Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Mucenieks: "Iegūt titulu tagad var palīdzēt tikai pretinieku liela neveiksme"

Mucenieks: "Iegūt titulu tagad var palīdzēt tikai pretinieku liela neveiksme"

Foto: Rien Willems

Blakusvāģu motokross

Aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās pirmspēdējais pasaules čempionāta posms blakusvāģiem. Diemžēl šajā posmā tuvāk čempionāta titulam neizdevās pietuvoties Valentīnam Žirū un Elvijam Muceniekam, palielinot atstarpi ar čempionāta kopvērtējuma līderiem. Savukārt trasē atkal kopā atgriezās Kerts Variks un Lauris Daiders, aizvadot krietni veiksmīgāku posmu nekā Kivieli trasē.

Pēc neveiksmīgā Šveices posma uz Vāciju cīnīties par svarīgiem čempionāta kopvērtējuma punktiem devās Valentīns Žirū ar Elvijs Mucenieks. Pēc uzvaras B grupas kvalifikācijas braucienā bija skaidrs, ka arī šajā posmā trasē varēs vērot spraigas cīņas starp šo ekipāžu un čempionāta līderiem Etjēnu Baksu un Nikolas Musē.

Diemžēl abos braucienos Žirū/Muceniekam nācās atzīt konkurentu pārākumu, braucienos finišējot trešajā un otrajā vietā, kas dienas kopvērtējumā komandu ierindoja otrajā vietā. Abos braucienos uzvarot Baksam/Musē, pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem kopvērtējumā viņiem izdevies palielinātlīdz 38 punktiem, kas nozīmē, ka cīņa par čempionu titulu turpināsies noslēdzošajā posmā Nīderlandē.

"Svētdien Vācijā noslēdzās pirmspēdējais sezonas posms," stāsta Elvijs Mucenieks. "Šobrīd esmu atpakaļ Beļģijā ar dalītām jūtām. Zaudējām svarīgus punktus un droši atzīstu, ka pretinieks šoreiz bija ātrāks. Starti varēja būt nedaudz labāki, kas sabojāja rezultātu pirmajā braucienā. Šonedēļ ir pēdējais posms. Lai izcīnītu titulu, tur pat veiksme vairs nepalīdzētu, tikai ļoti liela pretinieka neveiksme."

Pēc sadarbības, kas tika sākta Kivieli posmā, Rudersbergā pie starta atkal stājās Kerts Variks ar Lauri Daideru. Šoreiz vīriem izdevās sasniegt finišu abos braucienos (Kivieli abos braucienos tehniskas ķibeles), finišējot 13. un 11. pozīcijā, kas posmā viņus ierindoja desmitajā vietā.

Labs rezultāts Vācijā padevās Jānim Daideram un Kasparam Stupelim, kuri braucienos ieņēma otro un septīto vietu, posmā tiekot pie trešās vietas.

Noslēdzošais pasaules čempionāta posms jau šajā nedēļas nogalē Nīderlandē, kad tiks noskaidroti ne tikai pasaules blakusvāģu čempioni, bet arī Eiropas kvadriciklu čempions.

Vācijas posma kopvērtējums

VietaEkipāžaValstsMotociklsPunkti
1.Bakss/MusēNL-FWSP/Zabel50
2.Žirū/MucenieksF-LVWHT/Husqvarna42
3.Daiders/StupelisLV-LVVMC/Zabel36
4.Vilemsens/BakssNL-NLWSP/Zabel34
5.Vilkinsons/ČembirleinsGB-GBWSP/Zabel33
6.Čermaks/ČermaksCZ-CZWSP/MEGA32
10.Variks/DaidersEST-LVWSP/KTM18

PČ kopvērtējums

VietaEkipāžaValstsMotociklsPunkti
1.Bakss/MusēNL-FWSP/Zabel545
2.Žirū/MucenieksF-LVWHT/Husqvarna507
3.Vilemsens/BakssNL-NLWSP/Zabel476
4.Brauns/MilardsGB-GBWSP/Zabel366
5.Čermaks/ČermaksCZ-CZWSP/MEGA361
6.Daiders/StupelisLV-LVVMC/Zabel354
8.Vanlušens/KurpnieksB-LVVMC/Zabel307
19.Santermanss/DaidersB-LVWSP/Zabel79
41.Variakojis/AntonsLT-LVWSP/Husqvarna10
58.Jegorovs/JegorovsLV-LVVMC/KTM1

Izmantotie resursi:
Jaunumi - x99

Tev jābūt autorizētam,