Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Latvijas motokrosa komanda Eiropas Nāciju kausā sasniedz līdz šim augstāko rezultātu

Juris Grīns
Juris Grīns

Latvijas motokrosa komanda Eiropas Nāciju kausā sasniedz līdz šim augstāko rezultātu
Latvijas komanda
Foto: lamsf.lv

Braucot uz 2018.gada Eiropas Nāciju kausa izcīņu motokrosā, Polijas pilsētā Gdaņskā, Latvijas jauniešu izlasei mērķis bija uzlabot pagājušā gada sasniegumu – 8.vietu. Mērķis ir sasniegts, 7.vieta, kas ir līdz šim labākais Latvijas izlases sniegums šajās sacensībās. Ja skatāmies Baltijas valstis kopumā, tad Lietuva un Igaunija nemaz nepiedalījās, uzvara itāļiem, otrie – franči, trešajā vietā Norvēģijas izlase.

Latvijas Junioru izlases dalībnieki līdz pat finālbraucienam atradās piektajā pozīcijā, un sākotnēji uzstādītais mērķis pārvērtās – noturēt šo pozīciju. Lai gan finālbraucieni ieviesa korekcijas. Arnolds Sniķers piedzīvoja saķeršanos startā ar citiem sportistiem, cīnījās – bet nebija iespēja izvairīties no priekšā guļošā sportista un kritiens, pēc kura diemžēl mocim tehniskas problēmas un to iedarbināt vairs nebija iespējams, pēc pieciem apļiem izstāšanās – šī ir apstākļu sakritība.

Ralfs Edgars Ozoliņš šajās sacensībās ar sevi nav apmierināts – vienkārši nesanāca – “zinu, ka esmu labā formā, gan Latvijas, gan Igaunijas čempionātā viss ir ļoti labi, bet te pieļāvu kļūdas, iespējams biju satraucies, nav pašam īsti izskaidrojums vēl.”

Kārlis Alberts Reišulis bija labākais no latviešiem, nostartēja savu spēju robežās, nedaudz neizdevās starts un daudz grūtāk cīnīties, šaura trase, apdzīt praktiski neiespējami. Pirmajā braucienā 5.vieta, otrajā 7.vieta. Aleksim Araidam pirmajā braucienā 11.vieta, otrajā vietā nedaudz muļķīga kļūda – trase kļuvusi sausāka, slidenāka, putekļaināka – kritiens un smadzeņu satricinājums.

Fīlips Kempelis, Latvijas Junioru izlases vadītājs: “Var jau smieties par māņticību, bet kopš vadu Jauniešu izlases, tieši finālbraucieni ir izšķirošie un vissarežģītākie. Trase visām komandām bija vienāda – kā itāļiem, tā baltkrieviem un latviešiem. Lai būtu uzvarētāji jāstrādā pie fiziskās sagatavotības, mentālās noturības un jāspēj saglabāt mieru pirms starta, ko vieglāk ir pateikt, nekā izdarīt, to varu teikt no personiskās pieredzes. Prieks, ka puiši, lai arī ikdienā ir no dažādām komandām spēj viens otru atbalstīt un uzmundrināt, valsts izlases sastāvā konkurence zūd un rodas kopīgs mērķis. ”

Kārlis Alberts Reišulis: “Īsti apmierināts ar savu sniegumu neesmu, man gribējās tik garām tam Francijas sportistam, bet nevienā braucienā neizdevās. Es zinu, ka varam labāk, mēs visi cīnījāmies un strādājām. Gribējās to piekto vietu nosargāt, bet tagad šis jāizanalizē un jāgatavojas “jauniešu nāciju kausam” Beļģijā.”

Katru valsti pārstāv 4 sportisti – tie ir divi MX85 klases braucēji, viens MX125 klases braucējs un viens MX2 klases braucējs, kurš vēl nav sasniedzis 21 gada vecumu. Šogad izlasē startēja– MX85 klasē motokluba “Rodeo” sportisti – Kārlis Alberts Reišulis no Krimuldas un Aleksis Araids no Ikšķiles. MX125 klasē Ralfs Edgars Ozoliņš no Vecumnieku novada un šogad pārstāv komandu “Salacas Kauss”, savukārt MX2 klasē Arnolds Sniķers “MX4 Dobele”.

Informāciju sagatavoja:
Anda Treija