," sociālajos tīklos ziņo pats Desāls. "Esmu pateicīgs par to, ko man tas viss ir devis. Esmu patiesi laimīgs, ka varu būt profesionāls motokrosa braucējs pasaules čempionātā un startēt augstā līmenī, kas bija mans sapnis jau kopš bērnības. Šis lēmums pieņemts dažādu iemeslu dēļ, bet es respektēju nosacījumus, ko pats sev uzstādīju jau pirms ilga laika. Un šobrīd man ir aizvien grūtāk izbaudīt startēšanu sacīkstēs un dzīvošanu motokrosā. Protams, es vienmēr mīlēšu motokrosu un arī turpmāk braukšu, kad to varēšu. Neesmu piepildījis tikai vienu sapni - neesmu kļuvis par pasaules čempionu, bet ir tā, kā ir. Liels paldies visiem, kas mani atbalsta."

Izmantotie resursi:
GateDrop.com - Get the jump on Motocross &...