Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Latvijas motokrosa čempionāts ar 4.posmu turpināsies Dobelē

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Latvijas motokrosa čempionāts ar 4.posmu turpināsies Dobelē
Foto: Jānis Pastars

Jau otrreiz šosezon Latvijas motokrosa čempionāts notiek ar divu nedēļu sacensību ciklu un pēc tikko kā aizvadītā 3.posma Pērnavā, šo svētdien lielais motokross ar 4.etapu turpināsies Dobelē. Atšķirībā no Igaunijas šajās sacīkstēs gan solo, gan arī Blakusvāģu ekipāžu un kvadraciklu braucieni norisināsies vienas dienas ietvaros.

Par gaidāmā pasākuma norisi sīkāk pastāstīja Dobeles posma organizators un MX4Dobele motokluba vadītājs Māris Sniķers:

“Latvijas čempionāta klašu uzvarētāji savā starpā sadalīs naudas prēmiju fondu, kā arī saņems papildus balvas no Redbull, Lucas oil, Moto Parts, Isostar un Dobeles Dzirnavnieka.

Veterānu solo klases braucēji cīnīsies par naudas balvām un motokluba MX4Dobele Kausu, bet MX85 un MX85B piloti savā starpā noskaidros Dobeles Dzirnavnieka kausa īpašnieku, kā arī tiks apbalvoti ar noderīgām balvām.
Šogad esam paplašinājuši starta taisni un atbilstoši pasaules standartiem palielinājuši starta vietas līdz maksimāli pieļaujamajām 40. Izmaiņas ir arī trases sektorā gar ezeru. Atbilstoši LČ sacensību līmenim tas kļuvis sarežģītāks, jo ir palielināti tramplīni, kas garantēs augstākus un tālākus lēcienus.

Skatītājiem trasē esam ierīkojuši jaunu skatu laukumu ar nelielām tribīnēm. Paralēli motokrosam, līdzjutējiem būs iespēja vērot loka šaušanas paraugdemonstrējumus un tāpat arī pašiem skatītājiem tiks piedāvāta iespēja ar bultām trāpīt mērķī. Yamaha fanu teltī bērniem ir paredzētas dažādas radošās darbnīcas. Pārējiem pasākuma apmeklētājiem būs pieejama Helio izklaides skatuve, Lucas oil prezentācija, laba mūzika no Aspekt Sound un jaudīga bufete no Bistro Trīs Sivēni.”

Kā jau ziņots, par MX1 uzvarētāju pagājušajā sestdienā kļuva Toms Macuks, kas līdz ar uzvaru nulle aizvadītajā posmā ir pārņēmis vadību kopvērtējumā. Uzreiz nākamajā dienā Toms uzvarēja komercsacensības Kandavā un tas liek domāt, ka arī uz uzvaru Dobelē, pašreizējais Latvijas čempionāta līderis, būs kā favorīts numur viens.
Diemžēl Kandavas superkross paretināja ātrākās klases braucēju rindas, jo traumas guva Dāvis Līvs un spēcīgais igauņu krosists Gerts Krestinovs. Līvam nu jau ir salāpīts lauztais atslēgas kauls, bet par Krestinovu šī raksta tapšanas brīdī diemžēl nav sīkākas informācijas.

Atliek cerēt, ka līdz svētdienai, tradicionāli otrās jūlija nedēļas trešdienā (šogad 10.jūlijā) Vaino Leoka piemiņai veltītais Somerpalu motokross neatsijās vēl kādu elites braucēju.

Tikmēr 14.jūlijā, pēc pavasarī Vācijas ADAC seriālā gūtās traumas sadziedēšanas, atgriešanās sacensību apritē ir paredzēta dobelniekam Arnoldam Sniķerim. Jācer, ka savā mājas trasē viņš spēs sastādīt nopietnu konkurenci pārējiem Latvijas čempionāta MX2 klases dalībniekiem.

Aizraujošas cīņas Dobelē ir sagaidāmas arī pārējos dienas kārtībā paredzēto klašu braucienos. Sīkāk ar visu dienas notikumu secību var iepazīties ŠEIT.

Informāciju sagatavoja:
Jānis Pastars
LaMSF sabiedrisko attiecību pārstāvis.